Digitální převod

Základní principy, funkce, rovnice, zapojení - t.j. vše, co byste měli vědět, než se pustíte do praktické realizace elektronického zařízení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
hony-x
Příspěvky: 25
Registrován: 30 zář 2011, 02:00

Digitální převod

#1 Příspěvek od hony-x »

Dobrý den,
když mám filtr pro digitální záznam zvuku na CD, a mám tedy vzorkovací frekvenci 44,1kHz a dělám to pro 16b A/D převodník tak teoreticky potřebuji aby to propouštělo do frekvence fm=16kHz, ale to by byl dost vysoký řád filtru, tak by mě zajímalo, jestli je moc divný si zvolit fm třeba 10kHz. Předpokládám, že to bude mít vliv na kvalitu záznamu že?

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#2 Příspěvek od Atlan »

preco ta mezdna frekvencia filtra 16kHz ked by to malo byt standartne 20kHz pre to je vzorkovanie 44,1 este sa pocita stym ze filter niej idealny.

10 aj 4khz filter si mozes dat ten bude jednoduchy ale skor to bude zaznam telefonneho hovoru

Uživatelský avatar
hony-x
Příspěvky: 25
Registrován: 30 zář 2011, 02:00

#3 Příspěvek od hony-x »

Tak ideálně by to mělo propouštět 20kHz, ale jelikož u 16b převodníku je velký požadavek na útlum tak je strašně velké to přechodové pásmo. A to jsem použil aproximaci Cauer. Kdybych použil Čebyševa třeba tak by to nešlo už vůbec. U Cauera aby to propouštělo alespoň těch 16kHz tak mám řád 10, což mi přijde prostě moc.

Uživatelský avatar
jarda
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 925
Registrován: 01 led 2012, 01:00

#4 Příspěvek od jarda »

Napiš, o co Ti jde.

Uživatelský avatar
popopepe
Příspěvky: 548
Registrován: 26 říj 2005, 02:00

#5 Příspěvek od popopepe »

A jak jsi ten filtr řešil? Tady je nějaký online vypočítátor.. ale nikdy jsem to nepoužil.
http://www.daycounter.com/Filters/Salle ... ator.phtml

Odpovědět

Zpět na „Teorie“