Širokopásmový slučovač/rozbočovač 0-3GHz

Bezdrátová pojítka, vysílací a přijímací technika, diskuze o VF technice, zařízeních a konstrukcích, konstrukce a parametry antén

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
RAZL
Příspěvky: 15
Registrován: 30 led 2012, 01:00

Širokopásmový slučovač/rozbočovač 0-3GHz

#1 Příspěvek od RAZL »

Ahoj! Námáte někdo zkušenosti s tak širokopásmovým slučovačem/rozbočovačem? Jedná se o sloučení signálu ze dvou antén (1. 20-500MHz; 2. 500-3000MHz) a následné rozbočení signálu do dvou přijímaču (20-3000MHz). Jedná se o speciální zařízení.

Samotné sloučení se mi daří provést, ale pokud ke slučovači začnu připojovat rozbočovač tak ovlivní slučovač a je to v kytkách. Zařízení mám púostavené z SMD čipů na velmi malé plošce v plechové krabičce.

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#2 Příspěvek od scorpions-cz »

Co použít satelitní rozbočovač,ten má uváděno 2,5G.Třeba by chodil i výše. Já mám polyskop do 1,2G takže odzkoušet nemohu.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#3 Příspěvek od ok1hga »

RAZL píše:Samotné sloučení se mi daří provést, ale pokud ke slučovači začnu připojovat rozbočovač tak ovlivní slučovač a je to v kytkách. Zařízení mám púostavené z SMD čipů na velmi malé plošce v plechové krabičce.
jak jsi poznal, že to je v kytkách ? co to provádí? víc informací !

namaluj schema jak to máš udělaný !
pořádně to vyfoť !

. . . asi to máš impedančně blbě a taky si musíš uvědomit, že širokopásmovým sloučením a zase rozbočením příjdeš o 8 dB signálu!

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od ZdenekHQ »

Ten slučovač snad má selektivní, slučovat tohle širokopásmově je blbost, třeba použít komerční slučovat tv+sat a popř. přeladit.

Rozbočit to v nejhorším (a kolikrát to funguje nelíp) může tak, že se to zesílí nějakým hybridem (MAR, ERA apod, mají většinou výstupní impedanci 50ohm) a rozbočí na odporech.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
RAZL
Příspěvky: 15
Registrován: 30 led 2012, 01:00

#5 Příspěvek od RAZL »

No problém pořád řeším. Poslední poznatky vypadájí na použití Splitteru od Mini-Circuits cena cca 700Kč http://www.mini-circuits.com/pdfs/RPS-2-30+.pdf . Rozsah 0-3GHz. Bojím se však že pokud použiji dvě tyto součástky hned za sebou v sérii jednu jako slučovač a druhou jako rozbočovač , že dojde k jejich vzájemnému ovlivnění.

Uživatelský avatar
jopein
Příspěvky: 413
Registrován: 07 črc 2005, 02:00
Bydliště: Kostelec na Hané

#6 Příspěvek od jopein »

všechny díly , vstup i výstup musí být na stejné impedanci i kabely
musíš počítat s útlumem slučovače i rozbočovače

Odpovědět

Zpět na „Bezdrátová technika a technologie, VF technika“