Osciloskop C1-77, nedělá vůbec nic

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#16 Příspěvek od fredis »

Co to asi může pískat jiného než měnič. Ale to je snad až ten poslední problém, jak to odstranit. VN trafa a tlumivky v ŘKS si občas taky hvízdnou :lol: .

Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od Mourek »

je to rus, a starý, tak bychjednak zkontroloval elyty ve zdroji, podíval se na upevnění traf, pokud se pamatuju některý rusové kmitali někde na 4kHZ. Jestli je tam větrák, tak možná nahradit nějakým novějším. Zkontroluj jestli zdroj dává napětí podle manuálu, může to být rozjetý.A hlavně to celý zkontroluj a nastav nepotřbuješ ani sondu, stačí generátor připojit na vstup.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#18 Příspěvek od Hydrawerk »

Vojta7 píše:Tak nakonec za to opravdu mohla špatná pouzdra pojistek.
Já jsem to tušil. Jsem rád, že nakonec škopek pojede.
Mimochodem mám krásný ruský ČB televizor do sbírky, model Elektronika 100. Má také dost pošahané nespolehlivé pojistkové pouzdro, v němž je navíc integrovaný volič napětí ~220V a ~115V. Opět riziko odpálení celýho přístroje. Tady je to celkem vidět: http://www.bertibenis.it/images/TV/TV_E ... a_post.jpg
http://www.bertibenis.it/TV%20ELEKTRONI ... 00%20E.htm
Tady je v provozu: http://www.stream.cz/uservideo/431906-s ... ronika-100
Ty pojistková pouzdra byly asi prokletí sovětských elektrospotřebičů...

Uživatelský avatar
Vojta7
Příspěvky: 510
Registrován: 28 zář 2010, 02:00
Bydliště: Františkovy Lázně

#19 Příspěvek od Vojta7 »

@Mourek: Kondenzátory vypadají v pořádku (nejsou vyteklé ani nafouklé; měřič ESR nemám), větrák nemá.
A ještě dva dotazy:
1. Co dělá volba 5DEL (zelená) na volbě V/dílek?
Když to nastavím, ukáže se mi to co na obrázku, i když není nic připojeno.
2. Když připojím výstup z generátoru (udáno 1 V 1 kHz; použil jsem kabel používaný pro počítačové sítě s BNC (nic jiného teď nemám), podle multimetru je pořádku), nereaguje ani jeden kanál - nastaveno 1 V/dílek; 1 ms . Přitom když se dotknu vstupu odporem (1M), změna stopy vidět je. Může být špatný ten generátor?
Přílohy
Foto215.jpg
(256.64 KiB) Staženo 102 x
Naposledy upravil(a) Vojta7 dne 11 bře 2012, 14:21, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#20 Příspěvek od fredis »

Velkých elytů s uchycením maticí se bát nemusíš. Vlastní zkušenost z C1-64. Byly všechny OK a kapacita i po minimálně 30 letech + 30 a více %. Zaměř se hlavně na ty menší, velikostí i kapacitou. Ty bych asi vyměnil preventivně, ve zdroji jich zas tolik není. Ale ono taky záleží, jaké typy jsou tam použité. Některé vydrží opravdu dost. A ten měřič ESR si pořiď, bude se ti hodit i v budoucnu!

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#21 Příspěvek od jandu »

"Co dělá volba 5DEL (zelená) na volbě V/dílek"

Je to poloha, v ktorej sa kalibruje citlivosť vstupu na napätie 5V na dielik.
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Uživatelský avatar
Vojta7
Příspěvky: 510
Registrován: 28 zář 2010, 02:00
Bydliště: Františkovy Lázně

#22 Příspěvek od Vojta7 »

Dík. A na druhou otázku bys odpověď věděl? Teď jsem zkoušel místo generátoru připojit výstup z tohoto, ale pořád nereaguje :(

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“