Čip na kazetě do inkjetu

Náhrady součástek všeho druhu, informace a dotazy k součástkám

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

Čip na kazetě do inkjetu

#1 Příspěvek od Crifodo »

Nevíte někdo, co je zač čip sledující hladinu v cartridgích Canon Pixma 4xxxx? SMD 6 pinů a vedle indikační SMD ledka. K refillu existuje náhradní čip s normální sériovou eeprom (ten zas nefunguje v tiskárně), original čip se mi zase nijak nepodařilo přivést k funkci jako eeprom.

Uživatelský avatar
pigeonit
Příspěvky: 320
Registrován: 18 črc 2009, 02:00
Bydliště: Pha Smíchov

#2 Příspěvek od pigeonit »

Třeba ti napoví obrázek reseteru, alespoň by z něj možná šlo okoukat co je na jakém pinu.

EDIT: Jinak jsem někde našel, že se jedná o 1-wire EEPROM, něco jako DS2430A. Piny na tišťáku (inkoustu): Vcc, shielding, data a GND
Přílohy
chip.jpg
Reseter čipů Canon CLI-8 a PGI5, možná i dalších.
(134.07 KiB) Staženo 130 x

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#3 Příspěvek od Crifodo »

Odpájel jsem ten čip z destičky, na jeden z šesti jeho pinů vede přes odpor ta indikační LEDka, takže to nebude jen standardní eeprom, která má zapojeny jen dva ze šesti pinů.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#4 Příspěvek od Crifodo »

Pročetl jsem diskusi na http://www.nifty-stuff.com/forum/viewtopic.php?id=1506& kde do zblbnutí řeší otázku jak resetovat náplně pro dalš použití a přitom se zabývají tímhle čipem. Došli k odhadu, že to je nějaký druh zákaznického µP s vnitřní eeprom a s šifrovaným obsahem, nic přesnějšího. Může i nemusí to být 1wire, a vzhledem k tomu, že indikační LED má trvale svítit nebo blikat, tam bude napájecí napětí trvale. Funkce vývodů dál nejasná.

Uživatelský avatar
Mard
Příspěvky: 2
Registrován: 25 bře 2012, 01:00

#5 Příspěvek od Mard »

Crifodo píše:Došli k odhadu, že to je nějaký druh zákaznického µP s vnitřní eeprom a s šifrovaným obsahem, nic přesnějšího.
Výrobce by byl blbec, kdyby to řešil jinak. Inkoustová kazeta je dolarová položka a když jí chce prodat za 15 USD tak se musí snažit. Dnes nabízí malé mcu v soic8 pouzdru kdekdo a když odběratel požaduje pár milionů kusů, tak se můžou přetrhnout. Prodejní cena takového čipu je centů - obecně je na mcu nejdražší plocha křemíku a pouzdro. Takže malý jednoduchý čip s trochou eeprom a pár bajty sram + natvrdo nastaveným obsahem rom je za pakatel.

Odpovědět

Zpět na „Součástky“