Debata o kvalitě polovodičů a bludy kolem toho (odděleno)

Náhrady součástek všeho druhu, informace a dotazy k součástkám

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
BIPOLAR
Příspěvky: 1540
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litvínov

Debata o kvalitě polovodičů a bludy kolem toho (odděleno)

#1 Příspěvek od BIPOLAR »

Hele, tohle jsi třeba nenašel: http://www.ges.cz/cz/bf472-GES04901403.html

:thanks: :hojahoj: :pray:


Odděleno od původního vlákna co je zde: http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... ic&t=49714 Killroy
Lepší je se zeptat a být hlupákem 5 minut, než se neptat a být hlupákem celý život.

Uživatelský avatar
honza637
Příspěvky: 526
Registrován: 03 pro 2004, 01:00
Bydliště: Sezimovo Ústí
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od honza637 »

Jo ale CDIL a už jsem psal, aby sem dávali příspěvky pouze majitelé kteří chtějí vyměnit nebo prodat KF470!!!!
Nejsem idiot abych nenašel v GM, GES, TME a dalších pajcy tranzistorů. Omlouvám se za ostrý výstup ale přijde mi, že řada přispěvatelů jsou tataři.
Kolik serverů jsi zničil, tolikrát jsi adminem.

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od jef111 »

Pánové....
Já mám pocit, že Honza se snaží sehnat STARÝ POCTIVÝ zásoby kvalitních součástek. Nikoliv čínský šmejdy, pro který si samozřejmě muže zajít do kterýhokoliv českýho shopu. Zřejmě to bude o tom, že se snaží sehnat kvalitní materiál, kterej dnes běžně už bohužel nekoupí. Případně koupí, ale jen od vychytralejch překupníků s odpovídajícíma vychytralejma cenama.

V posledních pár letech pociťuju stejný problém. A myslím že nejsem sám. Svojí nenasytností a chtíči po kvalitě zadarmo jsme se dostali do strašný řiti. Není cesty zpátky a JE TŘEBA SI TO UVĚDOMIT!
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#4 Příspěvek od Killroy »

honza637 píše:Nejsem idiot abych nenašel v GM, GES, TME a dalších pajcy tranzistorů..
Pokud někdo otevřeně udává výrobce a přikládá k tomu i odpovídající datový list, tak to asi pajcy nebudou ne? Nebo si myslíš, že někdo bude pajcovat CDILy? To asi těžko.. Prostě nabízí druhořadý dostupný CDIL a přiznávají to. A ty pokud chceš KF470 origoš, tak se domluv s Denklem dokud je ještě má - dobře ti radím. Protože jsem přesvědčen, že sehnat je lacino bude spíš náhoda. A Denkl za ně bude chtít za rok klidně dvakrát tolik..
Na SZ a maily od uživatelů se žádným přínosem pro toto fórum zásadně neodpovídám a mažu je bez přečtení…

Uživatelský avatar
BIPOLAR
Příspěvky: 1540
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litvínov

#5 Příspěvek od BIPOLAR »

Honzo637 - "KF470 Tesla" je taky pajc, ale to určitě víš taky. :lol: :lol:
Lepší je se zeptat a být hlupákem 5 minut, než se neptat a být hlupákem celý život.

Uživatelský avatar
honza637
Příspěvky: 526
Registrován: 03 pro 2004, 01:00
Bydliště: Sezimovo Ústí
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od honza637 »

killroy-:
Pochopil jsi to špatně. CDIL pajcuje třeba výrobce jako Philips, ONsemi a další zvučné kvalitní. Je to prostě nepoužitelné. A o KFkách vim za lepší cenu, sice ne o moc, asi za 7 Kč / kus ale dávám přednost výměně od některého kolegy bastlíře. Mám hromadu dalších věcí které se zas můžou hodit jinde.

Bipolar: Vim že KFko je pajc, ale při nejmenším srovnatelnej kvalitou s těma západníma. Srovnám-li to s čínou lacinýho charakteru tak to nemá smysl.
Kolik serverů jsi zničil, tolikrát jsi adminem.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#7 Příspěvek od EKKAR »

KF470 jsou "obrazovkové", používaly se u osciloskopických obrazovek, mají krom jiného (hlavně) vysoké Uceo.
Schrost si je myslím spletl s KC147 - ty mají taky bakelitové pouzdro, ale jsou nf low power a bez díry pro upevnění šroubkem - a krom čestných výjimek označených písemně jsou označované červeným barevným proužkem na horní straně pouzdra...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
honza637
Příspěvky: 526
Registrován: 03 pro 2004, 01:00
Bydliště: Sezimovo Ústí
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od honza637 »

Taky bych to tak viděl. Ty trandy se velmi dobře hodí i jinam než do obrazovek:)
Kolik serverů jsi zničil, tolikrát jsi adminem.

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#9 Příspěvek od Killroy »

honza637 píše:CDIL pajcuje třeba výrobce jako Philips, ONsemi a další zvučné kvalitní. Je to prostě nepoužitelné. A o KFkách vim za lepší cenu, sice ne o moc, asi za 7 Kč
Proboha na tohle jsi přišel jak? To píšou na Audiowebu ne? CDIL nepajcuje, ta jejich výroba polovodičů je zcela oficiální a to i s jejich logem. Třebas jsou to věci o řád horší a mnohdy nepoužitelné, není to china podvrh vydávaný za produkty PHI, ONS atd.. Takhle to není, oni jsou legální druhotní výrobci. A to hlavně takových typů, co jinde už ukončili. Akorát to prostě moc neumějí a proto produkují v mnohém šmejdy. Ale vydávají se u toho se pouze za CDIL, za nikoho jiného. A to je ten rozdíl mezi čínským pajcem a běžnou druhovýrobou.

KF470 za 7kč je dobrá cena.
Na SZ a maily od uživatelů se žádným přínosem pro toto fórum zásadně neodpovídám a mažu je bez přečtení…

Uživatelský avatar
honza637
Příspěvky: 526
Registrován: 03 pro 2004, 01:00
Bydliště: Sezimovo Ústí
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od honza637 »

No podiv se, jestliže mám Philipsku která má určité parametry, někdo další vyrobí ten samý typ který vůbec nesplní to co má, pak je to pro mě pajc a hotovo, Nemíním se zabývat s tím jestli je to podvrh nebo nějaká druhovýroba. Prostě to neodpovídá vlastnostem typu který je na tom natištěn, tim pádem je to pajc a tohle vlákno nemá za úkol něco takového rozebírat. Jestli o tom chceš vést debatu, klidně.
Kolik serverů jsi zničil, tolikrát jsi adminem.

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#11 Příspěvek od Killroy »

honza637 píše:No podiv se, jestliže mám Philipsku která má určité parametry, někdo další vyrobí ten samý typ který vůbec nesplní to co má, pak je to pro mě pajc a hotovo
Pochop to, že nikdo nevyrábí ten samý, oni si vyrábí svůj vlastní. Výsledek je sice mnohem horší kvalita proti třeba původním PHI, ale je odpovídající jejich vlastnímu datalistu. A pro tyhle horší parametry potom někde (leckde) nefungujou. Tohle někteří nikdy nepochopíte a díky tomu šíříte tyhle polopravdy (a taky pomluvy).

A o vlákno neměj starost, to já už si uhlídám. Ano, vím: koupíš 50ks KF470 Tesla
Na SZ a maily od uživatelů se žádným přínosem pro toto fórum zásadně neodpovídám a mažu je bez přečtení…

Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#12 Příspěvek od fero7 »

honza637 píše:No podiv se, jestliže mám Philipsku která má určité parametry, někdo další vyrobí ten samý typ který vůbec nesplní to co má, pak je to pro mě pajc a hotovo, Nemíním se zabývat s tím jestli je to podvrh nebo nějaká druhovýroba. Prostě to neodpovídá vlastnostem typu který je na tom natištěn, tim pádem je to pajc a tohle vlákno nemá za úkol něco takového rozebírat. [/size]
Tak si to prave zabil. Toto je casty a vseobecny problem problem mnohych!
Killroy to v poslednych 2 prispevkoch napisal velmi spravne a presne.
Killroy píše:...Pochop to, že nikdo nevyrábí ten samý, oni si vyrábí svůj vlastní. Výsledek je sice mnohem horší kvalita .....
Je to ked Michelin vyrobi pneumatiku 205/55/R17. Pneumatiky s rovnakym rozmerom vyrobi dalsich 10 vyrobcov. Ale nemozes ocakavat ze aj Barum, Toyo, Nankang budu mat rovnake vlastnosti ako Michelin. Rovnako to bude s vyfukom na auto, jogurtom, maslom ....
Tu nie je co diskutovat, tu je potrebne to pochopit.

Uživatelský avatar
honza637
Příspěvky: 526
Registrován: 03 pro 2004, 01:00
Bydliště: Sezimovo Ústí
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od honza637 »

Milý Fero, rozměr pneumatiky se dá tak akorát přirovnat k tomu, jestli trand je NPN nebo PNP. Ale - VŠECHNY TRANDY STEJNÉHO TYPU CO JSEM MĚL V RUCE OD KVALITNÍCH VÝROBCŮ MĚLY PLUS MINUS STEJNÉ PARAMETRY A JSOU ZÁMĚNNÉ. NAOPAK TYHLE HUMUSY JAKO CDIL, FAIRCHILD, DIOTEC A DALŠÍ ZÁMĚNNÉ S TĚMITO NEJSOU. A TYP JE STEJNÝ. Je mi fuk co si kdo myslí. Debata je tohle zbytečná. Standarty zřejmě nikomu nic neříkají. Ty fungovaly naposled v minulém režimu jak je vidět. Standart součástky BD139 něco říká. Philips, On a další je vyrábí podle toho. Pak tu jsou další kteří si to upraví k obrazu svému ale to se použít opravdu nedá. Do spotřebky možná. Závisí to na tom kdo to jak chápe. Já to chápu tak, že před 20ti lety byla průměrná kvalita zcela jinde než dnes. Tehdy byl problém koupit takovou jebku jako dneska. Dnes je to tak, že je problem koupit slušnou součástku alespoň střední kvality.
Kolik serverů jsi zničil, tolikrát jsi adminem.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#14 Příspěvek od rnbw »

Myslis napriklad MDA1670? Ten bol velmi standardny aj kvalitny...

Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#15 Příspěvek od fero7 »

Mily honza637,
ja Ti nic neponukam, ani som Ti nic nepredal. Ja som Ti chcel pomoct, aby si nemal problem. Ale zrejme zbytocne.
Niekto u nas kupi 2 suciastky za rok, a ma 5 problemov.
Niekto u nas kupi 2.000 roznych suciastok za rok, a nema problemy (mozno tak max. 1-2?).
Ak si myslis, a budes stale mysliet, ze vzdelanie je zdarma, tak zostanes bez vzdelania.
Ak si myslis, ze zdravotnictvo je zdarma, tak mas tiez problem.
Cim skor si uvedomis ze je to trochu inak, tym lepsie pre Teba.

Odpovědět

Zpět na „Součástky“