Mrzne Outlook Express

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#31 Příspěvek od pepik9 »


termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#32 Příspěvek od termit256 »

Tech 0,5W jsem tipoval na udrzeni dat v RAM. Kolik bere PC ve standby jsem nemeril, nicmeme pokud neni zprasene navrzeny zdroj (jako ze vetsina levnych je), neni duvod aby zral vic.

U me osobne byl duvod prechodu na 64bit system 8GB RAM.
Na tohle W98 opravdu nestaci.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#33 Příspěvek od p32 »

Jistě, já ti to věřím. Jen mi vysvětli, k čemu potřebuješ 64 bit a 8 GB RAM ? To je jako v práci či doma ?

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#34 Příspěvek od termit256 »

64Bit proto, abych mohl mit 8GB RAM, jinak je to spis na obtiz a 8Gb proto, ze aplikace. Taky mam jako systemovy disk SSD a nechtel jsem aby se na nej prilis swapovalo, coz se obcas v pripade rozsahlejsich sestav apod. u 4GB stavalo.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#35 Příspěvek od p32 »

Kvůli SSD a swapování to má logický smysl, jinak o náročné aplikaci vím jen autoked apod. nesmysly.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#36 Příspěvek od termit256 »

Jj, autoked invertor.

Uživatelský avatar
michal_n_cz
Příspěvky: 25
Registrován: 25 dub 2009, 02:00
Bydliště: Olomouc, Česká republika

#37 Příspěvek od michal_n_cz »

Zdravím, mám podobný problém - kousl se mi Outlok Express - pravděpodobně moc velký soubor dbx - doručená pošta cca 1900 zpráv a velikost 46 407 000. A to jsem to před časem už promazával - bylo tam přes 3000. Projevuje se to tak, že po spuštění nelze zobrazovat zprávy - v podstatě pořádně ani celý nanaběhne - program neodpovídá atd. Provizorně jsem to vyřešil, že jsem soubor dbx nahradil jiným podstatně menším, takže OE normálně funguje, ale nemohu se dostat k těm zprávám v tom původním, který jsem si zálohoval. Nešlo to otevřít ani v jiném PC. Je nějaký jiný program než OE, kterým se dá tento soubor otevřít, případně editovat, něco promazat, či rozdělit na dva soubory, aby se dal spátky do úložiště správ? Předem díky za reakce.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#38 Příspěvek od termit256 »

Na internetu je par programu pro opravu tohoto souboru, ale funguji ruzne a dost to trva. Musis vyzkouset co zabere, zkousej to vzdy na kopii dbx. Ruznymi programy se mi podarilo obnovit vetsinu posty. Taky dost pomohl import do outlooku.

Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#39 Příspěvek od Vogon »


Uživatelský avatar
michal_n_cz
Příspěvky: 25
Registrován: 25 dub 2009, 02:00
Bydliště: Olomouc, Česká republika

#40 Příspěvek od michal_n_cz »

Díky za odkazy. Programy jsou asi celkem dobré, můj soubor se v nich taky zakousl. Načítají od nejstaršího po nejnovější takže to šlo ve vhodnou chvíly stopnout, u mne byla ta poškozená část asi úplně u nejnovějších. Podařilo se načíst teměř vše cca 1920 z s cca skoro 2000 e-mailu. Buhužel jsou to jen demo verze takže se dbx v nich dá defakto je prohlížet nedá se znovu uložit pro další použití. Ve druhém lze uložit max. 10 e-mailu, ale jen 10 prvních - prostě nepomůže označit 11-20 a udělat to postupně - stejně by to byla pakárna.
Nakonec jsem našel na netu aktivačí údaje k jinému softu:
http://www.advancedmediarecovery.com/ad ... y/help.php
Ten není asi tak dobrej, něco se ztratilo, nesekal se, něco se ale ztratilo, něco zkomolilo, odhaduji max. cca 60-80. Tak zatím aspoň tak.

Uživatelský avatar
pigeonit
Příspěvky: 320
Registrován: 18 črc 2009, 02:00
Bydliště: Pha Smíchov

#41 Příspěvek od pigeonit »

Já bych teda hlavně doporučoval nepoužívat POP3, ale IMAP, tím se spousta potíží s poškozenou a následně ztracenou poštou vyřeší :wink:. Umí ho už i seznam a světe div se už i volny to konečně zmajstroval. Pokud to server neumí, tak alespoň nechávat na serveru kopie a na lokál vždycky stáhnout například celý předminulý rok a hodit ho do samostatné složky, případně i jinak zazálohovat. A teprve pak daný rok ze serveru smáznou kvůli místu.

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#42 Příspěvek od pepik9 »

Není imap řešení jen pro poštovní server na vlasním firemním servru? Kvůli tomu, že problémy začínají u 2GB. Které schránky zdarma jsou přes 2GB ?
Jinak ten poškozený OE - zkusil bych si sehnat Thunderbird portable a ty mejly zkusit importovat do něj.

Uživatelský avatar
pigeonit
Příspěvky: 320
Registrován: 18 črc 2009, 02:00
Bydliště: Pha Smíchov

#43 Příspěvek od pigeonit »

IMAP je řešení pro jakýkoli server, který ho podporuje. Jinak třeba seznam má mailbox za jednorázové 3Kč "neomezený". Gmail tuším 7GB. Ostatní nevím.

Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

#44 Příspěvek od cabernet »

Tak som vymyzal nepotrebne spravy z jednotlivych priecinkov a teraz uz nemrzne.
Nastal vsak dalsi problem. Po kazdom spusteni OE mi na obrazovku vyskoci okno s upozornenim:

Server, na ktory sa pripajate, pouziva certifikat zabezpecenia, ktory nie je mozne overit.

Nazov CN certifikatu sa nezhoduje so zadanou hodnotou.
Postu mam na serveroch mail.t-com
Neviem, ake parametre spominanych serverov mam nastavit, aby som sa zbavil tej hlasky.
Ak viete, poradte prosim.

Vdaka. cabernet

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#45 Příspěvek od Andrea »

Přidat výjimku ti to nenabízí?

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“