Redukce PS/2->USB

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
lktbr
Příspěvky: 4
Registrován: 20 pro 2010, 01:00

Redukce PS/2->USB

#1 Příspěvek od lktbr »

Dobrý den chtěl bych vyměnit u klávecnice kabel s koncovkou PS/2 za USB a nechce se mě tam dávat redukci. Neporadí někdo jaké je schéma zapojení této redukce? Za odpovědi děkuji :roll:

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od forbidden »

To takto jednoduše nejde. V originál redukci je nejspíš nějakej zákaznickej obvod. Jestli si představuješ, že zapojíš pár odporů a drátků a budeš mít z PS/2 USB, tak na to rychle zapomeň. Existovaly ovšem klávesnice a myši, který byly navrhnutý jako PS/2 a USB kompatibilní, k těm byly opravdu jednoduchý redukce na USB. V těch nejspíš opravdu bylo jen pár drátků, ale ty redukce zdaleka nefungují univerzálně na jakoukoliv klávesnici.

Uživatelský avatar
Vojta7
Příspěvky: 510
Registrován: 28 zář 2010, 02:00
Bydliště: Františkovy Lázně

#3 Příspěvek od Vojta7 »

Kup si za 100 Kč novou klávesnici :wink:

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#4 Příspěvek od Hydrawerk »

Mám myš Logitech RX 250 s redukcí z USB na PS/2. http://www.mygarage.ro/attachments/vanz ... -rx250.jpg
Ta zelená redukce je šitá na míru a s jinou myší ani nefunguje.

Uživatelský avatar
lktbr
Příspěvky: 4
Registrován: 20 pro 2010, 01:00

#5 Příspěvek od lktbr »

Díky všem za radu :)

Uživatelský avatar
MaTTo
Příspěvky: 528
Registrován: 25 dub 2005, 02:00
Bydliště: Slovakia

#6 Příspěvek od MaTTo »

Hydrawerk píše:Ta zelená redukce je šitá na míru a s jinou myší ani nefunguje.
No ona funguje aj s inou myskou ci klavesnicou ale iba v pripade ze controller v danej KB a myske vie komunikovat jak cez USB tak cez PS/2, v tych redukciach dodavanych k myskam a KB okrem dratikov ani nic ine nebyva pretoze az samotna klavesnica ci mys podla typu pripojenia sa prispôsobi typu komunikacie .
A hlavne tie dodavane redukcie su vzdy v style z USB pripojit na PS2 a to USB je ako zakladny konektor napevno na zariadeni dany, opacne ze pripojit nieco PS2 na USB uz jedine aktivnou cestou formou externeho PS2 radica .
Daju sa kupit aj udelatka ktore su uz aktivne a je vnich nejaka elektronika ked mas zaujem tak za par dolarov si to objednaj na dealextreme .Stoji to tak 2€ s postovnym a hlavne to aj funguje .
http://www.dealextreme.com/p/slim-usb-2 ... ongle-1440
Doing service for those who do .
Notes : ThinkPad T420 + ThinkPad X220 .
We make the tools, you make them do .

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od CZJKP1 »

Tu zelenou redukci mam taky a na myš funguje... Na jiný HW samo že ne, na klávesnici nevím

Uživatelský avatar
jarda
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 925
Registrován: 01 led 2012, 01:00

#8 Příspěvek od jarda »

Tak jsem obětoval teď jeden převodník PS2/USB z klávesnice, mám jich dost, a nic tam není, než dráty... chcete i foto?

Uživatelský avatar
frantajetel11
Příspěvky: 1922
Registrován: 13 lis 2008, 01:00
Bydliště: Kladno

#9 Příspěvek od frantajetel11 »

Jardo nechceš takhle kuchnout a obětovat tvůj počítač (schválně jestli tam jsou taky jenom dráty ?)... že by od tebe byl chvíli klid?

Uživatelský avatar
jarda
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 925
Registrován: 01 led 2012, 01:00

#10 Příspěvek od jarda »

Hele jetel, chceš čtyřlíslek: xi xi. Ná pipi ná...?
Podstata komunikace - neplést se tam, kde nic nevím, tak proč jsi tu a ne na paši /jeteli/?
Aký požičaj, taký vráť, takže buranom to, čo buranovo, tak odpál. Ostávam slušným. Na anonymov aj tu ovce iba kália... :lol:

Nejsi první, kdo útočí. Tak nezáviď a študuj a pracuj, já praktizuji elektroniku od 8 roků...a až Ti bude tolik a absolvuješ to, co já, tak si dovol, ale na úrovni, ale čekají Tě 3 VŠ... ale napřed vztah k lidem. Ječného Brevíř. Nemáš - li, pošlu.
Naposledy upravil(a) jarda dne 12 bře 2012, 23:29, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
frantajetel11
Příspěvky: 1922
Registrován: 13 lis 2008, 01:00
Bydliště: Kladno

#11 Příspěvek od frantajetel11 »

No aspoň ti napíšu, že jsi 🤐 veřejně a nepíšu přiblblý SZ že?
A jestli je to na ban, tak mi ho dejte :lol:
Přílohy
SZ.jpg
(48.67 KiB) Staženo 375 x

Uživatelský avatar
jarda
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 925
Registrován: 01 led 2012, 01:00

#12 Příspěvek od jarda »

Jak fajn, čekal jsem to. A nezklamal jsi. Ještě dej mail a adresu. A nikoho nenavrhuji nikam, jsem na vzdělávací linii. Někdo pochopí dříve a jiný později. A někteří nikdy. No co už, čas a činy jsou kriteriem. A i nick něco napoví.

http://mp3skull.com/mp3/franta_jetel.html

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“