Kvalita bezúdržbových Pb akumulátoru

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#16 Příspěvek od helios »

Nebudem sa hádať, na akumulátore je značka Hawker, aj stránka hawker.invensys.com, ktorá už neexistuje. Táto, ktorú tu mám bola uvedená do prevádzky v roku 2002, ale mal som aj staršie.
Vidím, že sa predávajú aj dnes, len s iným názvom:
http://www.truechoice.com/prodinfo.asp?number=HAW+SBS40
Cena ale nepoteší.
Na bajk sa moc nehodia, sú moc ťažké. :wink:
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#17 Příspěvek od Vogon »

Aha. Baterie SBS je úplně jiná liga. Tam ta cena i kvalita skutečně odpovídá.

Uživatelský avatar
almas
Příspěvky: 136
Registrován: 03 srp 2005, 02:00
Bydliště: cca Karviná

#18 Příspěvek od almas »

Děkuji za informace,nevypadá to příliš povzbudivě...Je otázka zda LiFePO4 36V/15Ah za 12500,- nevyjde za 3 roky " skoro" nastejno.Pokud ovšem vydrží ty 3 roky i s těmi zimními pauzami.To by se musel zase vyjádřit někdo ,kdo ten akumulátor ,nebo nějaký podobný ,vlastni.

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#19 Příspěvek od helios »

Ten kto LiFePO4 má, má ich maximálne dva roky, takže ešte tých skúseností toľko nie je. V zime sa doporučuje ich aspoň raz mesačne dobiť, neskladovať v mraze.
Viac informácií a skúseností s nimi by ti vedeli poskytnúť ich používatelia, napr. na stránke http://www.e-bike.sk/ . Vo fóre sa tam diskutuje aj o nich.
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
czatlantis
Příspěvky: 1012
Registrován: 10 čer 2009, 02:00

#20 Příspěvek od czatlantis »

LifePO by měly teoreticky vydržet mnohonásobně dýl v cyklickým provozu než olovo.

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#21 Příspěvek od helios »

Opýtajte sa ma tak za tri - štyri roky, potom vám poviem aj ja. Používam ich v elektroskútri. Zatiaľ majú rok a fungujú...
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od forbidden »

Včera jsem chtěl zas po nějaké době dobít geláky Genesis, co jsem získal nový, ale neměl jsem pro ně využití. Dělám to pravidleně tak jednou za 3/4 roku, nebo jak si vzpomenu. Jeden z nich měl jen 8,5 V a po připojení na nabíječku do něj nic neteklo. Takže mrtvola. Starej byl asi 4 roky, na to, že ležel bez použití, moc dlouho nevydržel. Ty čtyři roky mám v UPSce Panasonic, sice už taky nejsou úplně v kondici, ale jsou zas v teple a v provozu.

Uživatelský avatar
PeteBurns
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2576
Registrován: 08 říj 2007, 02:00

#23 Příspěvek od PeteBurns »

Helios, tak sa ta teda pytam, ako su na tom po siestich rokoch? :)

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#24 Příspěvek od EKKAR »

forbidden píše:Včera jsem chtěl zas po nějaké době dobít geláky Genesis, co jsem získal nový, ale neměl jsem pro ně využití. Dělám to pravidleně tak jednou za 3/4 roku, nebo jak si vzpomenu. Jeden z nich měl jen 8,5 V a po připojení na nabíječku do něj nic neteklo. Takže mrtvola. Starej byl asi 4 roky, na to, že ležel bez použití, moc dlouho nevydržel. Ty čtyři roky mám v UPSce Panasonic, sice už taky nejsou úplně v kondici, ale jsou zas v teple a v provozu.
Po připojení na JAKOU nabíječku? Byla to obyčejná "blbá až pitomá" nabíječka jen s trafem a usměrněním, nebo nějaká "vysoce inteligentní" z Lídlu a podobnejch "specializovanejch "obchodů?
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#25 Příspěvek od forbidden »

Regulovatelnej zdroj s napěťovým a proudovým omezením. Nastavil jsem 15 V a neteklo do něj v podstatě nic. Po odpojení zdroje a lehkým zatížení napětí kleslo k asi 8-mi V.
Mimochodem, mám tu teď na stole úplně stejnou baterku, která se včera zdála dobrá a asi je taky v háji. Sice má naprázdno něco přes 12 V, ale po zatížení 2 A napětí klesá až k 10,5 V a docela se hřeje, ale jen v jednom místě. Zkouším ji oživit cyklickým nabíjením a vybíjením. Jinak se chová normálně, jen má to snížený napětí. I nabíjet jde v pohodě, ale opět se v jednom místě docela hřeje.
Vypadá to, že ty levný krámy vydrží prostě 4 roky a hotovo, nezáleží, jak se o ně člověk stará.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#26 Příspěvek od rnbw »

Asi ano - kupovat len Panasonic, CSB a Exide. A este jeden druh LONG - ale nie ten, co predava u nas GME, je to ine logo (pouzivala ich obcas APC).

Dnes som v jednej malej UPS menil druhykrat bateriu. Prva vydrzala od roku 2007 do 2011 (bol to smejd Vision), vtedy som tam dal CSB a ta vydrzala doteraz. Este teraz sa obcas objavi UPS, kde je povodna bateria CSB z roku 2007-8. Vision som uz dlho nevidel, budu uz davno vsetky vyhodene.

Ked sa hreje na jednom mieste, tak ju rovno vyhod. Asi sa tam nafukne - vyhadzoval som takych vela. Mam jednoduchu diagnosticku metodu - ak na niektorom clanku je plast co len trochu nafuknuty, tak vyhodit (poklopat nechtom - ak nevydava duty zvuk, tak je to nafuknute).

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#27 Příspěvek od helios »

PeteBurns píše:Helios, tak sa ta teda pytam, ako su na tom po siestich rokoch? :)


Minulý rok v lete som síce až tak veľa nenajazdil, ale pri pár dlhších jazdách som zistil, že dojazd sa mi skrátil zo 120km na 100km na nabitie. Takže pokles síce nie dramatický, ale merateľný. Tento rok akumulátor potrápim zasa a poreferujem. :wink:

RNBW:
Ja teraz používam aj akumulátory zn. HAZE, sú síce drahšie, ale sľubujú až 5ročnú životnosť, tak budem optimista a čas ukáže. Distribuuje ich Bateria Slaný, kto ich vyrába, zatiaľ som nepátral, len ma prekvapilo, že mi k nemu vyplnili aj záručný list s výrobným číslom akumulátora, ako sa to robí u lepších auto aku. To sa u Shimastu od smetiarov nestáva. :D
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
Behemot
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 1598
Registrován: 01 lis 2013, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#28 Příspěvek od Behemot »

CSB taky není taková hitparáda. Sice se to nafukovalo o něco míň než Long, ale nafukovalo.

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“