NTB LIFEBOK S6120D, jiný konektor

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
adept
Příspěvky: 328
Registrován: 01 lis 2006, 01:00
Bydliště: Znojemsko

NTB LIFEBOK S6120D, jiný konektor

#1 Příspěvek od adept »

Zdravím,prosím můžete mi zde poradit jak napojit napájení noteboku na jiný konektor? Z noteboku je původní vytržený a na desce jsou vidět 3 místa kde byla původní zásuvka asi připojena. Kostru(-) jsem zjistil od kraje na prvním bodu ale ty dva zadní tuším jsou oba (+)a nebo jen jeden ten v pravo? Původní zásuvku nemám,vnuk ji vyhodil a tak se nemám čeho chytit. Rozebírat se mi to zatím moc nechce. Vyvedl bych to dvoulinkou na jiný rozpojovatelný konektor. Je to tam špatně vyřešené,protože se to pohybuje při odpojování. Pomohlo by i schema LIFEBOK S 6120D. Děkuji.

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#2 Příspěvek od Honza_dy »


Uživatelský avatar
elblaza
Příspěvky: 54
Registrován: 06 kvě 2006, 02:00
Bydliště: ZÁPADNÍ ÈECHY

#3 Příspěvek od elblaza »

Nebo si zkus vybrat tady,snad tam ten správnej najdeš.
A je to i za rozumnou cenu
http://www.ame.cz/Seznam-zbozi-_g405205 ... o+notebook

Uživatelský avatar
adept
Příspěvky: 328
Registrován: 01 lis 2006, 01:00
Bydliště: Znojemsko

#4 Příspěvek od adept »

Zdravím, to snad ne,dát za originál napájecí konektor 500Kč +poštovné a ještě nutnost notebook rozebrat a za nějaký čas to bude zase v háji. Vnuk ho používá v kamioně a tak to provedu s vytažením kábliku a pro rozpojení od adapteru použiji napájecí souosé konektory za 50kč a bez rozebrání.

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#5 Příspěvek od Honza_dy »

A jak budeš napojovat ten kablík bez rozebrání NTB? To už si snad radši opravdu objednej nový konektor. Mimochodem netušil jsem, že v ame vedou i tento sortiment. Elblaza díky za tip.

Uživatelský avatar
FRANSIMOR
Příspěvky: 643
Registrován: 06 bře 2007, 01:00
Bydliště: Teplice nad Metují
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od FRANSIMOR »

Honza_dy konektor. :idea:

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#7 Příspěvek od Honza_dy »

Fransimor: to jsem nějak nepochopil.

Uživatelský avatar
FRANSIMOR
Příspěvky: 643
Registrován: 06 bře 2007, 01:00
Bydliště: Teplice nad Metují
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od FRANSIMOR »

Honza_dy píše:Fransimor: to jsem nějak nepochopil.
já sem tím chtěl říct něco jakože "bingo" ta cena toho konektoru. že ne 500,-.

Uživatelský avatar
adept
Příspěvky: 328
Registrován: 01 lis 2006, 01:00
Bydliště: Znojemsko

#9 Příspěvek od adept »

Honza_dy píše:A jak budeš napojovat ten kablík bez rozebrání NTB? To už si snad radši opravdu objednej nový konektor. Mimochodem netušil jsem, že v ame vedou i tento sortiment. Elblaza díky za tip.
Už je to hotové,a bez rozebrání.Cena 38kč. Konce tří kontaktů vyčnívaly na desce, tak že to nebyl problém napojit. Jenom najít +.Ten z AME NTB 023 je přesně ten pravý. Taky jsem nevěděl že se to dá v AME koupit a za dobrou cenu,ale (Teplice 520.- ) Děkuji všem za odpovědi.

Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#10 Příspěvek od fero7 »

To si naozaj nemohol urobit to poriadne?
Ved ten "bastl" okrem toho ze bude nespolahlivy, respektive je tam velke riziko ze sa skor alebo neskor vytrhnu spoje aj z DPS. A kabel s konektorom visiaci z NTB musi vyzerat strasne.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#11 Příspěvek od rnbw »

Najlepsie je, ked sa potom ten vytrhnuty kabel prejde po doske...

Uživatelský avatar
adept
Příspěvky: 328
Registrován: 01 lis 2006, 01:00
Bydliště: Znojemsko

#12 Příspěvek od adept »

Zdravím,žádné riziko vytržení kabelu tady nehrozí ,je to zafixováno v spodním krytu a těch 10cm s konektorem co vychází ven vypadá docela dobře nijak to neubere na estetice. Bylo to nejrychlejší řešení protože vnuk odjížděl a neubook potřeboval. Do původního stavu se to dá vždycky provést zvláště když už vím kde to sehnat. Viděl jsem i horší bastlení v zapojení a dokonce s 230V. :)

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“