Prodlužovačka VGA kabelu - rušení

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
MirrA1
Příspěvky: 531
Registrován: 30 srp 2006, 02:00

Prodlužovačka VGA kabelu - rušení

#1 Příspěvek od MirrA1 »

Dnes jsem si koupil prodlužovačku na VGA kabel o délce 1,8m, čekal jsem zhoršení obrazu, ale to co jsem po připojení kabelu spatřil mě doslova šokovalo! Po monitoru létaly pásy rušení a obraz byl naprosto rozmazaný že se na něj nedalo koukat.
Tak se vás chci zeptat, jestli je takováhle míra nekvality obrazu u tak krátkého kabelu normální. Případně jestli je to důvod k reklamaci kabelu.

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#2 Příspěvek od rezis »

Měl jsem k projektoru 15m kabel a jelo to v pohode aniz bych poznal rozdíl. Toto bych reklamoval. Nemas tam ruzne potencialy? jako monitor v jine zasuvce?
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
MirrA1
Příspěvky: 531
Registrován: 30 srp 2006, 02:00

#3 Příspěvek od MirrA1 »

No monitor a PC mám každý v jiné zásuvce, ale ty zásuvky sou zapojený na stejnej okruh.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

Ak je to uplne tenky kabel (asi ako od mysi) alebo trochu hrubsi ale makky a sivy, tak vratit alebo vyhodit - to su uplne nepouzitelne smejdy sluziace len na nasratie zakaznika. Kvalitny VGA kabel je hruby a tvrdsi (lebo su v nom 3 koaxy) - najcastejsie cierny s pozdlznymi ryhami.

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#5 Příspěvek od MetalGod »

Nejlepší je si ten kabel udělat sám- přesně na míru, z kvalitního kábliku a kvalitních konektorů.

Uživatelský avatar
MirrA1
Příspěvky: 531
Registrován: 30 srp 2006, 02:00

#6 Příspěvek od MirrA1 »

rnbw: no právě že ten kabel je úplně stejně tlustej jako obyčejnej kabel k monitoru, tak jsem myslel, že to nebude tak hrozný, ale spletl jsem se. Zítra jim to tam jdu určitě vrátit.

Uživatelský avatar
Nagant
Příspěvky: 1051
Registrován: 11 lis 2005, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

#7 Příspěvek od Nagant »

Kdysi jsem nějaký low-end kabel použil a na obrazovce byly trochu duchy a barevné podání obrazu taky nic moc. Ale byla to doba malých rozlišení a obnovovacích frekvencí, dnes to může být horší.

Doporučil bych koupit něco kvalitnějšího, co vypadá jako černý špatně ohebný kabel uříznutý od monitoru, nejlíp asi v obchodě s nějakou projekční technikou (samozřejmě pokud vedou i kvalitní VGA kabely typu "prodlužka" - tedy samec/samice)

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

#8 Příspěvek od miroja »

Nagant píše:...Doporučil bych koupit něco kvalitnějšího, co vypadá jako černý špatně ohebný kabel uříznutý od monitoru, nejlíp asi v obchodě s nějakou projekční technikou (samozřejmě pokud vedou i kvalitní VGA kabely typu "prodlužka" - tedy samec/samice)
Vsak to napisal, ze kupil cosi, co malo vyzerat ako mu radis Ty o par hodin neskor, mozno si to pri tej rychlosti prehliadol :wink:
MirrA1 píše:rnbw: no právě že ten kabel je úplně stejně tlustej jako obyčejnej kabel k monitoru, tak jsem myslel, že to nebude tak hrozný, ale spletl jsem se. Zítra jim to tam jdu určitě vrátit.

Uživatelský avatar
Nagant
Příspěvky: 1051
Registrován: 11 lis 2005, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

#9 Příspěvek od Nagant »

Nepřehlídl, spíš mi ta tloušťka neřekla nic o provedení, měl jsem na mysli takový ten neohebný kabel starých VGA monitorů.

Co si tak pamatuju, tak žíly v kabelu monitoru bývaly stíněné.

Jo, může to být špatný kus.

Uživatelský avatar
ESTRA
Příspěvky: 51
Registrován: 25 úno 2005, 01:00

#10 Příspěvek od ESTRA »

Běžně instaluji druhý monitor jako vzdálený monitor LCD na VGA kabelu 10, 15 nebo 20 metrů. Kabely (ne prodlužovačky) kupuji u firmy KRUPP. Konektor na straně PC uštípnu, protože bych ho neprotáhl a po instalaci naletuji CANON 3x5.
Kabel je stejně tlustý, černý a stejně flexibilní, jako originální kabel, který se dodává s monitorem, jen je trochu delší.
R,G,B vodiče uvnitř jsou stíněné, další 4 jsou licny.
Kabely instaluji na míru, tzn. abych ho nemusel smotávat a nevznikaly smyčky. :pecek:

Jirka

Uživatelský avatar
MirrA1
Příspěvky: 531
Registrován: 30 srp 2006, 02:00

#11 Příspěvek od MirrA1 »

Tak dnes jsem byl vrátit ten kabel, zkoušel ho v prodejně a fungoval úplně normálně, takže jeho špatnou funkčnost na mém PC si dovedu vysvětlit levnější grafikou. Ale peníze mi nakonec vrátili. Zítra zkusím koupit kabel dražší a před koupí si ho pořádně prohlídnu a ošahám:-) A pokud ani s tímto kabelem neuspěju, tak si pokusím vyrobit kabel vlastní.

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

#12 Příspěvek od miroja »

Mam v praci prepinac (2xPC na jeden monitor) a aj ked su tam kvalitne kably (tie cierne ako na monitore) staci ten poondeny prepinac a uz to ma duchov, posunuty obraz... Cize staci jeden slaby clanok v retazci a je to cele v pr... Este ze je to len technologicky PC a nemusim nan stale pozerat.
Takze ak mas problem v grafike tak asi neuspejes ani s kvalitnym kablom, no moze to byt aspon pozeratelnejsie.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#13 Příspěvek od rnbw »

Tie mechanicke prepinace stoja za hovno, tiez som urobil chybu a kupil ho (lebo ine neboli). Asi tak po 2 tyzdnoch pouzivania to cele zacalo blbnut (vypadavali farby a pod., duchy), tak som to znutra vsetko vyhodil a spravil to elektronicke (na RGB 3x rele, na ostatne signaly nejake 4xxx CMOSy). Na prepojenie RGB vnutri som dal koaxy z monitoroveho kabla, na ostatne signaly som nechal povodne droty. Odvtedy s tym nie je ziadny problem :)

Uživatelský avatar
MirrA1
Příspěvky: 531
Registrován: 30 srp 2006, 02:00

#14 Příspěvek od MirrA1 »

Takže dnes jsem koupil kabel nový za 160Kč (starej stál 70), je asi 2x tlustší než obyčejný kabel k monitoru a na koncích kabelu jsou feritové odrušovací kroužky. Tento kabel jede výborně, ani nejde poznat že je to prodlouženo.
Takže poučení že na VGA kabelech se nemá šetřit! :wink:

Odpovědět

Zpět na „Poradna“