Výroba DPS s pomocí tiskárny

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#121 Příspěvek od hafca »

Používám taky laminátor, jen ho nemám tak sofistikovaně řízený. Koupil jsem náhradní vratnou termpojistku na 200°C, přidal přepínač a hotovo. Laminátor je duď funkční na původní teplotě nebo na zvýšené. Desku projedu 2-3x a toner se krásně zapeče. A je to s minimálními náklady na úpravu laminátoru.
Na malé desky používám podkladový papír ze samolepících štítků a na větší se chystám použít podkladový papír ze samolepící tapety.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
pigeonit
Příspěvky: 320
Registrován: 18 črc 2009, 02:00
Bydliště: Pha Smíchov

#122 Příspěvek od pigeonit »

Já se na to chystám používat starou pec z tiskárny, jen ještě dobastlit regulaci teploty. Papíry si chci koupit od pcbfx.com. Líbí se mi hlavně ty fólie reagující s tonerem. Bezva na masku, potisk, ale i na zesílení toneru před leptáním.....

Uživatelský avatar
jano2
Příspěvky: 1748
Registrován: 28 pro 2006, 01:00
Bydliště: Orava,sever

#123 Příspěvek od jano2 »

Mne sa osvedčil kriedový papier,vyborna vec,,,

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#124 Příspěvek od hafca »

Bastlit se s pecí od tiskárny? Nebylo by jednodušší koupit někde ve frcu laminovačku? Já jí tam koupil za 50,-Kč a měli jich za tu cenu plný regál a v různém provedení.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#125 Příspěvek od otakarv »

hafca píše: Nebylo by jednodušší koupit někde ve frcu laminovačku?
Prosím Tě,mohl bys mi vysvětlit co je to ten frcu?
Jinak za ty prachy bych ji bral hned.To je fakt,drbat se v tomto případě s nějakým bastlem nemá význam,leda že by se člověk maximálně nudil.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#126 Příspěvek od hafca »

Sorry, netušil jsem, že je to tak neznámé slovo. Je to zastavárna nebo bazar.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#127 Příspěvek od otakarv »

Díky za vysvětlení,já to slyšel prvně v životě :wink: .

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#128 Příspěvek od EKKAR »

Hm, tak to je teda mejlka - "dát něco do frcu" nebo "kupovat věci z frcu" je fráze zhruba z éry První Republiky, kdy v době hospodářské krize bujely zastavárny podobně jako dneska - jen zboží bylo poplatné době, bývaly to spíš oděvy, drobný domácí nábytek nebo třeba nádobí...

Že ji Ota nezná, to je jen důsledek toho, že v době kdy byl "ekonomicky činný sám za sebe" to už bylo značně dávno, co "dostat něco z/do frcu" zaniklo v propadlišti komančérovských přepisovanýh dějin...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
pigeonit
Příspěvky: 320
Registrován: 18 črc 2009, 02:00
Bydliště: Pha Smíchov

#129 Příspěvek od pigeonit »

Tak ono s tím zas až tak moc drbání nebude a má to své výhody. Dá se například páčkou nastavovat přítlak válců, takže se dam dají strkat i tlustší věci. Vyhřívají se oba válce (netuším jak je to u laminátoru) a také půjdou oba samostatně regulovat. Je to A4 na ležato, takže budu moct například zalaminovat i A3. Čidla teploty to má v sobě(dohromady 5). A tak dále. Ale laminátor je každopádně upraven raz dva, to je jasný.

Uživatelský avatar
markoni
Příspěvky: 2310
Registrován: 30 říj 2006, 01:00
Bydliště: Poblíž Zlína
Kontaktovat uživatele:

#130 Příspěvek od markoni »

Zdravím
Já se moc omlouvám třeba už tady byla na toto téma debata jakou použít laserovou tiskárnu? typ a co nejlevnější která se na to hodí.Další věc a to se týká návrhu v Eagle když použiji Autorouter tak ty spoje jsou moc tenké a blízko u sebe ,kde a jestli se dá vůbec nastavit na ne tak tenké spoje a blízko u sebe díky
Čím víc dál se snažím se učit tím poznávám že nic nevím

Uživatelský avatar
frantajetel11
Příspěvky: 1922
Registrován: 13 lis 2008, 01:00
Bydliště: Kladno

#131 Příspěvek od frantajetel11 »


Uživatelský avatar
Lasskoun
Příspěvky: 20
Registrován: 01 zář 2013, 02:00

#132 Příspěvek od Lasskoun »

michal_n_cz píše:Někte jsem ještě narazil, že se deska po nažehlení dá ještě do trouby na vhodnou teplotu zapéct.
Toner lze po tepelném transferu taktéž fixovat pomocí výparů z rozpouštědel.

Používám tento postup:
- do lehce nahřáté sklenice se šroubovacím víčkem (mám jich za tímto účelem několik různých rozměrů dle velkosti tišťáku) se nakape trocha technického acetonu a jelikož jsou jeho výpary těžší než vzduch, tak se drží u dna
- po chvíli se dovnitř vloží tišťák s tonerem, nádoba se uzavře, popř. se položí na bok, tak aby tišťák byl ve vodorovné poloze
- potom se už jenom počká, až se toner vlivem rozpouštění sleje do požadované hustoty (zesklovatí / oleskne se) = cca 15 minut

varování:
- při práci nejíme ani nepijeme a výpary z rozpouštědel zásadně nevdechujeme, jinak budeme těžce vysmátí :lol:
- a taktéž nekouříme ani při tom nezacházíme s otevřeným ohněm, jelikož výpary rozpouštědel spolu se vzduchem tvoří silně třaskavou směs :twisted:

poznatky:
- nejlépe to fungovalo s dříve používanými tonery (v dobách HP II, III, 4), ale této finty lze použít i u mnohých dnešních tiskáren novou generací tonerů (osobně používám Brother HL-5380DN spolu s barevnými samolepicími papíry od fi. Stepa.cz, kdy při troše štěstí lze vytvářet i spoje o tl. 2 až 3 mil // leptám v silné 31%-tní HCl+ 35%-tní H2O2 + H2O = 1:1:1 při teplotě cca 60°C = vyleptáno za cca 5 až 10 sec. // jelikož mám v tiskárně už trochu děravý válec, tak pro případné retuše používám White Paint Marker od Centropenu = bílá je na černé přece jenom lépe vidět a bez problémů odolává kyselině)
- pokud na toner nefunguje aceton, vyzkoušejte aj něco jiného (např. toulen, perchlorethylen, atd.) = hezky se to dá prubnout průhledem tisku na pauzáku, který lze tímto způsobem taktéž zhutnit (např. pro účel předlohy na fotocestu)
- u jednostranných tišťáků nažehluji žehličkou nastavenou na nejvyšší teplotu z druhé strany, tedy takříkajíc přes laminát (zespoda vypodloženo papírovým kapesníkem) = lepší výsledky a ostřejší okraje než při žehlení ze strany potištěného papíru (tj. ze strany mědi)
- při nažehlování se papír smršťuje v jednom rozměru více než v druhém, což lze před tiskem řešit úpravou v nějakém grafickém editoru (např. v CorelDraw)
- pokud se neodstřihnou okraje papíru, lze jich využít pro fixaci motivu ke kuprextitu (napolohovat na přesně uříznutý kousek kupráku, přehnout je přes okraj, naslinit :P , přilepit k rubové straně a už se to ani nehne :) )
- toner se po leptání snadno odstraňuje nerezovou vlnou na nádobí (pod tekoucí teplou vodou)

s pozdravem "Černé zdar!!" :D

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#133 Příspěvek od hafca »

Přidám jeden čerstvý postřeh. Předlohy jsem tisknul na podkladový papír od štítků na bedny. Rozměr cca 110x100mm na HP LaserJet 1100. Přilnulo to naprosto perfektně a stejně tak to po projetí laminovačkou ulpělo na desce.
Z několika důvodů jsem koupil novou tiskárnu Brother DCP-L2500. Bral jsem jí mimo jiné kvůli možnosti ručního vkládání. Navíc po otevření dvířek vzadu a vycvaknutí dvou paciček papír projede prakticky rovně ven z tiskárny. Jenže použít jí jako starou HP nejde. Tisk se neudrží a navíc se otiskne ještě jednou na papír o kus níž.
Že budou rozdíly mezi jednotlivými tonery, to jsem čekal. Ale, že budou až tak velké, to tedy ne.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
Victronix
Příspěvky: 910
Registrován: 23 lis 2007, 01:00
Bydliště: Vážany

#134 Příspěvek od Victronix »

Dalšímodifikace tohoto způsobu výroby DPS. Modré papíry k sehnání tady.

Uživatelský avatar
markoni
Příspěvky: 2310
Registrován: 30 říj 2006, 01:00
Bydliště: Poblíž Zlína
Kontaktovat uživatele:

#135 Příspěvek od markoni »

Zase otravuji: po delší době potřebuji si udělat tišťák nažehlením ale bohužel to vypadá takto 8O ,před tím co jsem dělal tak to dopadlo dobře samozřejmě nebylo to na výstavu ale účel to splnilo . Předlohu si nechávám vytisknout v foto ateliéru nebo kopy centru ta předloha vedle na obrázku je sňata co je špatně ?a omlouvám se že si to vlákno nepřečtu celé je to nad moje síly :? díky
Přílohy
Fotka057.jpg
(290.1 KiB) Staženo 73 x

Odpovědět

Zpět na „Poradna“