mìniè z 12V na 400V

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
patlak

#16 Příspěvek od patlak »

no koukal jsem že nìkdo už tu nìco podobného dìlal. tady je odkaz http://elektroworld.info/modules.php?na ... highlight=
nìco podobnýho chci já, akorát tam nechci trafo (je moc velké)
jinak jestli si dobøe vzpomínám tak v tom schémátku co mám je tranzistor irfz48 a ten je myslim na 66A, takže to bude opravdu výkonej mìniè.

Návštěvník

#17 Příspěvek od Návštěvník »

tak to na co si poslal ten odkaz tak to sem ja... kdyz to tady tak ctu... tech 12mf/480V ,kdyz uz ste to nakousli tak je to prave na tenhle ucel... mam to hotovy a docela to slusne strili...zatim jen s baterii 7.5mf/480V to prostreli 2 kartony krabice projektilem d=9,5mm a l=45mm jako hlaven sem pouzil skleneny trubky z grilu v mikrovlnce a drat sem odmotal a narovnal z nejaky ho trafa je to drat prumeru 1.8mm (snad muze byt i mensi)nabijim to pres oddelovaci trafo.moc ste mi tam neporadili...i kdyz sem popsal co od toho pozaduju 8O tak jestli se tahle diskuze dobere k nejakymu realizovatelnymu konci byl bych opravdu rad. mimochodem at se autor taky pochlubi co s tim dela... :)

Uživatelský avatar
vrky
Příspěvky: 1738
Registrován: 28 lis 2004, 01:00
Bydliště: pod Black Mount

#18 Příspěvek od vrky »

patlak píše:ne elektromagnetická puška to neni, i když taky už me to napadlo, když jsem včera koukal na kobru 11 :lol: ale to je opravdu sci-fi
Dělal jsem si srandu. Opravdu mě nenapadlo na co by to bylo dobré. Omlouvám se. A ta kobra mě už nějak nebere.

Uživatelský avatar
patlak
Příspěvky: 2
Registrován: 11 lis 2006, 01:00

#19 Příspěvek od patlak »

no tak já pořád něco stavim, je to nejlepší na učení. Čim víc toho člověk postaví tim víc toho umí. Teď chci dělat nějaké pokusy s elektromagnetismem a s většími el. náboji. Snažím se sehnat co největší kondenzátory a potřebuju je nabít, no. S tím měničem je to pro mě oříšek, protože jsem nikdy nic podobného nedělal

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“