ORAVA CTV 452 txt

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
eustace
Příspěvky: 40
Registrován: 14 dub 2005, 02:00

ORAVA CTV 452 txt

#1 Příspěvek od eustace »

krasna bedna... ALE - nejde zeravenie obrazovky... potreboval by som nejake schemata a nejaku radu ako je to v tomto type presne riesene, moc s tymto typmi tv nedelam ale predsa len je to z rodiny takze sa asi do toho chytim az mi pomozete, neviem ci idu presne vsetky napatia zo zdroja . DIKY predem. :roll: :roll: :roll: :roll:

Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 424
Registrován: 19 dub 2005, 02:00
Bydliště: CZ-MO

#2 Příspěvek od Frenky »

Milý Davide !Nejlépe když si zajdeš na Radlinského 18c,bývalo tam
učiliště televizních mechaniků,možná tam ještě dělají kurzy,chtělo by to trochu si to trochu prostudovat,něco se naučit.Pokud si ještě pleteš tranzistor s pozistorem,těžko opravíš televizor.Ono to není tak jednoduché,mušíš znát alespoň základy,kde měřit,co měřit,vyznat se ve schematu..jistě máš snahu..časem se to jistě naučíš,ale základní věci
musíš znát,pokud se do toho pouštíš.Nikdo předem neví,co přesně
má vyměnit,proletovat,seřídit,nejprve si TV musíš projít,zkontrolovat obvody a pak můžeš opravovat... a to chce nějakou praxi,hlavně
učit se ,učit se jak to říkal kdysy Vláďa.
Ps - když nežhaví obrazovka buď Ti nejde VN - naměříš na g2
obrazovky a jsou li napětí z VN trafa,nebo máš studený spoj /přerušený R ??/ v obvodu žhavení.Vše se dá lehce naměřit...Tak si to pořádně prohlédni,mohou tam být studené spoje...
Naposledy upravil(a) Frenky dne 11 kvě 2005, 20:41, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
sambiliong
Příspěvky: 711
Registrován: 13 dub 2005, 02:00
Bydliště: Praha

#3 Příspěvek od sambiliong »

A co už jsi u toho televizoru naměřil? Bez ohledu na "tento typ", též bez schematu můžeš zjistit, zda pracuje ŘKS. Dostává se napájení ŘKS přes konektor VC? A jaké tam máš napětí? Díval ses osciloskopem na bázi BUxxx? Já osobně bych začal tím, že bych ten televizor připojil k síti...

Uživatelský avatar
eustace
Příspěvky: 40
Registrován: 14 dub 2005, 02:00

Oo

#4 Příspěvek od eustace »

Tkaze na klonektory VC nie je ziadne napatie... nenabehne ani RKS ... oscil. zatial nemam preto s tym nemozem merat... viem ze kazdy niekedy a nejako zacinal ale netreba sa hned ohromovat ze kazdy novacik je blb .. postupne sa ucim... zatial to robim ako hobby ... zivym sa vypoctovou technikou predajom a opravami pc... v tom zase asi vy nemate skesenosti... ale zaujima ma tato oblast preto aj tu furt sprtam !!! taktiez sme mali ucnov a praktikantov vo firme a nehovoril som im furt od veci a iba ze by sa ucili ale az niecomu nerozumeli tak spon vysvetlim alebo ich navediem na spravnu cestu.... ale tu kazdy je profik!!! a ja tu asi nemam co hladat, tv sa zapina sietovym vypinacom?? a zasuvka je ta plastova vec na stene kde su dve dierky????????? ale na co to sluzi??????? :smash: :smash: :smash: :smash: :toilet: :toilet:

Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 424
Registrován: 19 dub 2005, 02:00
Bydliště: CZ-MO

#5 Příspěvek od Frenky »

Měl jsem několik učedníků,co je nejdúležitější,naučit se hledat ve schematu,kde,co se má a dá naměřit,chce to hodně času,jistě se to naučíš,jen tomu musíš taky něco dát.Sleduji tvoje příspěvky za posledních několik měsíců,je vidět,že se snažíš..Máš na to času dost,ono to chvilku trvá,musí se to zažít..Už jen to že dokážeš komunikovat
na internetu..Mnoho starších opravářů ani počítač nemá,natož aby
měli internet.Roky strávené v *kočárkárně*,a opravy nejsou jen
výměna pojistky a najednou je tu možnost,zeptáš se a 10 lidí Ti
odpoví,poradí,pošle schema,které jsi dříve draze kupoval
na různých placených školeních...ty vědomosti také něco stály...
Tak se hned neurážej,když Ti někdo odpoví tak,že k tomu musíš
ještě chvíli také podumat.Je to jako s básničkou,nejprve se jí musíš
naučit a teprve pak jí můžeš přednášet....
Tak ať se Ti daří.........jistě se to časem naučíš...máš výhodu mládí..

Uživatelský avatar
eustace
Příspěvky: 40
Registrován: 14 dub 2005, 02:00

#6 Příspěvek od eustace »

takze zase som si to dal na stol.. takze par studenych spojov som nasiel ale teraz pocut zaujimave srsenie po zapnuti z Vn no obrazovka nezeravi a vyzera ze VN nejde.. osadene BU508DF preventiv ne vymenene ale bez zmeny, ale neviem ake ma zdroj vyst . napatia ci vobec odtial vychadzaju spravne. :roll: :roll: zeby vn trafo? ale nevidiet ze by púrskalo ani pri zhasnuti lampy... :roll:

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

ted je cas

#7 Příspěvek od Hill »

ted je cas prave vzit to schema a zmerit napeti na vystupech zdroju. A muze chybet jedno uplne, nebo nektera mohou byt nizsi. Muze byt jen prorazena nektera dioda, elektrolyt, stabilizator. Ale taky muze skutecne byt v haji to trafo - pruraz nemusi byt videt zvenci

Uživatelský avatar
sambiliong
Příspěvky: 711
Registrován: 13 dub 2005, 02:00
Bydliště: Praha

#8 Příspěvek od sambiliong »

sambiliong píše:Já osobně bych začal tím, že bych ten televizor připojil k síti...
Tak se hned nerozčiluj, to jsem jen vzpomínal na vlastní zkušenost. Opravoval jsem TV, u které jsem diagnostikoval vadnou síťovou šňůru, než jsem zjistil, že to nemám v zásuvce... A bez schematu můžeš postupovat třeba takto: 1. zdroj napájí v několika okruzích obvody TV. Takže si někde stáhni datasheety int. obvodů a zjistíš, na kterém pinu mají mít Ucc (změříš) 2. Můžeš se dopustit zjednodušeného předpokladu, že když chybí jen některá sek. napětí zdroje, je primární strana asi v pořádku. (takže na sekundáru projdi diodu, rezistor, kondenzátory, příp. stabilizátor - stačí multimetr) 3. Když chybí všechna sekundární napětí je a) chyba ve zdroji (zde TDA4605+BUZ90+elektrolyty+vypínač...) b) aktivována ochrana při nějakém zkratu na sekundáru. V takovém případě může zdroj tzv. cyklovat (je slyšet cvakání). Tak se ozvi, kterou variantu má tvůj pacient.

Návštěvník

#9 Příspěvek od Návštěvník »

Opravdu ti nejde žhavení? Já to vìtšinou zjistím tak, že zhasnu v dílnì a zapnu TV kouknu na hrdlo a hned vidím. Skus to.
Nebo si odpoj konec a dej si tam žárovku 60 nebo 100W a mìø. Zjistíš jak ti šlape zdroj. Takhle musíš postupovat. Ty tady moc nepíšeš o tom co kde máš namìøeno. Nezkoušej jen tak nazdaøbùh mìnit souèástky, to je ztráta èasu a je moc možností. A když se ti to koneènì podaøí, napø. tranzistor konc. stupnì, a on ti odejde za 15 minut znovu, našel jsi jenom dùsledek! Ale ne pøíèinu. Hodnì zdaru!

Návštěvník

#10 Příspěvek od Návštěvník »

eustace píše:viem ze kazdy niekedy a nejako zacinal ale netreba sa hned ohromovat ze kazdy novacik je blb .. postupne sa ucim... zatial to robim ako hobby ... zivym sa vypoctovou technikou predajom a opravami pc... v tom zase asi vy nemate skesenosti... :toilet:
David, Tvoj problem vobec nie je v tom, ze si novacik a zacinas. Pre takych ludi mam obzvlast pochopenie. Tvoj problem je v tom, ze si chameleon a myslis si ze ked si zmenis x-krat nick, nikto Ta nespozna. Omyl priatelu. Po dvoch vetach si jasny a nielen Ty! Robis z ludi idiotov a to sa nikomu pacit nebude. Tebe by sa to snad pacilo? Tam je Tvoj problem. Nejednas uprimne a nespravas sa korektne ku kolegom. Nehladiac na ostatne okolnosti okolo Teba a Tvojej firmy servicenter. Uz som prestal verit uplne, ze Ti pomoze akakolvek dobra rada.

Uživatelský avatar
kimi
Příspěvky: 170
Registrován: 22 bře 2005, 01:00
Bydliště: OLOMOUCKÝ KRAJ

#11 Příspěvek od kimi »

Když měníš preventivně BU,a nevíš ani jaké napětí kde máš,nechci tě urazit,ale běž radši na pole orat,to není tak složité :guns:

Uživatelský avatar
ok1umb
Příspěvky: 74
Registrován: 28 lis 2004, 01:00
Bydliště: okr. Kladno

#12 Příspěvek od ok1umb »

Anonym píše:
eustace píše:viem ze kazdy niekedy a nejako zacinal ale netreba sa hned ohromovat ze kazdy novacik je blb .. postupne sa ucim... zatial to robim ako hobby ... zivym sa vypoctovou technikou predajom a opravami pc... v tom zase asi vy nemate skesenosti... :toilet:
David, Tvoj problem vobec nie je v tom, ze si novacik a zacinas. Pre takych ludi mam obzvlast pochopenie. Tvoj problem je v tom, ze si chameleon a myslis si ze ked si zmenis x-krat nick, nikto Ta nespozna. Omyl priatelu. Po dvoch vetach si jasny a nielen Ty! Robis z ludi idiotov a to sa nikomu pacit nebude. Tebe by sa to snad pacilo? Tam je Tvoj problem. Nejednas uprimne a nespravas sa korektne ku kolegom. Nehladiac na ostatne okolnosti okolo Teba a Tvojej firmy servicenter. Uz som prestal verit uplne, ze Ti pomoze akakolvek dobra rada.
Davide, Davide ! Vidím že jsi nenapravitelný a jen blbě machruješ. Nezlob se na mne už jsem Ti to psal několikrát a věřil, že se poučíš, ale ty ne jen se snažíš z ostatních co se Ti snaží pomoci udělat blbce a to není od Tebe hezké. Přestávám Ti už věřit že se chceš něco naučit. Myslím že chceš jen mít rychlý prachy ale takto to nepujde. Přeber si to jak chceš.
Zdravím Míra UMB

Návštěvník

#13 Příspěvek od Návštěvník »

Tak na nìho chlapi nebuïte zlí, každý nìjak zaèínal. On zaèíná takto, využívá moderních zpùsobù uèení. Máme teï jedineènou šanci nìkoho po drátech proškolit, pøedat mu zkušenosti. Jemu asi nejde o to získat rychlé prachy. Má zájem se nìco nauèit.
Mìl jsem podobné zaèátky. Po prùmyslovce, než jsem šel na vojnu, jsem nastoupil jako technik do výpoèetního støediska(SMEP 4-20). Mìl jsem tam také jednoho bezvadnýho par￾áka. Ten mnì pøinesl štús manuálù(asi 70cm) a￾ prej si to nastuduju. Když byla nìjaká závada (a ta byla dost èasto) a já si s tím nevìdìl rady, po žádosti o pomoc mnì øekl a￾ se podívám do manuálu a na schéma. Když jsem na sále šílel, mìnil kde jakou souèástku, vedoucí naléhal kdy že to bude spravené, šel, øekl a￾ jdu od toho a suverénnì to za chvíli opravil a pak pøed ostatníma machroval, co prý nás v tý škole uèili ! Ještì štìstí, že byl v té firmì jediný. Ostatní mì zasvìtili do všech možných tajù, až jsem se èasem propracoval. On pozdìji odešel nìkam do Prahy. Nevím co tam dìlá, možná, že je úspìšnej má hezkou manželku, dìti, vilu, auta. Ale možná, že je nìkde zalezlej jak pavouk. Fakt je, že tu po nìm neštìk ani pes.

Tak tedy Davide, vem trochu literatury(Barevné TV, Vít a spol.) nebo na internetu. 1. nastuduj jak pracují zdroje. ( pimár i sekundár)
2. jednotlivé obvody v televizoru. Rozdìlej funkèní TV a promìø si jednotlivá napìtí co kde má být. (Budeš muset investovat do mìøících pøístrojù, popø. i osciloskopu, a jiných). Postupem èasu zjistíš, že koncový stupeò øádku je podobný u spousty TV. Že pøíèinou proè hoøí BU na konci mohou být jiné pasivní souèástky a to je u rùzných TV rùzné. Používej i jednoduché zaøízení( normální žárovku 100W, co s ní doma svítíte - zdroj musíš nìèím zatížit). Je toho moc. Zatím jen tato rada. Tak studuj!

Mimochodem Dvide, co s tou televizí? Mìøil jsi už nìco? Až nìco namìøíš, tak se zas ozvi. To, že nìkde nìco šumí a prská a ty nám to tu napíšeš, tak to tì každý pošle akorát nìkam do nejbližšího servisu.

Tak se drž chlape!

PetrL

Návštěvník

#14 Příspěvek od Návštěvník »

Anonym píše:Tak na nìho chlapi nebuïte zlí, každý nìjak zaèínal. On zaèíná takto, využívá moderních zpùsobù uèení. Máme teï jedineènou šanci nìkoho po drátech proškolit, pøedat mu zkušenosti. Jemu asi nejde o to získat rychlé prachy. Má zájem se nìco nauèit.
PetøeL Toto aby se uèil èíst schemata a jak zaèít jsme mu radili i na jiných forech pøed nìkolika mìsíci, ale bohužel David si to nevzal k srdci. Já osobnì rezignuji. Ahoj Míra

Uživatelský avatar
PetrK
Příspěvky: 203
Registrován: 16 dub 2005, 02:00
Bydliště: CZ-Karlovarský kraj
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od PetrK »

Anonym píše:
Anonym píše:Tak na něho chlapi nebuďte zlí, každý nějak začínal. On začíná takto, využívá moderních způsobů učení. Máme teď jedinečnou šanci někoho po drátech proškolit, předat mu zkušenosti. Jemu asi nejde o to získat rychlé prachy. Má zájem se něco naučit.
PetřeL Toto aby se učil číst schemata a jak začít jsme mu radili i na jiných forech před několika měsíci, ale bohužel David si to nevzal k srdci. Já osobně rezignuji. Ahoj Míra
Já myslím že nejde vůbec o to zda někdo začíná a nemá potřebné zkušenosti, je jasné že každý jsme nějak začínali a nikdo učený z nebe nespadl. Podstata je někde úplně jinde, protože ty kteří Davida kritizují vyprovokoval David sám. Jestli-že si někdo zřídí firmu s neskromným názvem Servicenter a na webu nabízí tak široký záběr služeb který by nezvládlo ani mnoho z ostřílených profíků, pak musí každému automaticky vyrazit dech když zjistí že Servicenter nemá ani základní znalosti o tom jak vůbec televizor funguje, o čemž svědčí i jeho dotaz v tomto vlákně. Jestli-že mimo jiné nabízí na webu opravy TV všech možných světových značek a uvede tam že hodlá také v budoucnosti provádět jejich záruční servis, tak při těchto "znalostech" je to nejenom odvaha, ale skoro absence zdravého rozumu, chudák zákazník který takovému servisu svěří svůj stroj do opravy. To je myslím jádro problému proč se tolik kolegů do Davida naváží a nejsou již ochotni mu poskytovat své cenné rady které představují stovky a tisíce hodin poctivě odseděných za stolem zatímco on si otevře nějaký Servicenter a myslí si že mu každou zakázku bude někdo opravovat po netu. No a nyní se tu dozvídám z jednoho jeho příspěvku, že opravy TV má pouze jako hobby 8O , co si o tom myslet..... :roll: .
**** Petr ****

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“