Dotaz ohledně antény k přenosnému DVD s DVB-T

Bezdrátová pojítka, vysílací a přijímací technika, diskuze o VF technice, zařízeních a konstrukcích, konstrukce a parametry antén

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
PitrR
Příspěvky: 54
Registrován: 05 led 2012, 01:00
Bydliště: Praha Jihlava

Dotaz ohledně antény k přenosnému DVD s DVB-T

#1 Příspěvek od PitrR »

Dobrý večer. Našel by se tu nějaký šikula který by mi poradil ohledně antěny k přenosnému DVD. K Vánocům sem dostal přenosný DVD přehrávač s DVB-T tunerem. Jezdím s kamionem a občas se mi stává že signál není ůplně stoprocentní, je to různé město od města,někdy stačí popojet o kus dál, někdy není signál žádný to většinou v menším městě nebo vesnici. K přehrávači mám jen přiloženou asi 15cm dlouhou magnetickou anténku. Dotaz tedy zní: Dalo by se se sílou signálu něco dělat, nějak ho vylepšit oužít nějaký zesilovač atd. Za každou radu či odpověď děkuji. P.R.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#2 Příspěvek od EKKAR »

Možná by pomohla nějaká malá směrovka určená pro TV pásmo DVB-T (IV. a V. TV pásmo podle CCIR), upevnitelná na nosník zpětného zrcátka a pod. Jezdí k nám do fabriky Turci a Bulhaři (Scania, Iveco, Man, Mercedes, Daf...) a mají (většinou) na zpěťáku konzolku pro umístění přenosné satelitní paraboly - než jdou do hajan, čumívají na sat-TV. Určitě bys ale musel podle místa, kde v daný moment budeš parkovat, zjistit směr k nejbližšímu DVB-T vysílači a namířit se s anténou na něj. Dej ssi do Googla "anténa pro TV - DVB-T" a čti co vyhodí...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
PitrR
Příspěvky: 54
Registrován: 05 led 2012, 01:00
Bydliště: Praha Jihlava

#3 Příspěvek od PitrR »

Díky. Už sem se snažil něco najít ale nebyla to žádná sláva. Satelit má kolega a vše mu funguje jak má ale mne by stačilo těch několik našich programů. zesilovač se mi také nepodařilo najít. P.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#4 Příspěvek od EKKAR »

Například:
http://www.ges.cz/cz/domaci-elektronika ... nt%C3%A9na
nebo
http://www.gme.cz/venkovni-sirokopasmove-anteny/

Možná že by pomohla některá z těch "všesměrových" z druhého odkazu na konci stránky...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
PitrR
Příspěvky: 54
Registrován: 05 led 2012, 01:00
Bydliště: Praha Jihlava

#5 Příspěvek od PitrR »

Díky. Zítra se tam skočím poptat. Nevíte proč byl můj dotaz přemístěn do sekce VF technika? P.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#6 Příspěvek od ok1hga »

ještě se podívej sem, kamioňáci s tím dost často jezdívají . . .
takhle to vypadá větší . . .

a mají to i tady

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#7 Příspěvek od Hill »

PitrR píše:Díky. Zítra se tam skočím poptat. Nevíte proč byl můj dotaz přemístěn do sekce VF technika? P.
Nejspíš proto, že nejde o problém týkající se výlučně DVB-T, ale spíše problém antén v mobilních prostředcích, případně i anténních předzesilovačů. To už vf technika je.
Asi před půldruhým rokem jsem tu zkusil spustit vlákno o aktivní anténě SDA510. Vlákno si sice zvrhlo poněkud jiným směrem, takže to podstatné je na jeho začátku, ale o co jde:
Za laminátovým spojlerem na kabině náklaďáku ta anténa neruší, odmontovaný třmen a anténa posazená na točně se středovou trubkou, kterou prochází koaxiál dolů, aby anténou šlo otáčet a zaaretovat ji za jízdy. To si dělal majitel sám. Napájecí zdroj jsem mu musel udělat regulovaný 5-12V, původní je v autě k ničemu a napájení z TVP taky není vždy přesně to potřebné.
Ale anténa mu slouží i za jízdy - FM rádio na ni hraje výrazně líp... teda dokud nestiskne PTT na CB...

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#8 Příspěvek od BOBOBO »

Ale chybí zde za a) . Musíš totiž koupit přehrávač S JIŽ INSTALOVANÝM vstupem pro vnější antenu . Jsou běžně v prodeji . Pokud tento vstup nemáš , tak prodat (darovat do výchovného ústavu-vyplatí se než něco bastlit )a koupit a jen zastrčíš kabel od antény .

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#9 Příspěvek od mi-ro »

Já má pocit, že PitrR má DVD s anténním vstupem. Jinak by nepsal, že je přiložená 15cm MAGNETICKÁ !! anténa.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od durkovic »

mal som na opravu adaptéru tiež nejaký portable DVD player s DVB-T zn Philips, a malo to tiež klasický anténny vstup na samca IEC, k tomu bola priložená pasívna antenka s magnetickým podstavcom, v podstate to bol kus drátu. v metropolách príjem OK len trochu mimo a už sa drát nedal využiť, chcelo to anténu s lepším ziskom, ale myslím že to, na čo tu hodil odkaz Hill na tu sencor SDA510 si viem na kamióne aj cca predstaviť.

ak som si dobre všimol to má aj po bokoch nejake výsuvné teleskopické prúty tá SDA510 ? žeby pre FM prípadne ?

Uživatelský avatar
PitrR
Příspěvky: 54
Registrován: 05 led 2012, 01:00
Bydliště: Praha Jihlava

#11 Příspěvek od PitrR »

Ano, mám DVD přehrávač se zabudovaným DVB-T tunerem. Tento přehrávač používám (tam kde je dobrý signál) nejen v kamionu ale i v obytném :) autě ˇ(peugeot 406 kombi) takže bych uvítal spíš přenosné ne napevno připevněné zařízení. Děkuji všem. P.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#12 Příspěvek od Hill »

Ďurkoviči, ty prvky vzadu jsou pouze reflektor, výsuvné nejsou (škoda, že jsem to nevyfotil, myslím, že pro pásmo FM slouží jako dipól, pro ostatní pásma jako reflektor, no, teď ji už sundávat nebudu). Uvnitř je dipól pro III.TV pásmo (tedy výhledově i pro DAB rozhlas) a ty čouhající prvky mu dělají reflektor. A k tomu je dopředu malá anténka pro pásmo UHF a pod tím vším docela nepřehledná sada LC slučovačů a zesilovač.
Jediným nedostatkem je, že anténa je směrová, v pásmu UHF je odchylka od přímého směru o 40°na každou stranu znát výrazně. Navíc by to chtělo tu anténu uchytit šikmo, tedy ani vodorovně, ani svisle, protože je třeba, aby "brala" vysílače pracující s vodorovnou i svislou polarizací signálu.

Odpovědět

Zpět na „Bezdrátová technika a technologie, VF technika“