Selhání antiviru Avast Free antivirus - NEJEN MNĚ!

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#46 Příspěvek od p32 »

Avast je prostě šmejd. Pokud si ho někdo chválí a chce ho používat, tak proč ne ? Já vím pouze o dvou slušných antivirech a to je NOD32 a AVG. Pro neznalé se stačí podívat na jejich stránky, ať jsou informováni o aktuální verzi a o připravované verzi.
Většinou tam, kde mají jakékoliv problémy s nefunkčním PC, tak tam měli superantivir Avast. AVG je stejně funkční jako NOD32, ale zatěžuje PC asi tak 2x víc což někomu prostě nemusí vadit.
Jen tak pro kontrolu, bavím se jen o placených verzích. Pokud má někdo něco kreknutého a má stejný bordel ve svém PC, tak je zbytečné diskutovat o kvalitě antiviru, když si to zavirovává sám při plném vědomí. :lol:
Kdo z vás má placenou verzi OS a AVASTu ?

Uživatelský avatar
petus
Příspěvky: 594
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

#47 Příspěvek od petus »

MetalGod píše:Fuj, Ubuntu je pro děti!
To můžeš napsat i o ArchLinuxu, LinuxMINT, OpenSuse, Fedora a další...
Je pravda že ubuntu (gnome x, gnome shell) se přívětivější k uživatelům, kteří měli windows díky klikátkům. Ovšem i tady spoustu věcí dělám přes terminál, protože mi to přijde rychlejší a hlavně to už umím :-D

A pro každé tvrzení by si měl uvést pádný/rozumný argument.
Pokud něco chcete a neodpovídám,pošlete SZ :)
https://chiptron.cz - novinky ze světa elektro (Arduino, Raspberry Pi, ESP8266, STM32, ESP32...)
Peťus

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#48 Příspěvek od MetalGod »

Vojta7 píše:
MetalGod píše:Fuj, Ubuntu je pro děti!
Nech toho :evil: :evil: :evil:
Proč, když mám pravdu? Zkus Debiana a pochopíš.
petus píše:
MetalGod píše:Fuj, Ubuntu je pro děti!
To můžeš napsat i o ArchLinuxu, LinuxMINT, OpenSuse, Fedora a další...
Je pravda že ubuntu (gnome x, gnome shell) se přívětivější k uživatelům, kteří měli windows díky klikátkům. Ovšem i tady spoustu věcí dělám přes terminál, protože mi to přijde rychlejší a hlavně to už umím :-D

A pro každé tvrzení by si měl uvést pádný/rozumný argument.
Arch je výbornej, OpenSuse jakž takž jde, Fedora (12) mi k srdci nepřirostla (spousta chyb, na jejichž nápravu jsem neměl čas ani nervy), Mint = dok*rvený Ubuntu, Ubuntu = 97% Debian Sid + experimental (3% = spousta chyb + polofunkční klikátka + fórum plný ubrečených dětí).
A můžu si dovolit soudit, ubuntil jsem 3 roky (6.06LTS - 9.10), mimo jiný jsem ale vyzkoušel hromadu distribucí, kromě již zmíněných i Sabayon, Greenie (vřele NEdoporučuju), Mandrivu, Puppyho (v jednoduchosti je krása), z nelinuxových FreeBSD, Solaris a Minix. Ale Debian Sid je mýho srdce šampión :P
Naposledy upravil(a) MetalGod dne 28 led 2012, 19:12, celkem upraveno 1 x.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
vybihal
Příspěvky: 297
Registrován: 04 čer 2007, 02:00
Bydliště: Suchý

#49 Příspěvek od vybihal »

Já mám placený WinXP i NOD. Ale když je tady zmíňka o linuxu tak jaký doporučujete? Chtěl bych vyzkoušet.
VyBiSu

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#50 Příspěvek od MetalGod »

vybihal píše:Já mám placený WinXP i NOD. Ale když je tady zmíňka o linuxu tak jaký doporučujete? Chtěl bych vyzkoušet.
Záleží na tom, jak jseš na tom s počítačovou gramotností, jak jseš učenlivej a co přesně od toho čekáš ;)
Těch distribucí jsou stovky, některý jsou univerzální, jiný jsou spíše jednoúčelový, některý jsou určený pro negramoty, jiný pro profesionály.
Naposledy upravil(a) MetalGod dne 28 led 2012, 19:19, celkem upraveno 1 x.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
vybihal
Příspěvky: 297
Registrován: 04 čer 2007, 02:00
Bydliště: Suchý

#51 Příspěvek od vybihal »

Super expert přes PC nejsem, ale zatím jsem si poradil se všemi problémy,
které mě postihly a nejen mě.
VyBiSu

Uživatelský avatar
petus
Příspěvky: 594
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

#52 Příspěvek od petus »

MetalGod:
greenie- je ubuntu s jiným vzhledem stejně jako zorin os a další...

používám ubuntu od 10.04 a naprostá spokojenost. teď mám ubuntu 11..10 s gnome (ano, unity je prasečina, uznávám) ale všechno mi zde funguje.
Pokud něco chcete a neodpovídám,pošlete SZ :)
https://chiptron.cz - novinky ze světa elektro (Arduino, Raspberry Pi, ESP8266, STM32, ESP32...)
Peťus

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#53 Příspěvek od Hill »

p32 píše:....Kdo z vás má placenou verzi OS a AVASTu ?
Mám v soukromém noťasu WXP Professional a Avast! 6.0.(momentálně verze 1367), ve služebním WVista Business a stejnou verzi Avastu, všechno normálně legální licencované, a žádný problém nemám.

Ale to už jsme tu někde řešili, proč jsem zanevřel na AVG: odradila mě složitost nákupu nové licence. Snad se za těch 5 let polepšili, nevím, od té doby jsem to nezkoušel, ale tehdy se to do konce funkčnosti programu nedalo stihnout, leda bych objednal licenci v týdnu, kdy se objevilo první upozornění na konec licence. Jenže jsem byl na montáži v zahraničí a dva týdny mi pak chyběly. Nedostatek ochoty na straně distributora vyřešit to jinak vedl nakonec k tomu, že jsem nákup zrušil a nainstaloval Avast Free a brzy koupil plnou verzi, protože ji mám ve služebním noťasu a nemám nač si stěžovat.
Ale, jak říkám, třeba se za těch 5 let u AVG polepšili.

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#54 Příspěvek od MetalGod »

vybihal píše:Super expert přes PC nejsem, ale zatím jsem si poradil se všemi problémy,
které mě postihly a nejen mě.
Jestli v tý makovici něco máš, jestli umíš googlovat (alespoň víc jak Kolesa), jestli dáváš přednost stabilitě, spolehlivosti a bezpečnosti před žůžovouškým cool a in vzhledíčkem, následuj link v mým podpisu, kde je i odkaz na fórum, kde najdeš spoustu návodů. A kdybys něco nevěděl, jsem tam.

Petus > Pokud vím, krom zelený vizáže tam bylo i pár "vylepšení", co stály za ho....
Unity je prasečina skoro jako GNOME3, ale pro GNOME2 jsem našel funkční fork, napsal jsem tedy návod, co by měl fungovat i na Bububuntu.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
petus
Příspěvky: 594
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

#55 Příspěvek od petus »

tak to netuším v čem ty vylepšení bylo :-D spousta předinstalovaných programů a ten zelený vzhled (ten se mi relativně líbil)

zajímavý, že jsem instaloval tak 5 ubuntu (notebook- 3x a netbook 2x) a všem to bez chyb běží. Vlastně na jednom nejde wifi, ale ona nešla ani pod windows, takže problém bude HW :-D
Naposledy upravil(a) petus dne 28 led 2012, 19:36, celkem upraveno 1 x.
Pokud něco chcete a neodpovídám,pošlete SZ :)
https://chiptron.cz - novinky ze světa elektro (Arduino, Raspberry Pi, ESP8266, STM32, ESP32...)
Peťus

Uživatelský avatar
vybihal
Příspěvky: 297
Registrován: 04 čer 2007, 02:00
Bydliště: Suchý

#56 Příspěvek od vybihal »

MetalGod: díky, určitě zkusím. Systém mám na šuplíku takže o to je to jednodušší.
VyBiSu

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#57 Příspěvek od p32 »

No a pokračování mé otázky. Kdo tedy z těch co má placený OS a Avast, tak má nějaké problémy ??? Já mám dojem, že problémy a nejen u Avastu mají pouze ti, co si tam strkají jen neplacené verze (když to mám napsat slušně). :wink:

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#58 Příspěvek od MetalGod »

vybihal píše:MetalGod: díky, určitě zkusím. Systém mám na šuplíku takže o to je to jednodušší.
Doporučuju Ti stáhnout si tzv. Business-card obraz, kterej má do 50MiB- obsahuje jen instalátor, to ostatní se stáhne v nejčerstvější podobě. Perfektní návod napsal náš Otík.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#59 Příspěvek od MetalGod »

p32 píše:No a pokračování mé otázky. Kdo tedy z těch co má placený OS a Avast, tak má nějaké problémy ??? Já mám dojem, že problémy a nejen u Avastu mají pouze ti, co si tam strkají jen neplacené verze (když to mám napsat slušně). :wink:
Matka má neplacenou verzi a tam jí to funguje normálně.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
FRANSIMOR
Příspěvky: 643
Registrován: 06 bře 2007, 01:00
Bydliště: Teplice nad Metují
Kontaktovat uživatele:

#60 Příspěvek od FRANSIMOR »

mám free a bez problemu.počítač mne zatím chodí takže ten avast mne asi chodí jak má.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“