Philips 32PW8620/12, chassis ES1E AA, bliká LED

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#31 Příspěvek od kokun »

Lubanec píše:Zdravím kolegové..Tv mi sem dovezl strýc...Já mám doma jen svých 5x tv.Ale k věci..Koupil jsem dnes ten BU2527DX..Naletoval,pozapojil desku (s barvami si u této tv nelámou hlavu a já to dával pomale poslepu) ale chyba je taká..Dioda svítí (resp.)Když tv zapojím do sítě,tak v ní něco pípá(cca 7 vteřin) pak pípání přestane a dioda svítí jen..Když chci DO zapnout hned,tak dioda problikne a zase to pípání..Asi to pípá VN?Asi na to už kašlu..Sem měkej :lol:
BU2527DX (polovodič) - není z něj (už zase) "celovodič"?
Kolik sis jich koupil?
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Lubanec
Příspěvky: 460
Registrován: 08 led 2012, 01:00
Bydliště: Moravská Třebová

#32 Příspěvek od Lubanec »

Pane Kokun..Ten trand je normálně studený..A ten 2KV Kond už nehoří(zůstal celý) jde o to,že to nenaběhne ani Vn trafo..Zkraja mi to zdemagnetizovalo,až jsem to ovladačem zapl tak to jen pípe a potom ztichne ale obrazovka nedostane z VN žádný proud..Jde vidět že technika jde dopředu..Kdybych aspon byl ujištěn,že konektory jsou opravdu dobře,byl bych klidnější..Já sem myslel že každý přípoj na desku má bud svou barvu,nebo se liší množstvím drátu,ale tady na to soudruzi nějak zabudli...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#33 Příspěvek od rnbw »

No bodaj by nebol studeny, ked nic nerobi... A aj studeny moze byt prerazeny.
Ked si nevies ani konektory oznacit, tak neviem, preco sa v tom rypes.

Uživatelský avatar
Lubanec
Příspěvky: 460
Registrován: 08 led 2012, 01:00
Bydliště: Moravská Třebová

#34 Příspěvek od Lubanec »

U staršího modelu 29pt tam jsem měl od výroby vše značené barvami..Proto jsem to odpojil s pocitem dobrým,no..Studený je..Tamten byl udajně také studený..Ale prý blikala jen dioda a nic..Po mé výměně už dioda stabilně svítí,ale něco co má spustit Vn trafo,tak to neudělá.. :pravnik:

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#35 Příspěvek od otakarv »

A máš vůbec nějaký měřák abys poměřil potřebná napětí?Nebo to opravuješ stylem vyměním,vyzkouším?

Uživatelský avatar
Lubanec
Příspěvky: 460
Registrován: 08 led 2012, 01:00
Bydliště: Moravská Třebová

#36 Příspěvek od Lubanec »

No já právě nevím,zda mohu desku poodpojit a jen ji holou skusit zapnout..Jestli to nevadí něčemu..?Mám doma ten digitální Multimetr..Zatím měním součásti,které myslím že na to mají vliv..Říkám to upřímně..Z nikoho blbce dělat nechci..Divné mi je,že jsem tam neviděl žádné pípátko a vždy po zapojení to jen pípe a pak jakoby se vypla..Vím,možná všem lezu na nervy,ale někdo měl něco podobného třeba a věděl čím to bylo a vždy jste mi poradily..Byla to indície a já odpověd na ní hledal..Já opravuji hlavně videa,satelity,rádia atd..Kde není ta velká obrazovka,které se bojím,ale jinak rád věci skusím oživit,než je vyhodit a učinit je tak nebožtíky

Uživatelský avatar
jopo166
Příspěvky: 1238
Registrován: 30 lis 2008, 01:00
Bydliště: Michalovce

#37 Příspěvek od jopo166 »

a čo tak zaťažiť vetvu B+ žiarovkou á a zmerať samostatny zdroj vyskušať či nabehne na žiarovku a zmerať či sedi napetie.Nato aby si zmeral napetia nepotrebuješ mať všetko poodpajane

Uživatelský avatar
Lubanec
Příspěvky: 460
Registrován: 08 led 2012, 01:00
Bydliště: Moravská Třebová

#38 Příspěvek od Lubanec »

Takže odpojiz z obrazovky kábl z Vn trafa a na něj dáz žárovku 220v?Nebo sem moc nepochopil a jsem mimo mísu?To Vn trafo sem myslel že dává třeba i 1000v..To se musím ještě teda hodně učit..Já se rád učím a pak rád rozdávám rozum těm,co to opravdu potřebují..Ted je hlavní to,jestli konektory jsou tam kde mají být..Nikde tu tv nenajdu na obrázku otevřenou abych se koukl :cry:

Uživatelský avatar
popopepe
Příspěvky: 548
Registrován: 26 říj 2005, 02:00

#39 Příspěvek od popopepe »

Tak až na ten kabel z obrazovky budeš dávat tu žárovku, tak to nahraj na youtube. To bude mít velký ohlas :-) :lol:

Uživatelský avatar
cafenet
Příspěvky: 428
Registrován: 14 říj 2004, 02:00
Bydliště: RK

#40 Příspěvek od cafenet »


Uživatelský avatar
jopo166
Příspěvky: 1238
Registrován: 30 lis 2008, 01:00
Bydliště: Michalovce

#41 Příspěvek od jopo166 »

ti si talian :D a akle ma pozične čislo ten zhorety kondenzator?

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#42 Příspěvek od otakarv »

Si stáhni SM a podle něj zkontroluj zda máš káble správně pozapojované.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#43 Příspěvek od BOBOBO »

Já to beru jako test . :D

Uživatelský avatar
Lubanec
Příspěvky: 460
Registrován: 08 led 2012, 01:00
Bydliště: Moravská Třebová

#44 Příspěvek od Lubanec »

No ten kond ted drží..Je na pozici 2414 (2411)..Tak je to na desce..Je hned vedle Vn.Servisní manual mám..Ale já než se v tom zorientuji..Jdu na to juknout..Jo a pípá to kdesi v středu desky

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#45 Příspěvek od kokun »

Lubanec píše:Takže odpojiz z obrazovky kábl z Vn trafa a na něj dáz žárovku 220v?Nebo sem moc nepochopil a jsem mimo mísu? To Vn trafo sem myslel že dává třeba i 1000v..To se musím ještě teda hodně učit..Já se rád učím a pak rád rozdávám rozum těm,co to opravdu potřebují...
Zatím se máš pouze co učit - tady už jde o život - to trafo totiž dává 30.000V :scared: :scared: :scared:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“