LEDka pod anténou vysílače

Bezdrátová pojítka, vysílací a přijímací technika, diskuze o VF technice, zařízeních a konstrukcích, konstrukce a parametry antén

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
bastliar
Příspěvky: 1765
Registrován: 28 pro 2009, 01:00

#16 Příspěvek od bastliar »


Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#17 Příspěvek od Crifodo »

jasin píše:diody to smíchají dohromady a anténa to opět vyzáří. Když si pak zkusíš i kilometr od takového udělátka
tak ti nezbyde než sundat sluchátka a poslouchat pindy svojí tchýně.
Nemám tchyni.
Ani TV anténu 40 m vysoko. Nějak mám pocit, že abych uslyšel na 1 km rušení, které na vstupu UHF yagi udělají diody, musel bych na to mít mísu jak v Goldstone...
Ten redukovaný výkon Liblic je pro mě novinka. Je v tomhle tureckém hospodářství ještě někdo, komu neteče do bot a kdo by nešidil?

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#18 Příspěvek od mi-ro »

No o tom je právě řeč, že by parazitní vyzařování pasívně sloučeného signálu "svítilo" kilometr :D To samý je právě případ detekce u mobilu. Je fakt, že výkony mobilů jsou v řádu mW až W ale paraziti budou měřitelný několik metrů, tedy absolutně neškodný.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#19 Příspěvek od ZVUK2000 »

A co místo LEDky použít minituarní žárovičku do digi hodinek (tedy pokud někde leží zapomenuté v šuplíku).

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#20 Příspěvek od mtajovsky »

Crifodo píše:Nějak mám pocit, že abych uslyšel na 1 km rušení, které na vstupu UHF yagi udělají diody, musel bych na to mít mísu jak v Goldstone...
Mám stejný pocit. Na anténě jsou řádově jednotky až desítky uV a to diodu vůbec neotevře. Když si uděláme tečnu k VA-charakteristice Si diody v počátku, tak vyjde dyn. odpor kolem 5 megaohmů. Směšovací účinnost diody v tomto bodě je malá. Takže máme zdroj rušení s malou účinností převodu a s vnitřím odporem 5 mega připojený do zátěže 300 ohmů (Yagi).

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#21 Příspěvek od mi-ro »

ZVUK 2000 žárovky jsou o dva řády méně citlivý než kvalitní LED. Žárovka z hodinek sice chodí na 1V ale potřebuje min a spíš víc než 20mA. Fígl je v tom, že my tady pracujeme s proudy desetin mA a na ty žárovka se-re zatímco LED je v pododě indikuje!!
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od Habesan »

K čemu je dynamický odpor v počátku, když se ty diody evidentně otevírají?
Jinak by to nesvítilo.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#23 Příspěvek od mtajovsky »

Mluvím o anténě někde na domě, která není pod vysílačem, nebo jak to jasin myslel?

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#24 Příspěvek od Andrea »

Nějak se tu plete anténa na vysílači s anténou na přijímači.

Odpovědět

Zpět na „Bezdrátová technika a technologie, VF technika“