Alarm na ohradník

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
stepi15
Příspěvky: 8
Registrován: 25 říj 2008, 02:00

Alarm na ohradník

#1 Příspěvek od stepi15 »

Dobrý den chtěl bychs e zeptat jak udělat alarm na ochradník pro dobytek bohužel se našel člověk který přecvákává drát.
Pravděpodobně jsou dvě možnosti jak to snímat bud bez produ a nebo s proudem co tam teče ale ten je až moc velký podle mně
A ještě nevím jak mi tomu vadilo navazování kde asi odost vzroste odpor vodiče.

Kód: Vybrat vše

http://s14.postimage.org/e545j01tc/001.jpg
odpro vodiče co se používá na ohradník je od 0,16 do 8,6 ohmu podle prurezu počtu kabelu spletenych dosebe a použitého materialu
sirenku mám na 5 voltu a nějaky budu od větnamcu by byl napajen pokud ohradník bude cely a když ne tak se napajeni budíku vypne a zjistím vkolik to tak děla
Drat by byl použit tento
http://www.kamir.cz/d150-m63-cz-polyety ... mm-economy
860 ohm/100 m vzdalenost 120m + nějake dvoulinka na přivod aby alarm mohl být doma
cca 50m tam nevím jake je odpor ale asi odost menší v mědi

Přímý link na obrázek nefunguje, vložen do CODE, zbytek zatím no coment. ZdenekHQ

Uživatelský avatar
milan222
Příspěvky: 1460
Registrován: 20 črc 2009, 02:00
Bydliště: trutnov

#2 Příspěvek od milan222 »

já bych to provedl tak, že bych použil "vyhledávač fázového vodiče"
ten bude kopírovat impulzy ohrady, a nabíjet kondenzátor takové kapacity, aby se po dobu 5s nedokázal vybít.
na kondík NPN tranzistor, co bude zemnit gate tyrysoru. z tyrystoru na spínač hodin. když se vybije kondík, tak tyrystor napevno sepne, a tak nehrozí obnovení behu po spojení ohrady.
připojovat to na ohrtadu bez oddělení není dobrý nápad.
bez elektronek se neobejdu!
muj lampovej zesik: http://www.youtube.com/watch?v=KxOvbN_5xiY

Uživatelský avatar
milan222
Příspěvky: 1460
Registrován: 20 črc 2009, 02:00
Bydliště: trutnov

#3 Příspěvek od milan222 »

jinak "tester ohrady" jsem hdysi vyrobil várku deseti kousku. u vietnamcu jsem nakoupil svítilničky na klíče. na NDS jsem pích FET tranzistor, odpory kondík a připojil na LED. do napájení jsem vřadil puvodní tlačítko, a vedle ledky jsem vytáhl 5cm drátek jako anténu. ohradník na ovce to chytalo z tří metrů. tři kusy jsem udělal s sirénkou pro identifikaci v létě. ale to se vešlo do plastové krabičky na centrál z GME. možná seženu schema
bez elektronek se neobejdu!
muj lampovej zesik: http://www.youtube.com/watch?v=KxOvbN_5xiY

Uživatelský avatar
stepi15
Příspěvky: 8
Registrován: 25 říj 2008, 02:00

#4 Příspěvek od stepi15 »

No není problem hlídat ohradu bez proudu co dodavat vysoke impulsivní napěti blo by vypnute spíš se mě jedná jestli by ten muj navrch nějako fungoval a vystačoval

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#5 Příspěvek od BOBOBO »

Je důležité , jak má indikace poruchy vypadat , jestli ji chceš vlastně jen při zapnutí na místě nebo nějaká signalizace na dálku . V případě místní kontroly budeš muset "jen" vytvořit druhou VN vývodku a smyčku ohradníku natáhnout mezi ně . Ty svorky uvnitř přemostíš prvkem s jeho "průrazem" na nějaké malé napětí , např 20V (varistor , 2 zenerky v serii v obráceném gardu ....) a do té smyčky budeš , za normálního provozu ohradníku , pouštět napětí z nějakého pomocného droaje (9V baterka) a budeš vyhodnocovat celistvost smyčky . Výstupem může být vysocesvítivá LEDka . Pozor , tento obvod včetně baterky bude na potenciálu ohradníku !

Uživatelský avatar
stepi15
Příspěvky: 8
Registrován: 25 říj 2008, 02:00

#6 Příspěvek od stepi15 »

no signalizace bdue jen doma cca 50m od ohradníku to bych natahl dvoulinkou
signalizase 2 led diodi piezo a budík

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#7 Příspěvek od BOBOBO »

V tom případě jde o to udělat optočlen s výdrží 30kV . Tu indikační diodu pospojit izolační trubičkou (optickým vláknem) s fototranzistorem a ten výstup i s vyhodnocením může napájet zdroj pro ten ohradník . Třeby ti někdo poradí přímo vyráběný optočlen , já se běžně těmito Volty nezabývám . Zkus pohledat pod optočleny na google . Jsou i součástky optický vysilač a přijimač , ty jsou k těmto účelům vyvinuty . Spousta spotřební elektroniky má optický výstup -vysilač a na sběrných dvorech by se určitě daly sehnat . Sám mám několik dývek s těmito vysilači , ale sám to nemám kam strčit . Ty světlovodné kabely se k těmto dývkám přidávaly jako komplet . :D Tady by to chtělo trocha bastlení .

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“