Způsob a nastavení termostatu u chladniček

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
salora
Příspěvky: 694
Registrován: 04 srp 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

#31 Příspěvek od salora »

JJ no takže toto vlákno zatím nechám otevřené a až to odzkouším po zapojení natvrdo tak se potom ozvu a sdělím jak jsem dopadl ale jinak souhlasím s tvými argumenty a děkuji za příkladné poznatky.
Jo a abych nezapoměl ptáš se na návod k této chladničce zde musím bohužel s politováním sdělit že jsem tehdy po zakoupení žádný nedostal jenom jakýsi souhrnný popis jak se chladnička do vestavby kuchyně umistuje a montují posuvné dvěře ,na složence o zaplacení je napsáno typ IGNIS 38B a na štítku chladničky IGO 38B kdysi jsem to hledal na netu ale nic takového ani podobného se mě nepodařilo najít a ani jsem takového podobného výrobce nilkde na netu nenašel což je zajímavé.

Uživatelský avatar
procesor
Příspěvky: 5284
Registrován: 02 říj 2009, 02:00
Bydliště: PO

#32 Příspěvek od procesor »

hafca píše:procesor
Jsem zvědav, jak ti to časové spínání bude fungovat v praxi. Přes den, kdy se do ledničky chodí to bude asi jiné než hned po ránu,...
No pri nastavení 15mimON:30minOFF to časom stupne teplota na -18°C, teplota v chladiacej cca 3..4°C.
Pri 15minON:15minOFF teplota pomaly klesá k -22°C.
Krátke otváranie dverí bude pri plnej mrazničke málo vplyvné. Častejšie ako teraz sa to nikdy neotvára :) . Horšie to bude pri vložení 1...2kg čerstvých potravín na zmrazenie najmä do prázdnej mrazničky.

Uživatelský avatar
salora
Příspěvky: 694
Registrován: 04 srp 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

#33 Příspěvek od salora »

Odborníci na chladničky poradte kde najít na netu el. schéma zapojení mé prokleté chladničky snad neznámého původu byt koupené u nás ale už cca před 12 lety,na výrobním štítku jsem vyčetl IGO 30 Bpro úplnost ještě pošlu snímek snad se povedl a bude čitelný.
Jelikož od toho nemám žádné papíry kromě faktury nevím jak je to vše zapojeno abych to aspon správně proklemoval na přímo,k termostatu vedou 4 žíly
hnědá-fáze
černá -nulák
žlutá kostra/zem
modrá -na žárovku
Přílohy
výrobní štítek chladničky.jpg
(218.99 KiB) Staženo 154 x

Uživatelský avatar
salora
Příspěvky: 694
Registrován: 04 srp 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

#34 Příspěvek od salora »

Jo ještě abych nezapoměl odpovědět na dotaz že proč si myslím že dvoumotorová chladnička má větší spotřebu,protože dva kompresory asi poberou víc jako jeden/byt každý bude méně zatížený/než jeden takže teoreticky by to snad mělo vyjít nastejno ale kdyby tomu tak nebylo asi by se vyráběli v hojnosti jenže opak je pravdou viděl jsem to snad výhradně jen u Gorenje nikde jinde,a připojím dotaz na odbornou radu která vyzní asi hodně kriticky ale přece co říkáte na tuto chladničku :

http://lednice.heureka.cz/beko-cbi-7771 ... ecifikace/

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#35 Příspěvek od hafca »

Dva menší, které obsluhují jen to "svoje" a každý běží kratší čas. Nebo jeden možná o trochu větší a běžící o dost déle, protože musí obsloužit lednici i mrazák? Tu nízkou teplotu nějak docílit musíš. Podle mě se to přestalo nabízet, protože je to dražší než s jedním kompresorem. A ještě by to nakonec mohlo vydržet i delší dobu a co by pak prodávali? :cry: U toho jednoho kompresoru je v lepším případě ventil který přepíná mezi lednicí a mrazákem. Tam by měla jít snad nastavit nezávisle teplota pro lednici a mrazák. Většina lednic v rámci šetření ani to nemá.
Ale třeba se tu najde chlaďař, který nám to vysvětlí a moje doměnky mi vyvrátí. :wink:
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
procesor
Příspěvky: 5284
Registrován: 02 říj 2009, 02:00
Bydliště: PO

#36 Příspěvek od procesor »

V mojej je termostat označený takto:
077B6549

je to od fy DANFOSS
skús pozrieť na termostate (prilepený štítok)

hnedý... je fáza (v mojej pokračuje ešte k spínaču osvetlenia)
čierny... ide fáza naspäť k motoru
potom tam môže byť vodič čo ide k odmrazovaču (ak to chladnička má)

na inšpiráciu
http://www.appliance411.ca/faq/howdefrostworks.shtml

termostat tento??
http://shop.euras.com/detailsseite2.php ... ect=906362

Uživatelský avatar
salora
Příspěvky: 694
Registrován: 04 srp 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

#37 Příspěvek od salora »

Hm no tak jak vidím je to zapeklitější než se na první pohled zdá bez toho zapojení je to naprd možností spousta a moje chladniča jak vidím zcela neznámá,člověk neví odkud co kam vede takže slůvko proklemovat je snažší řečeno než uděláno,roba je navíc mrzká jak saně v létě furt brble co a proč to mám rozdělané takže to asi nejspíš zbalím dám zatím do původního stavu a budu muset chta nechta pomýšlet na koupení nového krámu který v dnešní konzumní době může být ještě větší šrot jak ten co mám nj ale takový je život dnešní doby,jinak k těm dvoumotorovým chladničkám by stálo zato tu některých z odborníků napsat recenzi jo jinak se mě zamlouvají s ohledem na trpkou zkušenost dosavadní chladničky ty dvouokruhové co se byt s jedním kompresorem dají nastavit teploty separátně nezávisle na sobě v chladáku a mrazáku,jako to má např. ta BEKO co jsem poslal link

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#38 Příspěvek od doktor365 »

tady máš zapojení danfoss,vetšinou jsou spinací kontakty 3a4 i u jiných termostatů
Přílohy
DN.44.C3.02.pdf
(244.03 KiB) Staženo 476 x

Uživatelský avatar
salora
Příspěvky: 694
Registrován: 04 srp 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

#39 Příspěvek od salora »

No tak bych se chtěl po nabytí další inormace podělit o Vaše názory, asi před 3 dny ke mě přišel servisák na chladničky byt už v důchodě a po předchozí konzultaci se mě nabídl že se mě na to podívá ,s ohledem na jeho dlouholetou praxi jsem ho pozval a zjistil /sdělil/následující poté co na termostatu provedl změnu na jednom z šroubků /asi o 4-5 otáček/mi po 2 hodinách a kontrole teploty řekl že je to bohužel s chladničkou horší a že kompresor /popřípadně jakési sítko může být přicpané/nedokáže to prostě teplotu více snížit pod 10 st. měl na to ještě jeden údajně ověřených jednoduchý test totiž pokud lednička běžela a měla chladit ,přiložil nasliněný prst na zadní stěnu výparníku a řekl že by to nemělo dovolit jezdit po stěně ale přimrznout což nebyl můj případ a proto došel k tomuto celkovému negativnímu závěru,nezbylo než se s tím smířit a mezitím jsem si objednal novou chladničku ,jenže dnes jsem oproti předchozím dnům zjistil podle většího chladu ale i skutečně nižší teplotě cca 8 stupnů což by bylo ok akorát se na zadní stěně výparníku tvoří čím dál tím větší námraza ve formě silnější nesouvislé vrstvy ledu a to i když chladnička semo tamo vypne na 4 st.reg. když dám naplno jede myslím v jednom kuse,No a s tím chodem natvrdo nevím ale neměl jsem snad od novoty manuál a tudíž ani nevím el. zapojení abych to mohl zapnout natvrdo, to je vše co jsem chtěl dodat no a ted nakonec jsem objednal novou chladničku zbytečně nebo to dělá ta ledová vrstva což není dobře poněvadž by se měla čas od času odmrazit že ?

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“