OTAVA 14 EDC

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
luksi
Příspěvky: 32
Registrován: 23 dub 2005, 02:00

OTAVA 14 EDC

#1 Příspěvek od luksi »

Caute lidicky.Myslite ze by mi mohl nekdo poradit s touto telkou?Nechce mi nabehnout zdroj, je osazen obvodem TEA2262.Bohuzel nemam schema a tak uz nevim co mam hledat.Vypada to jako by byl obvod necim blokovany.IO jsem vymenil ale nepomohlo to.Za jakoukoli radu ci schema budu vdecny.Luksi

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

Otava

#2 Příspěvek od kozoka »

Zkontroluj nap. ic včetně kond. Pokud všechno sedí a zdroj nenaběhne, hledej zavadu v sekundaru

Uživatelský avatar
luksi
Příspěvky: 32
Registrován: 23 dub 2005, 02:00

#3 Příspěvek od luksi »

Napajeni jsem kontroloval, i jsem zkoussel pripojit ext. napajeni pro IC. Na sekundarni strane neni nic v prudkem zkratu a navic tam neni zadna zpetna vazba primar/sekundar.Chtelo by to alespon podobne schema.Zatim dik a jeste to vsechno proverim.Luksi

Uživatelský avatar
luksi
Příspěvky: 32
Registrován: 23 dub 2005, 02:00

#4 Příspěvek od luksi »

Tak jsem zjistil,ze pri externim napajeni TEA2262 zdroj nabehne,ale jen kdyz je na kolektoru tranzistoru neco kolem 130V.Kdyz je tam vic, tak napeti pro buzeni tranzistoru je velmi male.Uz jsem vymenil snad vsechny soucastky a porad nic.Luksi

Uživatelský avatar
zvaty
Příspěvky: 1160
Registrován: 08 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumperk

#5 Příspěvek od zvaty »

Pokud to nemá zpětnou vazbu odpojil bych všechny odběry na sekundáru a připojil jen žárovku na Ub. Pokud se rozsvítí, je zdroj OK. Potom bych připojoval (se zapojenou žárovkou) jednu větev po druhé abych si byl jistý, že jsou i tyto větve OK.

Uživatelský avatar
luksi
Příspěvky: 32
Registrován: 23 dub 2005, 02:00

#6 Příspěvek od luksi »

Tak to nakonec vypada na vadne imp. trafo.Vymenil jsem vsechny soucastky , ktere by mohly mit vliv na chod zdroje.Zadny vysledek to vsak neprineslo.Pokud pripojim jine imp. trafo a zatizim zarovkou, tak zdroj nabehne, ale diky tomu ze nemam zapojene pomocne vinuti,tak prestane.Zarovka vsak alespon blikne.U orginalniho trafa ani tuk.Je tam KPW1134. Nikde jsem ho zatim nesehnal a tak ho zkusim previnout.Luksi

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“