Philips 29PT5407/21, L01.1E, vodorovně prohlý obraz

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Lubanec
Příspěvky: 460
Registrován: 08 led 2012, 01:00
Bydliště: Moravská Třebová

#16 Příspěvek od Lubanec »

Nikdo by nevěděl podle schéma??
Jaj..To byla pecka..no joo..Kondenzátor byl nabitý(tudy proud jde)

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#17 Příspěvek od masar »

Uvědom si, že popsaný jev je možné způsobit a nebo vykorigovat modulací vertikálního vychylovacího proudu horizontálním vychylovacím proudem. Na každé straně obrazovky teče vychylovacími cívkami maximální proud opačné polarity. Tyto proudy by musely nějakým způsobem ovlivňovat kladnou část pilového průběhu vertikálu. Jelikož v tv obvod, který by to mohl dělat, není (kromě vzájemného ovlivňování magnetických polí), těžko to může způsobovat něco jiného. Snad jen filtrace napájení pro vertikál, které vyrábí řádkový transformátor. :wink:

p.s. zkontroluj zvlnění VlotAux +13V, popř. vyměň kondenzátory 2480 a 2486.
Naposledy upravil(a) masar dne 04 bře 2012, 22:16, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#18 Příspěvek od kokun »

A co je to "Ženerka" :?:

http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... ht=#467815:
jezevec píše:
Lubanec píše:
... na tom čištěném spoji na té lampě(krku obrazovky) ...
Původně jsem myslel, že ten "čištěný" spoj je jen překlep, ale jak vidím tak není. No a s těmi "bodlinami", tím jsi mě opravdu rozesmál
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... c&start=60:
Lubanec píše:Divné je,že to nerozsvítí tu Lampu na obrazovce...
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... ht=#478042:
kondik píše:
Lubanec píše:Protože ta původní součástka origo odešla,že se málo chladila.
ÁNO PRESNE TO JE TEN DôVOD :D Človečku len tak ďalej, tvoje myšlienkové pochody sú skvelé. A predpokladám že je to tvoja TV, lebo ak je niekoho iného tak ho vopred ľutujem.
kondik píše:
Lubanec píše:Byl tam v háji akorát ten keramický kondenzátor,který měl na starost zpětné běhy.
Jeej a to sú mi novoty...
(uprav mi definíciu keramického kondenzátora ktorý upravuje sp. behy, ráad sa poučím)
kokun píše:
Lubanec píše:Takže odpojiz z obrazovky kábl z Vn trafa a na něj dáz žárovku 220v?Nebo sem moc nepochopil a jsem mimo mísu? To Vn trafo sem myslel že dává třeba i 1000v..To se musím ještě teda hodně učit..Já se rád učím a pak rád rozdávám rozum těm,co to opravdu potřebují...
Zatím se máš pouze co učit - tady už jde o život - to trafo totiž dává 30.000V :scared: :scared: :scared:
:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Mám v těch perlách pokračovat :?:

EDIT:
Krom těchto perel - na stejnou telku otevřel už 3. vlákno :cry:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Lubanec
Příspěvky: 460
Registrován: 08 led 2012, 01:00
Bydliště: Moravská Třebová

#19 Příspěvek od Lubanec »

Pane Kokun..Mám doma dvě tyto tv stejné..Ale každá měla jiný problém..Proto píši nové vlákno..Těm co dali radu zatím děkuji.. :!: :!:
Jaj..To byla pecka..no joo..Kondenzátor byl nabitý(tudy proud jde)

Uživatelský avatar
Lubanec
Příspěvky: 460
Registrován: 08 led 2012, 01:00
Bydliště: Moravská Třebová

#20 Příspěvek od Lubanec »

Zdravím..Dnes se koukám na tv když maj v tv schválně zmenšený obraz a jak je vidno z fotky,má tato tv ještě i naboku dole podušku..Nechápu kdo se v tom předemnou rejpal a takto to ted je..Zítra se do ní pustím ještě podle vašich rad..potom se už s tím jedinně smířím
Přílohy
05032012197.jpg
(186.6 KiB) Staženo 38 x
Jaj..To byla pecka..no joo..Kondenzátor byl nabitý(tudy proud jde)

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#21 Příspěvek od kokun »

Philips 29PT5407/21, L01.1E, vodorovně prohlý obraz

Z vodorovně prohlého obrazu už je navíc svisle prohlý obraz :o
Neudělal bys lépe, kdybys šel raději "prohnout" nějakou osmnáctku, než se rejpat v telce? :roll:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#22 Příspěvek od KUBO »

Skontroluj 7400,3405,3406,3400
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od jezevec »

Lubanec píše:...Nechápu kdo se v tom předemnou rejpal a takto to ted je..
Ty si nějak odporuješ, napřed tvrdíš, že jsou to dvě tvé vlastní telky a teď nevíš, kdo se v tom vrtal před tebou.
Jinak to vypadá, že jsi jeden z těch géniů, co z funkční telky vyrobí šrot na SD. Nebyl jsi náhodou na školení u ZSlabého?

Uživatelský avatar
Lubanec
Příspěvky: 460
Registrován: 08 led 2012, 01:00
Bydliště: Moravská Třebová

#24 Příspěvek od Lubanec »

Prominte všem co mě nepochopily ale tyto tv jsou moje,ale dostal jsem je od Strýce(viz jak psal p. Fredis)..Ale jsou ted moje a co někdo dělal předemnou s němi nevím..Omlouvám se za nedopatřenost!!!Viz. pan Jezevec
Jaj..To byla pecka..no joo..Kondenzátor byl nabitý(tudy proud jde)

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#25 Příspěvek od kokun »

A strýc zřejmě dělal u Philipse, když tě podaroval rovnou třemi telkami PHILIPS 8O :roll:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
jopo166
Příspěvky: 1238
Registrován: 30 lis 2008, 01:00
Bydliště: Michalovce

#26 Příspěvek od jopo166 »

stryc roby na zbernom dvore

Uživatelský avatar
Lubanec
Příspěvky: 460
Registrován: 08 led 2012, 01:00
Bydliště: Moravská Třebová

#27 Příspěvek od Lubanec »

Tak kolegové..vyměnil jsem 2480 2486 (7400)-ne-e 3405 3406 3400 a ještě 2482 a 2401 + 2470 a výsledek je takový,že je to skoro stejné..asi se budu muset s tímto smířit :wc:

Strýc je zběratel když lidé v dědině vyhazují tv..Asi takto
Jaj..To byla pecka..no joo..Kondenzátor byl nabitý(tudy proud jde)

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#28 Příspěvek od kokun »

Ještě vyměň toho, mezi tou telkou a židlí :wink:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Lubanec
Příspěvky: 460
Registrován: 08 led 2012, 01:00
Bydliště: Moravská Třebová

#29 Příspěvek od Lubanec »

A pročpak pane Kokun??Udělal jsem co mi tu radily..Dělám vše poctivě..ale asi budou načaty ty VC..
Jaj..To byla pecka..no joo..Kondenzátor byl nabitý(tudy proud jde)

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#30 Příspěvek od Hill »

Nejsou načaté VC, to by ten obraz vypadal například jako trychtýř.
Zde jde jen o běžnou výrobní nepřesnost: ta obrazovka není určená pro formát 16:9, tak se ani nepředpokládalo, že by nějaká drobná deformace vadila, protože u obrazu ve formátu 4:3 by byla stejně mimo viditelné stínítko.
Když hneš s vychylovačkami nahoru nebo dolů, rozjedou se ti barevné konvergence "do kříže", a to tak, že zelený obraz zůstane na místě, modrý se kolem středu stínítka pootočí na jednu stranu, červený na stranu druhou, zkrátka směrem k okrajům obrazovky se budou zvětšovat barevné kontury. S tvarem obrazu to nic neudělá.
Když jimi pohneš vodorovně, nezmění se opět zelený obraz ani tvar obrazu, ale jeden ze zbývajících se zvětší a druhý zmenší. Po obvodu obrazovky budeš mít pak opět barevné kontury, tentokrát ale ne po či proti směru hodinových ručiček, ale směrem od a ke středu obrazu.
Takže, jestli je jinak obraz v pořádku, na cívky nesahej. To není černobílá obrazovka, aby se geometrie obrazu dala dohnat nějakým experimentováním s magnetickým polem - v lepším případě si rozhodíš v části stínítka barevnou čistotu, v horším obojí (i s konvergencemi). A to není žádná holá tento zase dát dohromady. Proto se obrazovky dodávaly seřízené a s nalepenými cívkami už z výroby.

Poduškovitost, lichoběžníkovitost a soudkovitost obrazu se přednostně řešila mechanickou konstrukcí obrazovky a tvarem magnetického pole vytvářeného vychylovacími cívkami. Pro obrazovky s vyklenutým stínítkem se ještě dynamická změna amplitudy vychylovacích proudů v obou párech cívek používala, později z toho zbylo nejčastěji jen řízení amplitudy horizontálního vychylování (korekce východ-západ, nebo taky O-W, E-W). Svisle se s rozměrem nic nedělá, to má vyřešit právě jen konstrukce obrazovky.

Jen tak na okraj: settopbox mi přepíná svislý rozměr obrazu podle vysílaného formátu, přičemž zůstává všech 575 řádků viditelných, jen jsou tenčí - při sníženém rozměru se poněkud zhorší linearita nahoře, s čímž se asi nějak nepočítalo, v SM jsem nastavení, které by platilo zvlášť pro klasický a zvlášť pro "snížený" obraz nenašel. Ale zvykám si.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“