Návrh na uklidnění fóra

Upozornění na SPAM či vážné porušení Pravidel EB, BAN (a případný UnBan) narušitelů, blokování/odblokování IP adres

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#16 Příspěvek od MetalGod »

Bernarde, v tomhle případě (a v případech podobných) to není nutný, alespoň u Gůglu ne:

Obrázek

Ale když zadám Zesylovać, na tohle Gůgl nestačí, naštěstí se do světa Internetu nezapsalo takový prase, co by tohle napsalo.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od Habesan »

Mě vadí. když se nepoužívá diakritika. V češtině, pokud je text po ostatních stránkách srozumitelný, a chybí jen ta diakritika, tak jsem schopný číst bez ní. Ve slovenštině, přestože jakž-takž rozumím mluvenému slovu, mi porozumění textu bez diakritiky dělá problémy, přestože může být jinak napsán správně.

Právě jsem si opravil slovo "pokus" na "pokud", pro někoho by to byla zanedbatelná prkotina.

Když tu budeme trpět nesrozumitelně psané dotazy, a někdy i odpovědi, bude se to jenom zhoršovat.

Já znám lidi, a dokonce inženýry, kteří nejen že neumějí pravopis, ale ani je nepovažuju za velmi inteligentní.

Zkoušel jsem číst fórum na ElektroTanya, nejen že Já osobně neumím maďarsky, ale ani překlad Google Translator není dost srozumitelný. Když tam někdo píše bez diakritiky, je ten text pro mě prakticky nepřeložitelný.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#18 Příspěvek od kevin_mitnick »

Panove, jen jeste takovy dotaz: Jsme tady na foru elektrikaru, nebo v Ustavu pro jazyk Cesky??

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od pajosek2 »

Dobře pokud je pro vás tak důležitý pravopis je to Vaše věc.
Jezevče Víš proč mne to tady nesere? No ono je to úplně jedno,protože Ti lidé, kteří poukazují na ten pravopis také neumí česky jen si to neuvědomují.
Pár příkladů

spálenej
proraženej
koukni
rozmazanej

Proč bychom se tady měli zabývat pouze pravopisem,když to má být správně tak se vším všudy tedy i tvar.Přece i tyhle výrazy do odborných publikací nepatří. No a pokud použiju Andrein slovník,tak kdo výše zmíněné výrazy používá tak píše jako prase,nebo ne? :wink:
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#20 Příspěvek od kokun »

Killroy píše:Pravopis je vizitka každého a hotovo. Nějaký překlep, anebo sem tam nějaká gramatická chyba asi nikoho netrápí. Nicméně pokud je příspěvek v poloviční svahilštině, případně emo wypatlanštině, tak mě to tedy dost prudí a hned mi svrbí prst na delete..
Úplný souhlas s Killroyem.

Překlepy, příp. i hrubky (i když ty jsou skutečně každého vizitkou :cry: ) tak-nějak ještě zkousnu.
Co ale neskousnu, jsou ty mnohařádkové texty (v té "poloviční svahilštině, případně emo wypatlanštině") psané SMS systémem (samozřejmě bez diakritiky, čárek, či teček oddělujících aspoň věty - o velkých písmenech /na začátku věty/ ani nemluvě).
Když takový text vidím, tak mně odrazuje ho vůbec číst (luštit!), natož na něj reagovat.
A pokud reaguju, tak takto: :twisted: :twisted: :twisted: - a vůbec ne "k věci" :cry:

A všichni ti, co se ohražujete, že jsme na elektrofóru, a ne v "Ústavu pro jazyk český", tak poukažte alespoň na jednoho "borce" (a tím myslím skutečného odborníka v oboru, kteří se tu na EB prezentují), který se vyjadřuje nespisovně, s kvantem gramatických chyb a hrubek. Aspoň já tady žádného takového nevidím :wink:
Myslím, že i písemný projev každého, prezentuje i jeho odbornost :roll:
Naposledy upravil(a) kokun dne 16 úno 2012, 17:02, celkem upraveno 1 x.
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Jurik-EB
Příspěvky: 206
Registrován: 02 říj 2009, 02:00
Bydliště: Rožnov pod Rad.

#21 Příspěvek od Jurik-EB »

Což takhle jen upozornit "máš tam hrubky" a pokračovat v daném tématu vlákna. Jak již bylo řečeno "nikdo není dokonalý". V minulém století jsem vedl kroužek elektroniků na zvláštní škole a věřte že vést žáky s velice podprůměrným IQ není zrovna lehké. Ale pochopení pro jejich nedostatečnost je tu prioritou. Každého jedince jsem v podstatě musel učit zvlášť a také naučil. V elektronice se dnes vyznají ale v psaní jsou stále hluboko pozadu. Mějte s takovými lidmi trpělivost, oni zato nemohou, je to v nich a nedá se to lámat přes koleno.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#22 Příspěvek od Hill »

No, tak nějaké názory tu zazněly, gramatiku tak nahonem všechny nenaučíme, i když bych takový stav uvítal, abych nemusel tolik příspěvků opravovat (u těch, které z technického pohledu za to stojí, aspoň ty nejhorší chyby občas opravím, ale jsou dny, kdy bych nemusel dělat nic jiného, takže nějaké každé třenici pro rodný jazyk předejít nemůžu).
Fransimor, přestože se od včerejška sotva stihl češtinu doučit, má odbanováno...
Navrhuji nedělat z toho už vědu a ušetřený čas věnovat něčemu, co smysl má.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#23 Příspěvek od Andrea »

pajosek2 píše:Pár příkladů

spálenej
proraženej
koukni
rozmazanej
A kde tam máš nějaké hrubky? Mně nevadí, když někdo na odborném fóru používá hovorovou češtinu, nikdy jsem ji tu nikomu nevyčítala, také ji často používám. Mně vadí hrubky, neschopnost používat interpunkci, psát ZA ní mezery apod. Takže "shořelej odpůrek" mi nevadí, ale "zhořelí otpor nebo rezystor" mě zvedne ze židle. A jestli v tom někdo nevidí rozdíl? Nu což, třeba u zarytého lingvisty by mě to nepřekvapilo, pro toho co není vytříbená spisovná čeština, to je fuj.

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#24 Příspěvek od MetalGod »

pajosek2 píše: spálenej
proraženej
koukni
rozmazanej
To je podle Tebe maďarština? To je, prosím, hovorová čeština.
Vsadím se, že kdyby sem napsal ostravak!!! něco svou "ostravštinou", nebo někdo z okolí Brna použil svůj brněnské hantec, asi bys skákal "radostí". To není prznění češtiny, to JE čeština a je to všemi akceptováno.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#25 Příspěvek od pajosek2 »

Je to tak,mne to taky nevadí a rád používám nářečí,někdy.Tím jsem chtěl poukázat na to ,že nedokonalost je na obou stranách.Upozornění na hrubky mi nevadí,ale vadí mi,když někdo použije neznalost pravopisu k tomu,aby někoho napomenul urážlivým způsobem. Opravdu si myslím,že když už,tak odpovědět na problematiku a na konci upozornit na pravopis.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#26 Příspěvek od tomasjedno »

Hill píše:No, tak nějaké názory tu zazněly, gramatiku tak nahonem všechny nenaučíme...
To nenaučíme, ale přidám ještě jeden pohled: míra mé ochoty podělit se o znalosti a zkušenosti a věnovat svůj čas srozumitelnému zformulování odpovědi je přímo úměrná tomu, jakou péči věnoval autor zformulování svého dotazu. Na dotazy ve vypatlanštině pak nereaguji vůbec.

Uživatelský avatar
TomasX
Příspěvky: 630
Registrován: 12 srp 2005, 02:00

#27 Příspěvek od TomasX »

Dámo a pánové
Názor "tomasjedno"
je nejjednodušší způsob, jak reagovat na dotazy v "poloviční svahilštině, případně emo wypatlanštině".

P.S. také mě bolí oči, když "vydím zesylovač". Čeština si to opravdu nezaslouží.
Machr jsme každý, ovšem vždy v oboru někoho druhého ...

Uživatelský avatar
Oldradio
Příspěvky: 995
Registrován: 12 říj 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#28 Příspěvek od Oldradio »

Umět správně psát rodným jazykem je určitým výrazem úcty k jazyku a názory, že je to úplně jedno, neberu. Jednoho kolegu se marně snažím odnaučit psát "zdřejmě", "zrdcadlo" Že prý to bez toho D vypadá divně...

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#29 Příspěvek od EKKAR »

Mu řekni, že to zrDcadlo nemá prDel a budeš vidět...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
sambiliong
Příspěvky: 711
Registrován: 13 dub 2005, 02:00
Bydliště: Praha

#30 Příspěvek od sambiliong »

pajosek2 píše:Čím dál častěji se tu vlákna špiní osobními spory...
Nedalo by se to vyřešit zřízením sekce nazvané například "Ring volný", nebo tak nějak? Pokud by třeba v nějaké debatě začla ostřejší výměna osobních charakteristik, admini by přesunuli tuto část vlákna do dané sekce, kde by se zúčastnění mohli "beztrestně" (bez hrozby banu) hádat dál. Původní vlákno by pokračovalo věcným způsobem. V té nové sekci by nebylo možné zakládat nová vlákna, jen pokračovat v přesunutých. Jediný "trest" pro účastníky hádek by byla skutečnost, že se mohou ostatní podívat, kdo je nejčastějším přispěvatelem. Historicky by se v něčích očích znemožnili.

Zamčeno

Zpět na „Upozornění na SPAM, porušení Pravidel EB, BAN narušitelů, blokování IP adres“