Staré PDA CASIO E-11, lze nějak využít?

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

Staré PDA CASIO E-11, lze nějak využít?

#1 Příspěvek od Honza_dy »

Předem se omlouvám za 🤐 dotazu, ale když je ta neděle...
Získal jsem stařičké PDA CASIO E-11
Obrázek
Je mi jasné, že v dnešní době je tohle zařízení k ničemu, ale je to moc pěkný kousek hardwaru.
Chci se zeptat jestli je možné je dneska ještě nějak využít? třeba jako zobrazovač k PC nebo sběr dat atp. Jakékoliv aplikace se mi sehnat nepovedlo. Kromě stylusu ho mám komplet (kolébka, obal, CD a disketa s CZ lokalizací)

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#2 Příspěvek od Andrea »


Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#3 Příspěvek od EKKAR »

Tyhle Casia se daly a myslím že ještě dají propojovat s PC - zkus pohleat "interface Casio - PC" nebo něco podobnýho. Pod DOSem něco šlapalo, jestli je něco i pro Widle netuším.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#4 Příspěvek od Honza_dy »

Asi nechapete smysl dotazu. Total commander - k cemu mi bude? Na propojeni s PC mam kolebku a s nejakym starsim active syncem by to melo slapat. Me jde spis o nejake alternativni vyuziti. Jako PDA to nechci, ale prece jenom je to maly pocitac, ktery by mohl vykonavat jednoduche ukoly, treba jako datalogger. Proste obecne. Napadlo me jestli uz se tim nekdo nezabyval, takovych kramu musi byt mezi lidma jeste dost.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#5 Příspěvek od rnbw »

No je tam RS-232 a Compact Flash, tak by to mohlo napriklad s niecim komunikovat, data zobrazovat a zapisovat na kartu. Len by sa to muselo naprogramovat.

Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#6 Příspěvek od kevin_mitnick »

Neco hodne podobneho ve spojeni s interface na RS-232 a doma po nocich napsanym pogramem ridi vodni hospodarstvi jednoho lyzarskyho strediska (3 vodarny v udoli, precerpavaci stanice, zasobnik vody, cerpadla k delum + chladici vez u zasobni nadrze)... Bracha na tom delal pul roku...

Uživatelský avatar
nokijec
Příspěvky: 287
Registrován: 01 úno 2011, 01:00

#7 Příspěvek od nokijec »

Jsou tam Win CE.Tak by tam měl být Excel.Něco podobného jsem měl od Casia.V exelu jsem psal jízdy a výkaz práce.Na konci měsíce jsem to přetáhl do PC a emailem odeslal.Bylo to na dvě mikrotužky a vydrželo to na ně víc než měsíc.Nějaký německý student pro to napsal Basic.Jmenovalo se to Pocket Viewer.OS to mělo vlastní.

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#8 Příspěvek od Honza_dy »

Bohužel tohle je tak starý, že to nemá nic. Mám ještě jeden ASUS s WM 2002, ten občas používám místo sešitu a tužky na odečty hodin - přece jen je to menší do kapsy a když náhodou spadne do mašiny tak se nic neděje :D Asi na to kašlat, programy psát neumím a i když bych se chtěl naučit tak není čas. Hodím ho zpátky do šuplíku, možná se časem najde nějaké muzeum :lol:

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od CZJKP1 »

Heh.. Hezký dědeček :D

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“