Baterka (svítilna) pro myslivce

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

Baterka (svítilna) pro myslivce

#1 Příspěvek od ZdenekHQ »

Nevíte o nějaké pořádné baterce (svítilně) pro myslivce s dosvitem řádově stovky metrů a pokud možno vodotěsnou a s aku, klidně z dealextreme atd. , ale ověřenou, že to není šrot ?
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Hop377
Příspěvky: 439
Registrován: 19 čer 2004, 02:00

#2 Příspěvek od Hop377 »


Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#3 Příspěvek od Zaky »

Z low cost řešení můžu doporučit toto Kvalita ujde, svítí to parádně, provoz na lion 18650.
Michal

Uživatelský avatar
bastliar
Příspěvky: 1765
Registrován: 28 pro 2009, 01:00

#4 Příspěvek od bastliar »

Mám podobnú, avšak s TRI krát nižšou svietivosťou umiestnenú na biku, a keď vydrží svietiť dohromady necelú hodinu, tak som rád. Síce je hlavný lúč namierený na cestu na krátko pred bicykel, aj tak si niektorý vodiči neodpustia a prebliknú ma diaľkovými.

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#5 Příspěvek od Zaky »

Tato verze má pět režimů, z toho jsou dva nepoužitelná blikání a tři úrovně jasu, na plný výkon bere mírně přes 2A, tedy to odpovídá té hodině provozu, druhá úroveň je cca 800 mA a třetí cca 140mA, při tom je stále ještě pěkně vidět třeba na chůzi nebo ve stanu. LED svítí nefiltrovanou PWM, což je patrné, když sněží, jsou vidět přerušované čárky, není to ideální režim, ale zas v baterce není místo na nějaké L a C. Kompenzace jasu v průběhu vybíjení aku tam nějaká je, nejspíš PWM generuje nějaký MCU.
Michal

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#6 Příspěvek od Honza_dy »

Do práce jsme kupovali toto + nástavec na dvě baterky. Svítí moc pěkně.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#7 Příspěvek od Hydrawerk »

Já jsem si koupil v 8/2011 v Tescu celohliníkovou svítilnu na dva články velikosti C. Je snadno rozebíratelná a opravitelná. Obsahuje tři běžné bílé 5mm LED, které se dají kdykoliv vyměnit. http://www.mindsetsonline.co.uk/images/whiteLED.jpg Je v ní malý plošňáček s měničem, takže to stále svítí i na jeden 1,5 V článek, když ten druhý nahradíme zkratem.
Dnes se ta svítilna prodává za cca 270 Kč, což mi přijde stále výhodné, ale já jsem ji pořídil v akci za 186 Kč. Nevýhodou je, že není moc vodotěsná a nemá úchyt na šňůrku. No dobře, všude jsou těsnící kroužky, ale kolem vypínače by asi dovnitř natekla voda.
Přes net se dá koupit snad jen zde: http://direct.tesco.com/q/R.203-8191.aspx
Zkušenosti uživatelů jsou různé. http://mark.reevoo.com/reevoomark/en-GB ... tars=false
Komu se zdá moc levná, nechť si koupí třeba nějakou za 1000 Kč...
Možná by myslivec potřeboval něco s daleko větší svítivostí, třeba http://www.gme.cz/rucni-svitilny/svtiln ... -p759-786/

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#8 Příspěvek od Zaky »

Také si myslím, že na venkovní použití to chce něco, co solidně svítí, baterka z mého linku má 10W Cree XM-L led (ikdyž budič to omezí na cca 8W), dělají se i větší typy s trojicí těchto led, bude to už hodně ždímat aku a cena je potom už také někde jinde. Pohledání na Ebayi napoví.
Michal

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od hafca »

Koukni se na LEDmania. Jsou tam i testy, třeba tě tam něco zaujme. Nebo ještě tady, ale ty ceny. :cry:
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
feliz_navidad
Příspěvky: 591
Registrován: 15 říj 2009, 02:00

#10 Příspěvek od feliz_navidad »

Mám a používám tohle http://www.dealextreme.com/p/ultrafire- ... 8650-55241 Vodotěsnost jsem hozením do vody nezkoušel, ale párkrát zmokla a bez následků. Těch 5W je na tohle pouzdro tak maximum pro trvalý chod, ale několik set metrů to nedá.
Klady:
+velmi dobré zpracování
+příznivá cena
+svítí slušně
+Hi/Med/Lo režim, 1500mA/460mA/65mA
+dobrý tvar světelného kuželu
Zápory:
-na plný výkon při teplotě okolí 20C dost hřeje (v zimě je to naopak příjemné)
-2 strobo mody

Uživatelský avatar
bastliar
Příspěvky: 1765
Registrován: 28 pro 2009, 01:00

#11 Příspěvek od bastliar »

Do tejto by dokonca mali byť ku dokúpeniu moduly s farebnými ledkami, nie som si istý či aj s I.Č. a U.F. ledkami.

Uživatelský avatar
Vojta7
Příspěvky: 510
Registrován: 28 zář 2010, 02:00
Bydliště: Františkovy Lázně

#12 Příspěvek od Vojta7 »


Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od forbidden »

100 W halogenka v ruční baterce :lol: To je dobrý leda tak na oslepování nepřátel, navíc ta doba svícení je úchvatná. Celkem dobrej úlet.

Uživatelský avatar
bastliar
Příspěvky: 1765
Registrován: 28 pro 2009, 01:00

#14 Příspěvek od bastliar »


Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#15 Příspěvek od rnbw »


Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“