Řídká zalévací hmota

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
frantajetel11
Příspěvky: 1922
Registrován: 13 lis 2008, 01:00
Bydliště: Kladno

#16 Příspěvek od frantajetel11 »

No pokud by to bylo v hranatý vaničce naležato, tak bych tu vrchní "stěnu" nelepil, ale naopak - to čím by se to přiklopilo, bych namazal separátorem a po zatvrdnutí odloupnul :wink: = vrchní "víko" by nebylo, byl by jenom epoxy :wink:

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#17 Příspěvek od Crifodo »

Zalévali jsme do dentakrylu diodové náhrady násobiče vn pro ruské TV, řetězec do skelněné trubičky, drželo to. Je fakt, že dentakryl je vynález starý asi 50 let, takže podle toho je třeba se na něj dívat. Má nasákavost 0,45%, takže po noci strávené ve vaně se může prorazit. Jinak u akrylonu, což je taky polymetylmetakrylát, se uvádí el. pevnost 15 kV/mm a koeficient roztažnosti 70.10-6 K-1.

Uživatelský avatar
Otkundes
Příspěvky: 1581
Registrován: 14 bře 2010, 01:00

#18 Příspěvek od Otkundes »

A co kdyby se místo zalévání trubičky zvrchu, použila velká injekční stříkačka a zalévací hmota by se do trubičky "natlačila" zespodu? Tím by se možná předešlo vzniku velkých bublin. Vzduch by mohl z trubičky nad stoupající hladinou unikat bez toho, aby mu v tom bránila v protisměru zatékající a poněkud hustá kapalina.

Uživatelský avatar
popopepe
Příspěvky: 548
Registrován: 26 říj 2005, 02:00

#19 Příspěvek od popopepe »

Tenhle si s tím vyhrál.
http://runawaybrainz.blogspot.co.uk/201 ... phone.html
Má tam i postup.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#20 Příspěvek od Crifodo »

It could all end up like a Jurassic period mosquito trapped in amber waiting for another civilization to dig it up !
Ty dva válcové kondy vypadají jako elyty, nevím jestli se dožijou dalšího geologického období. Jinak si s tím chlapec fakt vyhrál, to leštění je asi nejhorší pakárna. Doufám, že tam má aspoň ochranu proti přepětí a přepólování, když už to tak hezky uvěznil.

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od Lukas-Peca »

Tak v každém případě ty elyty nevyschnou.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od forbidden »

Hmm, koukám spousty rad a zkušeností. Kulatý to být nutně nemusí, jen jsem plánoval mít póly ve formě kulatých čepiček se závitem. Ty se daleko lepši nacpou do kulatiny, než hranatýho profilu. To, že to nebude úplně v ose je mi jasný, nicméně to nemusí ničemu vadit, celá štangle bude viset v prostoru a nikde nic nebude poblíž, takže když bude dostatečná izolační pevnost té trubičky samotné, tak to ničemu fakt nevadí.
To plnění odspodu by to možná řešilo nejlíp i s nějakou hustější hmotou, jen bych musel nějak vymyslet plnící otvor a sehnat koňskou stříkačku.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#23 Příspěvek od Crifodo »

Dalo by se to plnit i vodorovně, když každých x cm nasuneš při spojování na spoj diod středicí kroužek ze sklolaminátu, do trubky navrtáš dírky ve stylu flétny na horní straně.
http://www.holoubekprotect.cz/eshop/pla ... -plexi.htm
Ale nevím, jestli by tenkostěnná trubka nezměkla během tuhnutí působením zalévací hmoty, akrylát se dá lepit metylmetakrylátem, tzn. ho naleptává.

Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#24 Příspěvek od Vogon »

Jestli to fakt budeš cpát do v podstatě samonosný akrylátový trubky tak je zbytečný to zalívat pryskyřicí. Nalej do toho silikonový olej, zavíčkuj s průchodkou a zavěs ke stropu.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#25 Příspěvek od forbidden »

Tak nakonec bude trubka teflonová, vnitřní průměr 8 mm, diody mají 3 mm. Silikonovej olej je taky dobrá volba, jen nějak vymyslet konce. Mimochodem, není silikonovej olej hygroskopickej? Nebude lepší nějakej trafoolej?

Uživatelský avatar
frantajetel11
Příspěvky: 1922
Registrován: 13 lis 2008, 01:00
Bydliště: Kladno

#26 Příspěvek od frantajetel11 »

Pokud to teda nemusíš zalejvat celý, tak bych zalil jenom ty konce se šroubama + třeba z každý strany 2 cm :wink: Akorát teda na teflonu nic moc dobře nedrží... musely by tam bejt nějaký osazení, aby to z tý roury nevypadlo...
EDIT: trubka teflonová bude měkká na ohyb jak sviňa. A co tam teda udělat zase teflonový záslepky se šroubem? Asi šroubovací a zatěsnit? A dovnitř můžeš nalejt co chceš...

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#27 Příspěvek od forbidden »

Zalít celou štangli diod bych chtěl, protože ta dioda má délku těla jen 12 mm, ale může na ní být až 18 kV a tomu já nějak moc nevěřím. Teflonová trubka je měkká? Já myslel, že je to tvrdší materiál. No uvidíme, až mi dojde. Ten teflon není můj nápad, je to nápad toho, kdo to po mě celý chce. Naštěstí to nebudu platit :)

Uživatelský avatar
frantajetel11
Příspěvky: 1922
Registrován: 13 lis 2008, 01:00
Bydliště: Kladno

#28 Příspěvek od frantajetel11 »

Jo teflon není nic tvrdýho, taky záleží jakou to bude mít stěnu. Ale v týhle dýlce a průměru nic moc.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#29 Příspěvek od forbidden »

Uvidíme, kdyžtak mám v záloze akrylát od Crifoda.

Uživatelský avatar
Milan121
Příspěvky: 716
Registrován: 07 pro 2005, 01:00

#30 Příspěvek od Milan121 »

Mám dojem,tedy pokud mne pamět neopouští,že jsme ředili epoxy 1200 lihem.
Dělávali jsme svářecí transformátory samonosné,každou vrstvu impregnovali takto upraveným epoxydem.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“