Jaky assembler x51 pro w7 64bit?

Diskuze a poradna o programátorech a programování různých obvodů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#16 Příspěvek od termit256 »

Ja myslel ze 5:4 se uz nedela. Ale i tak by tam mista zustalo hodne. Mivam tam treba schema, telku nebo neco, ale ne vzdycky je to potreba nebo zadouci.
Na vysku, to bych asi nezvlad, monitor je odhadem 3/4 metru siroky. By se mi zalomil krk :-)

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#17 Příspěvek od mtajovsky »

termit256 píše:Ja myslel ze 5:4 se uz nedela.
Klasický poměr stran je 4:3. Ještě je seženete http://www.alza.cz/15-v-touch-15tb-d269544.htm

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#18 Příspěvek od Andrea »

5:4 se stále dělají, minimálně v 19", ale samozřejmě jsou dražší, protože nejsou tak cool a in jako širokoúhlé.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#19 Příspěvek od rnbw »

Robia sa 17" aj 19", kupuju to hlavne firmy.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od ZdenekHQ »

Ano, kromě profese profi designerů apod. si moc nedokážu představit profíka, co ocení 16:9. Ani já bych si ho nekoupil a 3/4 metru už vůbec ne - to snad sedíš na druhým konci místnosti, když něco děláš. :)

Domů je to něco jinýho, tam totiž neběží nic jiného než filmy a hry, neboli opičárny...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

The_P
Příspěvky: 51
Registrován: 17 říj 2006, 02:00

#21 Příspěvek od The_P »

Andrea píše:No normální frikulínský širokoúhlý monitor. Tak si na půlce otevři nějaký datašít a hned bude využito. Nebo si ho otoč na výšku. :D My co máme monitor 5:4 takové problémy fakt nemáme.
A vis o tom, ze ten frikulinsky monitor se da postavit i na vysku, takze mas 9:16? :wink:

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#22 Příspěvek od rnbw »

Vacsinou neda, lebo to stojan nedovoli.

The_P
Příspěvky: 51
Registrován: 17 říj 2006, 02:00

#23 Příspěvek od The_P »

rnbw píše:Vacsinou neda, lebo to stojan nedovoli.
Vetsinou =/= vzdy :) Navic kdyz se hrabete cely den ve 'spravne objektovem' kodu navrzenem podle 'poslednich poznatku' kdy radky typu

$tridaCoSeStaraONecoVeliceDuleziteho->udelejNecoVeliceDulezitehoSTemitoDaty($dataVeliceDulezitaZiskanaZNeceho...

a tohle je v nejake 4. urovni zanoreni, pak je i 22' 16:10 malo. Vse ma sve misto a i nekteri profici tohle oceni, scrollovat levo/pravo rychle omrzi a zalamovani neni vzdy ku prospechu veci.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#24 Příspěvek od Andrea »

The_P píše:
Andrea píše:No normální frikulínský širokoúhlý monitor. Tak si na půlce otevři nějaký datašít a hned bude využito. Nebo si ho otoč na výšku. :D My co máme monitor 5:4 takové problémy fakt nemáme.
A vis o tom, ze ten frikulinsky monitor se da postavit i na vysku, takze mas 9:16? :wink:
A co jsem tam asi napsala ty slepče? :roll:

The_P
Příspěvky: 51
Registrován: 17 říj 2006, 02:00

#25 Příspěvek od The_P »

Andrea píše:A co jsem tam asi napsala ty slepče? :roll:
Ach pardoon, velice se omlouvam. Me zvedlo ze zidle to 'frikulin' a dal se priznam jsem ani necetl. Sam nemam zrovna dvakrat rad vse nove, ale tohle automaticke oznaceni me docela dokaze nadzvednout :wink:

Uživatelský avatar
creken
Příspěvky: 21
Registrován: 30 zář 2011, 02:00

#26 Příspěvek od creken »

nainstaluj si virtualni XP na tu tvoji vistu nebo co mas a musi ti to fachat
je to problem cela komercializace pocitacu jde smerem ze budou fungovat jen nové verze programů a to staré půjde do šrotu....v tomto vidim největši chybu bila gatese a tvůrcu systémů...asi za to nemohou ..vyvoj jde tak rychle dopredu ze sami nejsou schopni ho udirigovat :roll: 8O

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#27 Příspěvek od termit256 »

Pokud si jednou zvyknes delat na vetsim monitoru uz nikdy nebudes chtit zpet, to ti garantuju. 30" neni zas tak moc aby neslo dohlidnout z jedne strany na druhou, ale zobrazis perfektne citelne 2 A4 vedle sebe, nemusis porad prepinat mezi aplikacemi, zoomovat apod.


Vitrualni systemy jsou vetsinou k nicemu, pokud maji stare programy pristupovat do adresarove struktury pocitace na kterem bezi. Je problem u win aplikaci, natoz DOSovych.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#28 Příspěvek od Andrea »

Když si na stůl plácnu 30" ještě k tomu širokoúhlých, tak už mi nezbyde žádné místo na přístroje a bastlení. Ten 19" je tak akorát a navíc má při tom poměru 5:4 nejlepší poměr zobrazovací plochy ku zabranému místu na stole. Ale každému dle jeho gusta. :)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#29 Příspěvek od rnbw »

Lepsie su dva mensie monitory ako jeden velky.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#30 Příspěvek od termit256 »

Porid vetsi stul:-)
Ale vazne, monitor co mam mi prekvapive zabira na stole min mista nez 22" co jsem mel predtim. Je to tim, ze nohu ma az uplne vzadu u zdi viz.
http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9 ... fN6Q8ezi1g

Na obrazku je spusteny uplne dole, ale ve skutecnosti je spodni hrana monitoru cca 15cm nad stolem, a tudiz se pod nej da nastrkat spostu veci do zmineme vysky aniz by tomu prekazela noha uprostred.

Odpovědět

Zpět na „Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů“