Gramofon Garrard DD450, regulace Pitch

Opravy, renovace, schemata historické techniky

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#16 Příspěvek od Hill »

Už mám druhou JVC Z4S (u první dosloužil hrot a za náhradní bych koupil téměř dvě nové kompletní přenosky, tak tu mám jeden systém bez chvějky), ale žádný problém s výpadky signálu jsem u nich nikdy nezaznamenal.
Přenosku bych z toho tedy neobviňoval.

Uživatelský avatar
Ralph
Příspěvky: 226
Registrován: 16 bře 2007, 01:00

#17 Příspěvek od Ralph »

Na gramofonu Garrard DD450 vypadává stále pravý kanál,již jsem zakoupil uplně novou přenosku a problém se stále opakuje.Již jsem vyměnil signálový kabel s cinchema který vede dovnitř gramofonu,kablíky nově naletoval na přenosku a problém se stále opakuje.Když jsem multimetrem změřil na cinchi odpor tak stabilně ukazuje 608ohmu jak levý,tak pravý kanál a hodnota se vůbec nemění při hybaní jednotlivými kablikama.Ale jakmile na gramofonu pustím desku začne nepravidelně vypadávat pravý kanál,at dám i novou desku na gramofon tak stále jen pravý kanál vypadáva.Stačí ovšem na plastový povrch gramofonu jemně tuknout prstem a pravy kanál začne na okamžik hrát a zhruba po pulminutě začne pravý kanál chrčet až vypadne.Jakmile opět jemně tuknu na gramofon tak zase začne gramofon normálně hrát.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#18 Příspěvek od EKKAR »

Zkontrolovat zkratovací spínač, při zvednutí ramene nad desku by se měl aktivovat a zkratovat výstupy z přenosky, aby se dál nepřenášely lupance a podobné pazvuky. Pokud je špatně seřízený nebo vadný, může zkratovat signálovou cestu i při přenosce spuštěné na desku...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Ralph
Příspěvky: 226
Registrován: 16 bře 2007, 01:00

#19 Příspěvek od Ralph »

V tomto gramofonu je signál přenášen přes stíněnou dvojlinku na jedné straně jsou dva cinche na propojení se zesilovačem a druhá strana je pevně zabudovana dogramofonu kde jsou čtyři pájecí očka takže na jedné straně jsou napajena tyto drátky a na druhé straně oček jsou naletovane jemné drátky které vedou přimo do raminka a na přenosku.V cestě není žáden spínač.Spínač je pouze jeden který vypíná motor.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#20 Příspěvek od EKKAR »

Tak máš někde prodřenou izolaci na těch drátech v rameni a zkratuje se tím těch několik pár mV produkovaných vložkou...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#21 Příspěvek od konosuke »

A není v gramofonu nějaký zkratovač (odpojovač) signálu který v klidu (mimo provoz) spojí živý vývod přenosky se zemí ? Některé mašiny takovéto zařízení mají, tuším i Tesla NC-450, pokud ne tak mě opravte. Stejnosměrný odpor vinutí přenosky 600 Ω bude správná hodnota, na typu Shure M-75 6S nebo Pioneer PN-240 jsem naměřil přibližně to samé.
(byli jste rychlejší - no nic, už to nechám, dík)
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Odpovědět

Zpět na „Opravy a restaurování starých elektropřístrojů“