Koupě elektrické řetězové pily

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
markoni
Příspěvky: 2310
Registrován: 30 říj 2006, 01:00
Bydliště: Poblíž Zlína
Kontaktovat uživatele:

Koupě elektrické řetězové pily

#1 Příspěvek od markoni »

Zdravím
Uvažuji o koupi elektrické řetězové pily ze kterou bych pořezal metrové polena (větší množství) na menší, s klasickou cirkulárkou to neumím a motorová řetězová je moc těžká do ruky tak tady píši jaké máte s tímto zkušenosti ( jestli ty elektrické pily nejsou jen na "hraní")? díky
Čím víc dál se snažím se učit tím poznávám že nic nevím

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#2 Příspěvek od Andrea »

Já mám už asi 10 let Narexku a na to "domácí žvýkání" 1-2 Avií dřeva za rok je super. Akorát mám někdy pocit, že je na olej a ne na elektriku. :D

Uživatelský avatar
markoni
Příspěvky: 2310
Registrován: 30 říj 2006, 01:00
Bydliště: Poblíž Zlína
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od markoni »

A co ta pila (akce lídl)? díky
Čím víc dál se snažím se učit tím poznávám že nic nevím

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#4 Příspěvek od Hydrawerk »

Lídl bych neriskoval. I když na podzim 2011 jsem si tam koupil výborný gravírovací přístroj poslední kus za 50 kč. (slovy padesát Kč). O měsíc později už ho prodávali za 249 Kč. http://www.kupujete.cz/sleva/akce-gravi ... j-lidl.jpg
Přišlo mi to legrační. :polka: http://www.kompernass.com/pages/_pdfs/5 ... 15c5aa.pdf
Slouží dodnes.

Uživatelský avatar
jasin
Příspěvky: 1440
Registrován: 22 úno 2005, 01:00
Bydliště: Kunratice u Prahy

#5 Příspěvek od jasin »

El pilou taky řežu palivové dříví co cirkule nezvládá. Koza na to by měla být dřevěná. Nemusíš pak často brousit zuby . . :)

Hlavně si pořiď i pracovní ochrannou helmu. Při zachycení polena koncem pily ta vyletí nahoru tak že to nemusíš udržet. Automatika ji vypne ale zaseknuté zuby v čele nejsou žádná radost.
Svět vypadá dobře jen při pohledu přes koňské uši.

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od durkovic »

lidlácku elektrickú pílu mám už 4 rokom tuším a plne v pohode, lejem do nej olej a pílim, tiež take sezonne drevo do pece na zimu, prípadné na zrezanie niektorých chorých ovocných stromkov a pod. slušné lidlácke vyhotovenie, balenie, a ten návod (ako po lopate vysvetlené) :D takže píly by lidl by som sa nebál :D

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#7 Příspěvek od BOBOBO »

Několik marketových jsem zkošoval . Když koupíš , tak si dej pozor , aby jsi pilu nepřetěžoval a hlavně bez nebezpečí nenechal zapnout , tedy rozepnout bezpečnostní spojku . Ta je totiž malinká s malým ozubením , lehce se oštípe a nová stojí to samé co celá pila . Nwm , jak je to u narexky ,a rozhodně je něco jiného pílit lehce řezné palety atp. a špalek na délku lišty .

Uživatelský avatar
miroslavkovar
Příspěvky: 81
Registrován: 10 bře 2012, 01:00

#8 Příspěvek od miroslavkovar »

Asi pět let používám na zahradě řetězovou pilu 2,2 kW (z OBI), která je sice výkonná, ale stejně těžká jako benzinová. U první pily mi brzo odešly uhlíky, motory jsou totiž i u značkových pil z Číny a tak doporučuji hned po koupi motor opatrně rozdělat a zkontrolovat, zda nejsou otřepy na lamelách komutátoru. Také často zlobila pružina spojky, která odpojuje řetěz od motoru, kvůli doběhu. Tak jsem ji reklamoval a druhá už "šlape" jako hodiny. Dokonce jsem ji "přeučil" z ekologického oleje na polský slunečnicový, který je za 20,-Kč.

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#9 Příspěvek od helios »

Ja som na radu známeho tesára, ktorý pílu používa denne, kúpil Narex EPR 35 DC. http://www.narex.sk/narex/sk/epr35dc.htm
Už 6 rokov ju používam na skracovanie metrovíc na kúrenie. Taktiež ju mám radšej ako benzínovú, ktorá je o dosť ťažšia a hodne hlučnejšia.
Takže z vlastnej skúsenosti Narex. Aj čo sa týka servisu, je to lepšie ako u dákeho supervýhodného nonejmového akčného modelu, u ktorého po dvoch rokoch už nikto netuší, kde by sa dali zohnať náhradné diely...
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#10 Příspěvek od EKKAR »

Obecně o značce NAREX majitel obchodu ke kterému JÁ chodím nakupovat ruční elektrické nářadí hovoří jako "o MERCEDESU mezi vercajkem". Prostě neuznává moderní nářadí značek Bosch, Black&Decker, DeWalt a podobných za hodné zmínky. Má je na krámě, ale kdykoliv může, doporučí zákošovi Narex - i když je o polovinu a víc dražší. A má úspěch, lidi se k němu vrací. Jediný nářadí, který mi soukromě uznal jako kvalitativně porovnatelný, je prý profesionální řada MAKITA. Všecko ostatní je podle něj jedno vedle druhýho Čína s odpovídající výdrží. Nevím, žádnou Makitu nevlastním - ale měl jsem už 3 "kmitačky" = přímočaré pily. "Ojetinu" Black&Decker z bazaru, která bohužel dloho nevydržela, po ní darovanou funglovku "jednopeklo" (Einhell :lol: :lol: :lol: ) která nevydržela ani desetinu toho co ten předchozí B&D a vlastnoručně (u zmíněného obchodníka) vybíranou Narexku, kterou mám dodneška.

Kdybych si měl vybírat řetězovku (kterou momentálně nemám potřebu vlastnit), budu vybírat znovu podle těchto "historických" zkušeností.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
yakl
Příspěvky: 436
Registrován: 14 dub 2005, 02:00

#11 Příspěvek od yakl »

Ja tiež rád používam pílu Partner, ani neviem akej výroby, získal som ju zo záložne. Urobil som si na pílenie držiak polien, kde sú na drevenom špalíku držané presne v strede truhlárskou svorkou a tej zimy som takto pílil postupne drevo, ako sa míňalo, cirkulár som nezapínal. Je pravda, že olej sa míňa viac, ako som predpokladal, ale reže sa s tým slušne.

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#12 Příspěvek od mtajovsky »

markoni píše: ... s klasickou cirkulárkou to neumím a motorová řetězová je moc těžká do ruky tak tady píši jaké máte s tímto zkušenosti ...
S cirkulárkou s kolíbkou to jde samo. Zkušenost z loňského léta: s bráchou jsme rodičům na chalupě řezali zásobu dříví. Brácha měl nějakou elektrickou řetězovku, já jsem řezal na klasické "totalitní" HOP66, 4 kW s kotoučem 600 mm. Polena tak do 25 cm průměru. Poměr časové produktivity řetězovka:cirkulárka asi tak 1:4. Po hodině trápení toho bráška nechal a většinu jsem pak dojel na cirkulárce. Když řetězovku, tak Husqvarnu aspoň 35 ccm s kvalitním řetězem.

http://stavebni-bazar.bazak.cz/inzerat/ ... 65374.html

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#13 Příspěvek od rezis »

On už dnes ani ten narex není takový držák. Prostě všude se šetří. Elektrickou pilu jsem měl chvíli a už nikdy více. I když na řezání dřeva na jednom místě proč ne. Benzínovou mám Stihl a je to fakt úplně jiné kafe než většina. Prostě oni toto opravdu umí. Zkusil bych se podívat po něčem od nich. Mají i elektrické.
Zrovna teď se koukám u nich na Vapku a zvláštní je, že používají asynchronní motor s kotvou nakrátko i v tom nejlevnějším modelu....
Tak asi tak
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#14 Příspěvek od rezis »

mtajovsky: Máš pravdu cokoliv jde dostat na kolébku už je pak sranda. jen když takže motorovou pilou jen na třeba metrovici a pak klasicky.
Jak jsi napsal Husqarna tak to je v podstatě taky výrobce většiny pil. Ti to prostě umí a zbytek dělají jen bokem. Po chvíli práce pak jde poznat co je pila a co hračka.
http://www.sekacky-pily.cz/produkty/sti ... lektricke/
Internet - metla lidstva

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#15 Příspěvek od termit256 »

Elektrickou pilu bych na kulatinu rozhodne nedoporucoval, ty stroje na to maji prilis maly vykon, jak uz tu nekdo zminoval.
Co se tyka znacek, zkouseli jsme kde co a nakonec zustali u Stihl 220. Pilky (3ks) jedou uz leta ve dvousmennem provozu po vetsinu roku a krome obcasne vymeny uhliku a (castejsi) ukrouceneho kabelu si nevzpominam na nejaky problem.

Byl tam jeste problem s vypinacem, maji tam takovy treci rozbehovy zpozdovac ktery vzdy do 0,5 roku prestal fungovat. Kdyz me prestalo bavit behat po zarucnich vymenach, udelal jsem zpozdovac s 555 + relatko a od te doby neni problem.

Narex a spol. maji prilis maly vykon, hledali jsme neco kolem 2kW, tam vyber moc velky neni. Kolegove tesari jez pouzivaji slabsi stroje na presnou praci zminovali, ze vetsinu se vyrobci tyto pily snazi vic ojebat kvuli cene, je tam problem vybrat. Osobne bych asi volil neco od vyrobcu retezovych pil.

Slunecnicovy (jedly) olej na mazani nepouzivej, casem se ti vsude vytvori takova mazlava krusta ktera nepujde nijak sundat (vcetne cerpadla)
Naposledy upravil(a) termit256 dne 27 bře 2012, 07:31, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“