Tužkovky na vodu, nový pokrokový pohon?

Aktuality a zprávy z oblasti elektroniky, komunikační a výpočetní techniky, teorie či software

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
fifiju
Příspěvky: 400
Registrován: 05 zář 2010, 02:00
Bydliště: u Kyjova

#16 Příspěvek od fifiju »

co jsme se stím na vojně natrápili, a vlastně to nikdy pořádně nefungovalo :D

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#17 Příspěvek od Hill »

Tento článek sloužil například v polních telefonech TP25 a vůbec u telefonů systému MB (to byly ty s kličkou na vyzvánění). Některý článek vydržel dávat energii i déle, než 2 roky, naopak v místech vzdálenějších od ústředny se zapojily články dva do série - a aspoň na druhé straně bylo líp slyšet.

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#18 Příspěvek od helios »

Ja som bol s týmito článkami spokojný. Pre aplikácie, kde nebol veľký odber, boli ideálnym riešením, nezriedka vydržali fachčiť napr. na klasickom zvončeku skoro 5rokov. Len po šamotovej revolúcii cena natoľko zbrutálnela, že sa stali nepredajnými. Potom som ich nahradzoval veľkými alkalickými "buřtami". Najviac vtedy vydržala značka "Eveready", nezriedka aj viac, ako 5rokov, Rayovac a Varta v alkalike mala tiež docela výdrž. Nie ako ten paškvil, čo vyrábajú dnes... :?
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
bastliar
Příspěvky: 1765
Registrován: 28 pro 2009, 01:00

#19 Příspěvek od bastliar »

V jednom preklade polskej knihy pre hobby a radio a modelarov bola sekcia venovaná alternatívnym zdrojom ako termočlánky, fotočlánky, bateria na bakterie a medzi nimi bol popísaný núdzový článok pre námorníkov, ktorý dokázal dať až jeden amper. Stačí ku činosti slaná ( solená ) voda.

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#20 Příspěvek od helios »

Bastliar: Len skús dnes zohnať plech z čistého horčíka za rozumnú cenu...
A tá biologická batéria na ryžové šupky bola tiež fajn, keby autor napísal aj bližší popis, z čoho sa skladá. To asi len opísal z nejakého časáku chválospevy na nový vynález. :?
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
bastliar
Příspěvky: 1765
Registrován: 28 pro 2009, 01:00

#21 Příspěvek od bastliar »

Bola to len taká informačná vložka.
Za mladých čias plných euforie zo všetkého nového som však v krátkej chvíľke poblúznenia zvažoval, ako zmením už nevyužívaný podzemný priestor ( biologickej povahy ) na high tech veĺkokapacitný energetický biologický zdroj :) našťastie ma to rýchlo prešlo. Všetko nové rastie a padá na peniazoch.

Namiesto NoPoPo by sa hodilo skôr NoToTo :)

Uživatelský avatar
fifiju
Příspěvky: 400
Registrován: 05 zář 2010, 02:00
Bydliště: u Kyjova

#22 Příspěvek od fifiju »

"alternativních" baterií se poslední dobou vyrojilo nějak moc: http://www.novinky.cz/internet-a-pc/254 ... apiru.html

Odpovědět

Zpět na „Co je nového?“