Philips VR530/58

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Martan206
Příspěvky: 47
Registrován: 14 črc 2006, 02:00

Philips VR530/58

#1 Příspěvek od Martan206 »

Zdravím,mám problém s funkcí play.Vložím kazetu,pásek se natočí na video hlavu,zapnu přehrávání a po asi 5 sec se přehrávání ukončí a na displeji se zobrazí "1".Chová se to jako kdyby zmáčknul pausu,ale s chybou.Vyčistil jsem veškerá čidla,přítlačnou kladku s posouvací gumou,nepomohlo.Nesetkal se s tím někdo.Třeba to ještě nemusí do koše a je to známá závada.dík

Uživatelský avatar
Jancis1
Příspěvky: 470
Registrován: 05 srp 2005, 02:00

#2 Příspěvek od Jancis1 »

Ja som mal podobny problem, us neviem ake to bolo video. Chyba bola v optickom snimaci otacok, taka suciastka co mala v sebe vysielaciu aj primaciu diodu. Kedze som nemal nahradu a bola zla vysielacia, tak som tam napchal infra vysielaciu diodu a pomohlo to.

Uživatelský avatar
LOYZA
Příspěvky: 543
Registrován: 20 úno 2006, 01:00
Bydliště: Kladno

Philips VR530/58

#3 Příspěvek od LOYZA »

Taky bych to v tomto případě tipnul na opto pod unašečem, nejspíš pravej. U těchto videí jsem to nikdy nemusel řešit, běžné závady jsou u nich jiné, často mechanické. Vzácně elektronika, zdroj a v něm vyschlé kondíky. Nakonec kontrola kondíků ve zdroji neuškodí, taky by to mohlo být díky nim.

Uživatelský avatar
zvaty
Příspěvky: 1160
Registrován: 08 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumperk

#4 Příspěvek od zvaty »

Někdy a jen u nějakých mechanik opto-čidlům vadí světlo z okolí. Zkus ho při spuštění přikrýt krytem

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “