Jaky tablet?

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

Jaky tablet?

#1 Příspěvek od Hejnicek »

Doporuceni, zkusenosti?
Potrebuji velmi brzy nejaky objednat.
Neni pro me, cena kolem 10000 Kc.
Telefon se moc pouzivat nebude.
Takze vetsi display.
Asi nejaky iPad ci Samsung nebo je kladna zkusenost i s jinou znackou?
DELL konci tusim u displaye 7 palcu.
Dobre by bylo snadno do toho cpat data v terenu(USB, slot ta kartu), ale to bude asi problem ve vybavenosti techto pristroju.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#2 Příspěvek od p32 »

Tak ona je velikost dost důležitá. Pokud bys to chtěl používat i v autě např. pro GPS apod. tak raději 7" s rozlišením 1024x800, jinak spíše 10". Mám zatím prostudované, že spíše něco s Androidem a pokud to má být tablet, tak verzi aspoň 3.2. Ale možná si chceš komplikovat život víc, tak potom něco od ohryzka.

Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

#3 Příspěvek od Hejnicek »

Budouci majitel neklade duraz na vyuziti pro GPS (ma jina zarizeni), spise prace s internetem pres datovou SIM, prohlizeni fotografii, email - vitane i prohlizeni ci editace beznych priloh.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#4 Příspěvek od keemo »

Iprd je ciste ku konzumacii obsahu,tam zabudni na nejake usb alebo nedaj boze pamatove karty...shittunes na cpanie obsahu a celkovu obsluhu iprdu zvonka... Na taketo veci jedine android. Pamatovky su tam samozrejme,usb uz vacsinou v dokovacej stanici alebo redukcia usb on-the-go...

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#5 Příspěvek od Hydrawerk »

Neorientuji se moc mezi tablety, ale iPad bych si nikdy nekoupil. Nelze vyměnit akumulátor, ani připojit flash disk, chybí podpora usb mass storage pro snadné připojení k PC...
http://www.mobilmania.cz/bleskovky/star ... fault.aspx
http://notebooky.idnes.cz/recenze-novy- ... yrobci_pka
Něco z tohoto staršího článku stále platí:
http://notebooky.idnes.cz/recenze-novy- ... yrobci_pka

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#6 Příspěvek od rnbw »

Kazdopadne zabudni na to, ze budes na tablete nieco editovat a vobec nieco produkovat.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#7 Příspěvek od p32 »

V 10" bych doporučil Samsung nebo Asus. Oba mají možnost přídavné klávesnice a další zbytečnost. V dnešní době bych si zkontroloval, kam bude lepší dát i Android 4. Ale do 10 TKč na to zapomeň.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#8 Příspěvek od rnbw »

A co som videl nejaky Samsung, tak nemal ziadny slot na (micro)SD karty...

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#9 Příspěvek od keemo »

No s tym produkovanim a editovanim bych to take zle nevidel. Poznam cloveka co na tom pise clanky na svoj web. Prve TF101 bez klavesnice,teraz TF201 s dokom a nevie si to vynachvalit... V play store je kopa veci co sa daju pouzit na vselico,ako editaciu fotiek tak kancelarske baliky a pod. Je to len o ochote si na to zvyknut. Len ta cena je trochu mimo stanoveny rozpocet-tf201 32GB do 16t.

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#10 Příspěvek od Honza_dy »

Kdybych jako musel, tak se mi líbí ASUS transformer nebo slider, ale mám averzi na android. Lenovo dělá tablet s W7, ovšem tam se cenou dostáváme někde na dvojnásobek Tvého limitu.
Jinak obrázek si udělej zde nebo zde

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#11 Příspěvek od keemo »

Ten slider sa dizajnom pozdaval aj mne,jedina skoda ze nedostane offiko AOS 4... s klasickymi win su vraj na tabletoch problemy s ovladanim,niesu na to prisposobene. Neviem do akej miery je to pravda,vzhladom na cenu som sa k nim nedostal...

Uživatelský avatar
Petr-II
Příspěvky: 392
Registrován: 10 pro 2008, 01:00

#12 Příspěvek od Petr-II »

Moje zkusenost - doporucuji si napred koupit "nejaky" levny a vyzkouset co vlastne tablety umi-umozuji. Reklama je krasna vec ale ... Objednal jsem si z HK ten nejlevnejsi co jsem nasel. Po fcni strance naprosto v poho. Pro me to byla pracovni-seznamovaci nutnost. Upozornuji, ze "prace" na tabletu je naprosto neco jineho, nez "prace" na PC ci NT. Tim nemyslim, ze nema klavesnici ;o)
Spousta lidi co se na to chteli kouknout, byli nemile prekvapeni.

Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

#13 Příspěvek od Hejnicek »

Vypada to na tento:
ASUS EEE Pad TF101

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#14 Příspěvek od keemo »

no ten mam doma nez sa preda. neni spatny,dokovacka sa da dokupit. akurat bacha,s updatom na AOS4 by som este nejaky cas pockal (pokial tam nebude uz po kupe)-asus resp nvidia tam cosi posrala s ovladacom grafiky a na niektorych sa ta chyba prejavuje nahodnymi restartami,zamrznutim po restarte (tzv. bootloop) a naslednym vybitim baterie,pripadne kockovanim videa na niektorych webstrankach... Ten co mam doma-po update trpel tymi restartami a zacyklenim,po zresetovani ide uz asi stvrty den bez nahodneho restartu akurat sa prejavuju tie artefakty vo videu a semtam preblikne menu... takze pokial by tam bol AOS 3.2 tak nerobit update...

Kupa tej najlacnejsej shitky nieje spravna volba-pouzivaju sa v nich pajcovane procesory ktore nedisponuju vykonom,system je zadychany a v horsom pripade to v cloveku zanecha stopu ze je to chyba androidu ako takeho a bude na neho nadavat do konca zivota a odradzovat kde koho. znamy si u mimozemstana kupil nejaky lacny tablet a po dvoch dnoch ho vratil-nepouzitelny shit. lepsie je stavit na osvedceneho vyrobcu a bude istota ze tam bude dost vykonu aj na hry...

Uživatelský avatar
Petr-II
Příspěvky: 392
Registrován: 10 pro 2008, 01:00

#15 Příspěvek od Petr-II »

to keemo: Napsal jsi "znamy si u mimozemstana kupil nejaky lacny tablet a po dvoch dnoch ho vratil-nepouzitelny shit." a to se mu vyplatilo (postovne vic, jak cena ...)? Vis ja nikde nepsal, ze mam kostky ve videu, ze nejdou hrat hry, o nejakem zamrzani systemu, ani o ... a to mam podle tebe "shit". Napsal jsem, ze "Po fcni strance naprosto v poho." Mam ho vic jak 3mesice a zadny restart jsem nemusel davat. Nikoho neodrazuji od koupi, jen doporucuji si to napred poradne osahat. A kdyz poradne, tak poradne. Ne se na to kouknout v obchode. Je me jedno, co si kdo koupi!

Ono staci, kdyz uzivatel zjisti, ze program i kdyz vypne, tak vlastne vypnuty neni a musi ho v systemu shodit, ci si poridit spesl aplikaci na ukonceni programu. A takovych ficurek je vic. Proto rikam poradne vyzkouset je lepsi, nez si o tom precist. Jen me se nechtelo to vyzkouset za 10tis a vic.

Jo a omlouvam se, ze jsem si dovolil k tomu koupit tuhle "shit dokovacku" http://www.aliexpress.com/product-fm/50 ... alers.html

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“