Délka kabelu USB

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kybler
Příspěvky: 448
Registrován: 14 led 2009, 01:00
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Délka kabelu USB

#1 Příspěvek od kybler »

Zdravím všechny,
neví někdo, jaké opodstatnění má omezení délky USB kabelu na 5m?
Je to dané časovým zpožděním, útlumem způsobeným (vzájemnou) reaktancí vodičů, nebo prostě jen jejich odporem?
Pomohlo by vyrobit kabel ze 4xCY1,5?
Díky.
Když všechno selže, přečti návod.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Je to dane casom, takze ti ziadny kabel nepomoze. Jedine aktivny, tzn. taky, co ma na konci 1-portovy hub.

Uživatelský avatar
kybler
Příspěvky: 448
Registrován: 14 led 2009, 01:00
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od kybler »

Škoda, tak nic... :(
Když všechno selže, přečti návod.

Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

#4 Příspěvek od cabernet »

Riesil som raz pripojenie tlaciarne ku PC cez 2 aktivne 5m USB kable kable za sebou. Ziaden efekt, tlaciaren proste nesla. S jednym 5m kablom(aj pasivnym) to fungovalo bez zavad.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#5 Příspěvek od rnbw »

Mne to fungovalo - aktivny USB kabel, za nim obycajny a na konci USB hub s vlastnym napajanim. Do neho pripojena tlaciaren a dotykovy panel monitora.

Uživatelský avatar
Gringo_Joe
Příspěvky: 488
Registrován: 09 led 2010, 01:00

#6 Příspěvek od Gringo_Joe »

casto se zapomina, ze USB nezacina v konektoru kompu ale par cm pred nim (nekdy byvaji i primo uvnitr kompu kabelove vyvody z desky). Tehle 10cm, plus prechodovy odpor konektoru muzou zpusobit, ze prakticka delka je nizsi a i 5m kabel, ktery by mel fungovat nejede dobre.

Uživatelský avatar
darksir
Příspěvky: 5
Registrován: 22 úno 2012, 01:00

#7 Příspěvek od darksir »

Ono jde hlavně o kvalitu kabelu. Řešil jsem to nedávno a pořádnej USB prodlužovák (tlustý kabel) fungoval se vším, tenká nitka měla problém i s myší na 5m.
Tiskárna si na 5m ani nevrzla. Ale koupil jsem aktivní kabel a fičí na 10m jako nic.

Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#8 Příspěvek od kevin_mitnick »

darksir píše:Ono jde hlavně o kvalitu kabelu. Řešil jsem to nedávno a pořádnej USB prodlužovák (tlustý kabel) fungoval se vším, tenká nitka měla problém i s myší na 5m.
Tiskárna si na 5m ani nevrzla. Ale koupil jsem aktivní kabel a fičí na 10m jako nic.
Musim souhlasit. S doma delanym poctivym kabelem mi jede rizeni "prodluzky" na 12m bez problemu...

Uživatelský avatar
darksir
Příspěvky: 5
Registrován: 22 úno 2012, 01:00

#9 Příspěvek od darksir »

Muzu se zeptat, jak jsi ho udelal? ja jsem nakonec laborovani vzdal a koupil tenhle http://www.pest.cz/finalni-vyrobky-a-el ... uzeni.html

Ale kdyz jsem ho kuchnul, zjistil jsem, ze uvnitr je jen jeden integrovany obvod a to je cele... Jinak kabel je po cele delce stineny, ale proste jen obycejny kabel mi vubec nefungoval, az ten aktivni. Dokonce ani flash pamet nechtela jet a ta nepotrebuje zadny veky napajeni a proudy.

S tim aktivnim mi beha i externi disk pres usb HUB soucasne s tiskarnou.

Uživatelský avatar
petr_
Příspěvky: 201
Registrován: 06 pro 2010, 01:00

#10 Příspěvek od petr_ »

S těmi delšími kabely to bude asi hodně věc náhody (kombinace zařízení, kabelu, řadiče) a spoléhat se na to nedá.
Mě třeba v jedné implementaci USB device dělaly problém delší diagnostické výpisy na UART, někde to chodilo, na jiných PC ne. Bylo to ve zpoždění při zpracování způsobených právě tím výpisem.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#11 Příspěvek od Duvsan »

Keby som pre dátové linky použil starý kvalitný anténny koaxiál, nepomohol by?
Existuje optický USB kábel?

Uživatelský avatar
weed_smoker
Příspěvky: 2675
Registrován: 02 pro 2011, 01:00
Bydliště: Jaroměř

#12 Příspěvek od weed_smoker »

Zatím neexistuje s optikou,ale mělo by se tomu řikat Thunderbolt,až bude.Na delší vzdálenosti je asi furt nejvýhodnější Ethernet,pro malý rychlosti a ovládání RS485.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“