Bioimpedance - prenos, vzorkovani, modulace, AD

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#16 Příspěvek od Hill »

Obávám se, že, jestli tady někdo ví, o čem hovoří, tak především miroslavkovar. Zatím vše, co tu píše, je k tématu a je to tak, jak píše.

Šoupal bych před ním nohama a vykal mu i na internetu místo napadání.

Jestli ovšem chcete některé z jeho připomínek velkoryse zanedbat, pak se nedivte.

Uživatelský avatar
jankop
Příspěvky: 679
Registrován: 04 dub 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od jankop »

Klidně mu budu vykat. Faktem je, že upozornil na nezbytnost dodržování bezpečnostních hledisek, ale naprosto ignoroval dotaz tazatele. To šoupání nohama mi opravdu doporučuješ?

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#18 Příspěvek od Hill »

Jo, i jen za to, že se snažil vyspecifikovat to, co už mělo být v dotazu, když už to přímou otázkou nedostal z tazatele. Jinak tu všichni zase jen něco věštíme, aniž by bylo zcela jasné, o řešení jakého konkrétního problému se jedná a jaké to zázračné průběhy by se měly sledovat v lidském těle, že se musí tak rychle přenášet.
Já už jsem přemýšlel o systému na principu videograbberu - analogově zesílené průběhy zachytávat, zkomprimovat a pak už by stačil přenos pomalejší.
Ale nepřidával jsem se, protože také očekávam vysvětlení, co že tak vysokofrekvenčního se v hrudním koši odehrává, aby tomu na přenos nestačily dostupné technologie.

Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#19 Příspěvek od Vogon »

Jestli on se šikula nepokouší o AMP Ten milijón je docela lákavý.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#20 Příspěvek od Hill »

...a že by samotné měření i sondy měl už vyřešené?
To by se ale asi neptal tady...

Uživatelský avatar
procesor
Příspěvky: 5284
Registrován: 02 říj 2009, 02:00
Bydliště: PO

#21 Příspěvek od procesor »

Pochopil som, že hľadá riešenie rýchleho prenosu dát. A cesta do finále je ešte dlhá a plná polien všeho-druhu a pôvodu.
A strašiť netreba.

Uživatelský avatar
miroslavkovar
Příspěvky: 81
Registrován: 10 bře 2012, 01:00

#22 Příspěvek od miroslavkovar »

Vogon píše:Jestli on se šikula nepokouší o AMP Ten milijón je docela lákavý.

No Internetová stránka AMP je to pěkná, ale závěr je zcela jasný. Lékaři, především lékaři pracující v základním výzkumu se brání novým metodám diagnostiky, především proto, že výpovědní hodnota nových technologií musí být ověřena na velkém počtu vzorků, stejně, jak u léčiv. Je těžké sehnat tolik dobrovolníků a pojistit je. Pojišťovny to odmítají. Divili byste se, na čem všem se z medicíny tajně zkoumalo před Gorbačovem v SSSR. Po roce 1990 jsem měl možnost se seznámit s několika "zaručenými" novinkami, ale většinou zapadly do zapomnění. Přístroj MEIK ale znám a pomáhal jsem ho "dostat" přes mezinárodní normy do EU. I když je to už více než pět let, pořád je jeho používání provázeno nedůvěrou.

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#23 Příspěvek od PavelFF »

Může ten AMP opravdu fungovat?

Princip je založen na metodách kvantové fyziky, zkoumá rozložení biochemických charakteristik krve, které koreluje s parametry krevního průtoku a systému enzymů, to vše s využitím nejnovějších poznatků kvantové fyziky.

To jsou totiž přesně stejné kvazitechnické kecy, jaké se vyskytují třeba u popisu šetřiče elektrické energie až o 30% a vysoušeče zdiva na dálku do 12m.
A ukázka toho, jak učené řeči , jsou-li mimo obor, ve kterém se člověk jakžtakž orientuje, mohou člověka zmást (má sklony uvěřit nebo alespoň váhá, jestli to nemůže být pravda).

Já v tom tedy vidím zatím podvod. Nalepené elektrody nebo čidla mohou snímat tak akorát odpor, teplotu, tlak ale nějak se mi nechce uvěřit řečem o kvantové fyzice. Aby 5 čidel poskytlo 117 ukazatelů o krvi(?).
Jestli ti doktoři, kteří umějí číst záznamy nejsou náhodou zapojeni do dotovaného "vzdělávacího" programu výrobce a prodejce.

Ono v CCCP se zkoumalo spousta věcí. Například kdysi vědci dostali za úkol sestavit přístroj, který měl na cizí planetě detekovat život. Pak ho zkusmo postavili na letní rozkvetlou louku a přístroj zjistil, že na planetě není život.
Jenže řeči o kosmickém, vojenském a vůbec přísně tajném výzkumu dodávají výrobku v očích většiny obyvatel zdání solidnosti.

EDIT:
Tady píšou o AMP a nic pěkného to není:
http://www.sysifos.cz/index.php?id=vypis&sec=1333129278 Takže jsem měl víc věřit instinktu a selskému rozumu. Váhal jsem, chyba.
Naposledy upravil(a) PavelFF dne 31 bře 2012, 00:01, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#24 Příspěvek od Vogon »

Když se koukneš na popis principu činnosti mamografického přístroje MEIK, zmiňovaného kolegou výše, zní to velmi podobně.
Osobně se zdráhám uvěřit nikoliv ohromujícímu počtu měření ale spíše jejich interpretaci. Změřit lze kde co a měření delta t jakékoliv hodnoty může být chutě vykládáno jako změření desítek ne-li stovek veličin v závislosti na délce měření a stejně tak lze tyto výsledky vynést do úžasně barevného grafu a tvrdit o něm, že jednoznačně potvrzuje rakovinu, zánět pobřišnice, horečku omladnic a ploché nohy.
Vždycky se najde trotl který padne na prdel a zaplatí co si šikovný intrepret požádá.

Uživatelský avatar
miroslavkovar
Příspěvky: 81
Registrován: 10 bře 2012, 01:00

#25 Příspěvek od miroslavkovar »

Tak čtu, že se toto téma dostalo do trochu odlehčené roviny. Ale i to je někdy důležité pro život. K tomu MEIKu jen tolik, že to měří impedanci pomocí malého AC proudu kvazisoučasně (je to skenováno) pomocí asi 168 elektrod na aplikátoru přiloženému k prsu ženy (u mužů to nefunguje!) oproti referenční elektrodě, kterou drží pacientka v ruce. Výsledky se zpracovávají do "mapy" pomocí připojeného PC (notebooku). Vychází se z předpokladu, že buňky novotvaru mají menší impedanci než běžné buňky. Tím by to pak mělo vykreslit ložisko novotvaru. No a konzervatismus je právě v tom, zda tento předpoklad platí vždy a na každé prso! I statistika říká, že stále více žen chodí na RTG mamografii.


A když už jsem se výše zmínil o tom, že se dříve (a snad i dnes) zkoumá všechno možné, tak se s vámi podělím o zkušenost, že jsem byl cca před pěti lety v Turecku postaven před požadavek posoudit pro EU zdravotnický přístroj, který vznikl v Rusku a "dokázal" snímat auru člověka a z této aury zjistit stav všech tělesných orgánů a i člověka samotného. Samozřejmě, že stav každého orgánu byl z tiskárny PC náležitě vyveden v barvách. Přístroj obsluhovala a výsledky komentovala ruská doktorka "kandidátka nauk", která z toho měla v Cařihradu docela pěkný byznys.

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od Habesan »

PavelFF píše:na metodách kvantové fyziky
To je taky Laser v CD/DVD/Blu-Ray přehrávači a Flash-EEPROM všude možně...
miroslavkovar píše:k prsu ženy (u mužů to nefunguje!)
Proč???
Kromě toho, že nejsou desítky let stimulovány příslušnými hormony a jsou menší, jsou u mužů mléčné žlázy konstrukčně stejné a také mohou mít rakovinu.

Prej se šíří Hoax, že při RTG mamografii dostane krk (štítná žláza) stejnou dávku, jakou by z přirozeného prostředí dostala během tří dnů.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Odpovědět

Zpět na „Poradna“