Zapojení ventilátoru přes relé

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vladodyno
Příspěvky: 704
Registrován: 25 úno 2010, 01:00
Bydliště: Moravský sv. Ján, Slovensko

#16 Příspěvek od vladodyno »

Kód: Vybrat vše

Ten satelit musí být navržen tak, aby žádné další dobastlené chlazení nepotřeboval a to ani pro HD.
Len by mal byť.

Uživatelský avatar
betisa
Příspěvky: 54
Registrován: 14 úno 2012, 01:00

#17 Příspěvek od betisa »

Eleman píše:Zkus to připojit na minus SCARTu. Pokud by se v obraze, nebo zvuku objevilo rušení, připoj to na kostru (plech skříňky).

Ten satelit musí být navržen tak, aby žádné další dobastlené chlazení nepotřeboval a to ani pro HD. Co se stane když nechladíš?
Předpokládám, že je okolo satelitu dostatek místa pro přirozené chlazení.
Ono je to trochu složitější u.dreamboxů a bylo by to na delší povídání.Co se stane když se něco hodně přehřívá?Buď brzy něco odejde kondiky ,hdd nebo se sam box restartuje nebo zamrzne.Prostě vysoká teplota není dobrá to samé jako v pc.
http://clasicrock.freeforums.org/k-chla ... -t587.html
http://www.parabola.cz/clanky/3125/drea ... -prijimac/

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#18 Příspěvek od Eleman »

Obecně je mi to s teplotou jasný, nemusíš mne poučovat. Měl jsem na mysli konkrétní projev.
Ale pokud je to u tohoto typu satelitu tak špatné (nemám s ním vlastní zkušenost), tak pokud to majitel chce takto udělat, tak proč ne.
Osobně se mi to ale nelíbí.
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
betisa
Příspěvky: 54
Registrován: 14 úno 2012, 01:00

#19 Příspěvek od betisa »

Chlapi ještě se vracím ke starému tématu.Mohl bych stejným způsobem a se stejnýma součástkama sestrojit totožné zařízení ale spínat ho místo scartem vývodem z USB kde je nějakých 5V?Dík
Přílohy
nové spínané z usb.jpg
(72.34 KiB) Staženo 50 x
původní spínané scartem.jpg
(59.21 KiB) Staženo 48 x

Odpovědět

Zpět na „Poradna“