Regulátor k RC modelu (přejmenováno)

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
milan222
Příspěvky: 1460
Registrován: 20 črc 2009, 02:00
Bydliště: trutnov

Regulátor k RC modelu (přejmenováno)

#1 Příspěvek od milan222 »

schánim schema na RC regulátor do auta 30-50A, který by měl nejlépe ATMEL procesor, a umožnil po změnách v programu změnit vlastnosti.
existuje něco takového? vím že to mužu koupit, ale většinou se to hřeje, a já nepotřebuju jezdit naplno. rád bych si tedy něakej opravdu dobrej postavil.
máte teda něaké tipy? no možná ještě mě napadá vzít ty smažící se fety a hodit je na chladič. ale to nevyřeší že to jede nelineárně. prvně otáčky vyskočí a pak jde regulovat.
bez elektronek se neobejdu!
muj lampovej zesik: http://www.youtube.com/watch?v=KxOvbN_5xiY

Uživatelský avatar
josefhajek
Příspěvky: 89
Registrován: 07 lis 2011, 01:00

#2 Příspěvek od josefhajek »

Moment... RC regulátor...? Co to má bejt? :D Napadá mě leda Remote Control... Ale na 30-50A ? 8O Co s tim chceš v autě regulovat? :?:

Už jsem název vlákna změnil - původní název "RC regulátor" mohl skutečně znamenat technicky vzato cokoli.
Hill

Uživatelský avatar
ar196
Příspěvky: 143
Registrován: 09 dub 2005, 02:00
Bydliště: Rájec-Jestřebí (J.M.)
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od ar196 »

zde najdeš snad potřebné http://jirkaholub.webzdarma.cz/index.html

Jinak pokud se kolega podivuje nad proudem 50A tak v lodi mám 200A regulátor :wink:
Jinak v dotazu není popsáno jestli se jedná o regl stejnosměrný nebo střídavý,jednosměrný nebo obousměrný.

regl je potřeba předimenzovat na větší proud a podle napájecích článkú.Pak se tak nehřeje.Svoje dělá i obvod BEC pro napájení serv.

Mrkni na stránky MGM COMPRO pro inspiraci jak se dá chladit.

Uživatelský avatar
josefhajek
Příspěvky: 89
Registrován: 07 lis 2011, 01:00

#4 Příspěvek od josefhajek »

Ano, podivuji se, co je třeba v autě regulovat 50Ampérama :) :D

Uživatelský avatar
frantajetel11
Příspěvky: 1922
Registrován: 13 lis 2008, 01:00
Bydliště: Kladno

#5 Příspěvek od frantajetel11 »

V RC autě třeba motor :lol:

Uživatelský avatar
Galileo
Příspěvky: 77
Registrován: 09 lis 2009, 01:00

#6 Příspěvek od Galileo »

Zkatka RC znamená "radio control".
Pravděpodobně se tedy jedná o model auta na baterie,
než se tu někdo začne divit těm 50A prosím aby si zjistil něco o možnostech
moderních li-pol bateriích a poroudových nárocích takového modelu.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#7 Příspěvek od EKKAR »

Ony ty modýlky mají docela fest odběr - při půlmetrové délce modelu a váze kolem 2-2,5kg není vzácností pohonný motorek o výkonu 0,3-0,4kW (!!!), což při napětí baterie pohonu 7 až cca 12V (podle počtu článků) dává docela masivní proudy... takže 50A regec není žádný extrém.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od hafca »

Co nebo proč potřebuješ v programu měnit? Mám zapojení s ATMEL 89C2051 a pamětí 93C46. Sice je to trochu "předpotopní" díky relátkům, ale mám to v metrové lodi a chodí to celkem bez problémů. V nastavení jde měnit dost parametrů. Vyšlo to v RC modely 5/1997 a po ukončení prodeje dal autor k dispozici náplň do procesoru.
Se softem je většinou potíž, málo kdo ho dá a když už, tak jen HEX a ne zdroják.
Přílohy
regulator.jpg
(68.58 KiB) Staženo 165 x
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
nokijec
Příspěvky: 287
Registrován: 01 úno 2011, 01:00

#9 Příspěvek od nokijec »

K tomu mám zdroják s komentářem.Ten regulátor je určený pro lodě a modely aut tracků.Chybí mu elektronická brzda.Mám i popis nastavení a výkres plošňáku.Na tom obrázku je chyba.Správně má být R3 zapojený na U nap.Je to hlídání poklesu napětí baterie vestavěným komparátorem.Takto to nedává smysl je to zapojeno za stabilizátor.
Přílohy
REG-1F.zip
(49.93 KiB) Staženo 139 x
Naposledy upravil(a) nokijec dne 22 úno 2012, 19:37, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
PvvS
Příspěvky: 464
Registrován: 25 lis 2008, 01:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od PvvS »

50A je brnkacka. Pri renovaci jednoho modelu s 2*MIG400 vaha okolo 20Kg (spis vic) nestacil 50A regec pri trochu prudsim rozjezdu a vypinal. O kopcich ani nemluve.

Uživatelský avatar
milan222
Příspěvky: 1460
Registrován: 20 črc 2009, 02:00
Bydliště: trutnov

#11 Příspěvek od milan222 »

no mám motor 540, a wýkon tak kolem 150-300W. nenašel jsem udaje) ale regulátor chci dělat na 50A. takže fety paralerně.
nastavovat např. frekvenci, brzdu zpátečku a podobně.
sem mysdlel, že pod pojmem "do auta" si člověk představí obousměrný. jednosměrný se dnes dělaj snad jen na střídáky.
bez elektronek se neobejdu!
muj lampovej zesik: http://www.youtube.com/watch?v=KxOvbN_5xiY

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od hafca »

nokijec
Schema je okopírované z časopisu. V 7/1997 k tomu vyšla úprava na proud cca 35A a zmínka o odporu R3 s tím, že deska je OK. Mám oba časopisy a HEX, ale zdroják nemám, tak nadstadardní vztahy s p. Černým jsem neměl. :wink: V popisu je nastavení brždění, není to sice brzda jako taková, ale použitelné si mylím, že to je.

milan222
Tady máš popis nastatavení. Z něj uvidíš, co to vlastně umí. V lodi mám motor MIG 600/7.2V a když se na vodě hodně blblo, napájel jsem ho olověnou baterkou 12V nebo 13 článek NiCd/2000 a regulátor to přežil bez úhony.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
milan222
Příspěvky: 1460
Registrován: 20 črc 2009, 02:00
Bydliště: trutnov

#13 Příspěvek od milan222 »

. Z něj uvidíš, co to vlastně umí. V lodi mám motor MIG 600/7.2V a když se na vodě hodně blblo, napájel jsem ho olověnou baterkou 12V nebo 13 článek NiCd/2000 a regulátor to přežil bez úhony.
docela se mi to zamlouvá... ale musel bych sehnat něaké výkonné relé a asi vyměnit FETy. schema a ostatní máš?[/quote]
bez elektronek se neobejdu!
muj lampovej zesik: http://www.youtube.com/watch?v=KxOvbN_5xiY

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od hafca »

Jak jsem psal, mám oba časopisy a BIN do procesoru. Když se koukneš na parametry relé a tranzistoru, tak si myslím, že nic měnit nemusíš.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
milan222
Příspěvky: 1460
Registrován: 20 črc 2009, 02:00
Bydliště: trutnov

#15 Příspěvek od milan222 »

tak to je pěkné relátko... ty trandíky mám v nynějším regulátoru dva paralerně pro jízdru dopředu. je tam na tom pidichladič a musim říct, že se to musí chladit dusíkem.
no mohl bys mi vše zaslat? popř. i tu upravu na 35A.
bez elektronek se neobejdu!
muj lampovej zesik: http://www.youtube.com/watch?v=KxOvbN_5xiY

Odpovědět

Zpět na „Poradna“