Zesilovač NAD5121

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pejoma
Příspěvky: 109
Registrován: 01 říj 2004, 02:00
Bydliště: Pøerov

#16 Příspěvek od pejoma »

Ahoj.Vše najdeš v B5/81.Pokud ji potøebuješ napiš na pejoma zavinaè seznam teèka cz.S pozdravem Pepa

Uživatelský avatar
EL34
Příspěvky: 604
Registrován: 21 zář 2009, 02:00
Bydliště: Chrast u Chrudimi

#17 Příspěvek od EL34 »

Jestli se k tomu dostanu, tak změřím alespoň výkon, vstupní citlivost a přebuditelnost...
Co se ti na tom zesilovači líbí?

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#18 Příspěvek od Crifodo »

ZW1420 měl konce i přepínače na jediné dps, docela hloupě navržené.

To že shledáváme 30 let starou nevalnou konstrukci přitaženou ze SD, s IO které už tehdy stály za ****, jako zajímavou, je potěšitelné nebo zoufalé?

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#19 Příspěvek od Hill »

Pravda, konstrukce zastaralá, použité obvody už tehdy nic moc, elektronické potenciometry a korekce byly spíše módní záležitost (příprava na dálkové ovládání). Jenže i to byla slepá ulička, po krátké době používání přijímačů DO s omezeným počtem analogových výstupů odbočila tato technika k přenosu digitální informace co nejdál do zapojení.
Čili přínos nula - a nulou těžko vyvažovat nevalné vlastnosti elektronických potenciometrů a korekcí.
I ty konce jsou poplatné době Trabantů - nenadchnou, přesto dobře poslouží.

Jestli tuto konstrukci dnes někdo shledává zajímavou, svědčí to spíše o stavu dnešní techniky v odpovídající cenové kategorii...

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#20 Příspěvek od ok1hga »

Hill píše:Jestli tuto konstrukci dnes někdo shledává zajímavou, svědčí to spíše o stavu dnešní techniky v odpovídající cenové kategorii...
stav dnešní techniky v nižší cenové kategorii je opravdu tristní, sotva to vydrží do konce záruky a parametry jsou taky kolikrát jen na papíře . . .

tohle funguje blbě, ale už 30 let stále stejně . . .

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#21 Příspěvek od Sendyx »

Upřímně řečeno, já bych to v tom SD nechal, nejzajímavější na tom může být jádro síťáku (byly tenkrát nějaká kvalitní M z výprodejů).

Uživatelský avatar
EL34
Příspěvky: 604
Registrován: 21 zář 2009, 02:00
Bydliště: Chrast u Chrudimi

#22 Příspěvek od EL34 »

Včera jsem tam byl pro B47 a objevil jsem, že tam maj pacholci schovanej zesilovač AZS215. Navíc ve výborným stavu....

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od Kaca »

Mám doma zuším asi dva B700 a ještě nějaké jiné. Pokud by měl někdo zájem tak mu je přenechám. Ještě mohu napsat přesnější seznam toho co tu je ale prosím o chvíli strpení. V týdnu.
Zdravím! Kaca :)
Jinak včera jsem ani nevím jak pro.ral AZK160 na aukru za 900. Asi se z toho picnu a nebo po..ru. Nevím jak se to mohlo stát. :toilet:

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“