detektor kouře Schneider Argus basic

Manuály, rady a návody z protipožární techniky a elektrické požární signalizace (EPS)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

detektor kouře Schneider Argus basic

#1 Příspěvek od Crifodo »

Detektor spouští poplach v nahodilých intervalech. Při ceně 500 Kč se mi moc nechce na tom dělat základní výzkum. V plastové krabici je destička s elektronikou a čidlo, LED a fotodioda, která je "za rohem" a nevidí na LED, světlo se k ní dostane jen rozptylem na částicích kouře (nebo prachu). Pod čidlem je nějaký šváb v SMD, na destičce je trimr pro nastavení, asi citlivosti.
Nemáte s tím někdo nějaké zkušenosti?

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#2 Příspěvek od ok1hga »

jednou jsem se setkal s podobným problémem u detektoru kouře s LED uvnitř . . .
závada byla nakonec zcela prozaická . . . , uvnitř se usídlil malinkatý pavouček, nedělal pavučiny, asi se živil nějakými roztoči, nebo čím . . .

a když se prošel uvnitř, způsobil poplach.
Vyřešilo se to zakoupením nového čidla, ti roztoči co na ně chodil byli uvnitř všude a byli tam jako takový šedivý povlak v rozích . . .

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#3 Příspěvek od Crifodo »

Tohle vypadá čistě, taky je to asi zánovní. Ale je fakt, že při pohledu lupou na pájení mají skoro všechny spoje takovou zvláštní našedlou matnou strukturu, takovou tu europrašivinu po bezolovnaté pájce. Tak nevím.
Přílohy
schneider 004.jpg
(227.47 KiB) Staženo 564 x

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#4 Příspěvek od ok1hga »

tady se to zdá čisté, to co jsem měl v rukách mělo uvnitř šedý povlak a nejvíc proti LEDce . . .

Odpovědět

Zpět na „Protipožární technika“