Samsung Syncmaster 940NW, beží v "run-in" teste

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
FRANSIMOR
Příspěvky: 643
Registrován: 06 bře 2007, 01:00
Bydliště: Teplice nad Metují
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od FRANSIMOR »

To spíš vypadá na problém v kabelu od grafiky.Možná...Máš možnost ho zkusit na jiném monitoru?

Uživatelský avatar
Lubanec
Příspěvky: 460
Registrován: 08 led 2012, 01:00
Bydliště: Moravská Třebová

#17 Příspěvek od Lubanec »

Je to strýce monitor..Já tu mám napíchlej svůj a ten mi frčí nádherně na tom pc..Vga kabel jsem skusil jiný,ale LCD furt to samý..přívody od grafiky a vga kabel jsou 100 procentní..Zítra se ještě do něj juknu,ale lupou sem hledal studenty a nic tam nebylo uvnitř

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#18 Příspěvek od rnbw »

Preco si si nezalozil vlastne vlakno a zasieras cudzie uplne inym problemom s uplne inym monitorom?

Uživatelský avatar
Lubanec
Příspěvky: 460
Registrován: 08 led 2012, 01:00
Bydliště: Moravská Třebová

#19 Příspěvek od Lubanec »

No oba máme Samsungy a skor stejný problém,tak jsem se o to jen podělil..Tak na to jsem jen ocitoval.. :wink:

Uživatelský avatar
Allygator
Příspěvky: 17
Registrován: 04 bře 2010, 01:00

#20 Příspěvek od Allygator »

Tak konečne som sa dostal k servisnému manuálu. Podľa postupu v manuále sa nieje možné dostať do SM. Skúšal som vojsť do SM na funkčnom monitore.Tam to šlo v pohode, ale v SM po testovacom móde ani stopy.Prakticky v SM nejde nastaviť skoro nič. Nový SW a pamäť nemá cenu riešiť takže to uzatváram a všetkým ďakujem za pomoc.

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od Habesan »

Strýce monitor, Karla most, Pyrrhy vítězství...

Žádná skutečně závažná závada se nedá odstranit pouhým nastavením v SM nebo rozkroucením trimrů. Alespoň bych se podíval po studených spojích v okolí procesoru a paměti.

Lubanec Prozkoumej, jakým způsobem detekuje přítomnost kabelu. Možná si myslí, že je připojen k vypnutému PC, i když je zaplé.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
Lubanec
Příspěvky: 460
Registrován: 08 led 2012, 01:00
Bydliště: Moravská Třebová

#22 Příspěvek od Lubanec »

To možná je taky pravda..díky

Uživatelský avatar
Lubanec
Příspěvky: 460
Registrován: 08 led 2012, 01:00
Bydliště: Moravská Třebová

#23 Příspěvek od Lubanec »

Takže je to tak jak píšeš..detekuje to kábl i při vyplém Pc..tak to bude těžká věc,no

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#24 Příspěvek od rnbw »

Niektore monitory detekuju dve veci: pripojenie kabla (spojenie niektorych GND kontaktov) a pritomnost signalu (pritomnost HSYNC a VSYNC). Pri odpojenom kabli zobrazuju hlasenie, pri pripojenom (bez signalu) nie.

Uživatelský avatar
Allygator
Příspěvky: 17
Registrován: 04 bře 2010, 01:00

#25 Příspěvek od Allygator »

Habesan píše:Strýce monitor, Karla most, Pyrrhy vítězství...
Žádná skutečně závažná závada se nedá odstranit pouhým nastavením v SM nebo rozkroucením trimrů. Alespoň bych se podíval po studených spojích v okolí procesoru a paměti.

Prečo hneď volíš ku mne takýto postoj, keď ma vôbec nepoznáš? Keby si si prečítal celé vlákno, tak by si došiel k tomu, že studené spoje som už kontroloval. Teraz sa do mňa určite mnohí pustia, ale pripadá mi úbohé hneď niekoho označiť ako "rozkrúcača trimrov". Aj za mnou sa chodia kolegovia poradiť, ale nikdy by som si nedovolil dívať sa na niekoho takto len preto, že si s niečim nevie rady.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“