Kupa HOT AIR stanice

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
duneha
Příspěvky: 136
Registrován: 23 lis 2007, 01:00

Kupa HOT AIR stanice

#1 Příspěvek od duneha »

Ahojte. Chystam sa kupit tuto HOT AIR stanicu:

Kód: Vybrat vše

http://www.reworkstation.cz/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage-ask.tpl&product_id=272&category_id=1&option=com_virtuemart&Itemid=2&lang=cs
Rad by som sa spytal, ci mate nejaku skusenost s touto znackou, ide mi hlavne o to, ze tato stanica obsahuje aj odspajkovacu pistol.

Dakujem za nazory a rady

Uživatelský avatar
Philip_Fry
Příspěvky: 1538
Registrován: 01 zář 2010, 02:00
Bydliště: Trutnov

#2 Příspěvek od Philip_Fry »

Těžko budeš hledat reálné zkušenosti s nějakou značkou, která vlastně ani značkou není, tyto stanice se prodávají pod různými značkami, přičemž bych tipoval, že jde o identické výrobky. Za sebe musím říci, že mám horkovzdušnou pájku podobného původu, akorát jednodušší, bez odsávačky, koupenou v Nedisu. Na amatérské a polo-profi pájení mi přijde naprosto vyhovující, při troše cviku se s ní dá dělat i docela "fajnová" práce.
Nad čím bych se ale pozastavil, je otázka spolehlivosti a servisu. Jde totiž o to, že tyhle pájky (zejména v této cenové kategorii) jsou "těžká" Čína, což se může (ale nemusí) projevit na jejich spolehlivosti a zejména na dostupnosti náhradních dílů. Sám jsem pájecí stanici dvakrát reklamoval s nefunkčním řízením teploty (bez reakce na tlačítka a "zhasnutý" displej), první přestala fungovat téměř hned, druhá cca po roce, příčinu jsem nezjišťoval, protože stanice byla v záruce. Ta současná drží už skoro dva roky :) Jen tak ze zvědavosti jsem ji otevřel a samozřejmě vnitřní uspořádání nic moc, celé je to řízeno IO s oškrábaným typovým označením... Prostě v případě poruchy řídící části je to na vyhození. Zjisti si proto důkladně, jak to bude u Poláků se zárukou atd. ať zbytečně nevyhodíš pětilitr za něco, co se ještě v záruce podělá a prodejce se ti na záruku vy.... Netvrdím, že to tak musí být, ale co kdyby...

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od forbidden »

Zajímavý, včera jsem tu psal, že je to OEM Aoyue a někdo mi smázl. Náhradní díly nejsou problém, jak je to u pšonka se zárukou, těžko říct.

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Habesan »

Ostatně, obroušený integráč už se tu taky řešil, je to ubohost výrobce: t=50113, t=49914, t=43750.

Jak už jsem psal v jiných vláknech...
Většinou jsou to tak dokonalé repliky "skutečných" značek jako JBC, Hakko, ERSA nebo Weller, že do nich pasují originální náhradní díly těch předloh.
Mimochodem cenová úspora při koupi těch replik v našich tržních podmínkách je jen cca 50%, to už je lepší jít třetí cestou.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
duneha
Příspěvky: 136
Registrován: 23 lis 2007, 01:00

#5 Příspěvek od duneha »

Tiez som mal horkovzdusnu stanicu z Nedisu konkretne HQ-SOLDER/RW5. Po cca roku som ju musel reklamovat, odislo v tej zhaviace teleso, s reklamaciou nebol ziadny problem, dali novy kus. Nakolko vsak nebola moc presna ani v nastaveni teploty, predal som ju, takze zhanam nieco lepsie.

Tuto stanicu som, co chcem kupit som nasiel od toho Poliaka na aukre este za vyhodnejsiu cenu cca 5200Kc. Uz som mu pisal ohladne zaruky, na aukre ma napisane ze zaruka, ale nie je uvedene kolko a na jeho www stranke nie je uvedena vobec, takze je to otazne.

Ale ako citam je to dost kazove, ta moja odisla cca po roku, takze ak da Poliak rok zaruku, tak je to pekne naprdel. A navyse posielat stanicu do Polska na reklamaciu, to tiez stoji nejake peniaze. Hlavne to kupujem tiez kvoli odsavacej pistole, ktorej sa najviac bojim, aby sa nekazila.

Inak tie nahradne diely som nejak nenasiel na tuto stanicu.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“