Náhrada vodivé gumy u LCD displeje

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
no_-_name
Příspěvky: 257
Registrován: 13 pro 2007, 01:00
Bydliště: Mladá Boleslav

Náhrada vodivé gumy u LCD displeje

#1 Příspěvek od no_-_name »

Zdravím, z jistých důvodů bych potřeboval nahradit vodivou gumu u lcd displeje cyklotachometru kabelem (je to stejný jako u kalkulaček a klasických alfanumerických displejů, prostě mezi sklem s napařenými vývody a základní dps je vodivá pryž)

Potřebuji, aby byl zobrazovací modul ve výsledku co nejtenší, proto ten přesun desky jinam... Jako jediné řešení mě napadá vyrobit vlastní kousek desky se stejným rozmístěním kontaktů jako původní a na ni kabel připájet a pak tento celek opět s pomocí vodivé gumy propojit s displejem, přičemž bych destičku jen přitáhl nějakým stylem ke "sklu".

Nemá někdo ještě nějaký jiný nápad? předpokládám, že přímo k displeji to nepřipájím..
~Nestavte se mi na odpor! - Georg Simon Ohm ~

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#2 Příspěvek od mtajovsky »

To je pokusničení s poměrně drahou součástkou. Existují elektrovodivá lepidla, tak jimi přitmelit vodiče rovnou k displeji a celé to nějak fixovat.

http://www.elektroeden.cz/vodive-lepidl ... +dp123830/
Naposledy upravil(a) mtajovsky dne 10 led 2010, 22:20, celkem upraveno 1 x.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#3 Příspěvek od masar »

Pokud si vzpomínám, pro LCD 7-segmentovky TESLA (ale i stavebnice s ICL7106) se používaly pérové kontaktní objímky. :wink:

Uživatelský avatar
no_-_name
Příspěvky: 257
Registrován: 13 pro 2007, 01:00
Bydliště: Mladá Boleslav

#4 Příspěvek od no_-_name »

no zas tak drahá není, mám tu jeden na pokusy. přiznám barvu, chci to na motorku a ten co mám "na zničení" tak měří na malejch kolech jen do 70 km/h :) To vodivé lepidlo mě taky napadlo, dalo by se to zkusit ale možná bude problém s tou fixací, přecejen jsou v tom budíku docela drsné podmínky (vibrace)... objímka asi nepřipadá v úvahu, není to zrovna standartní displej :)
~Nestavte se mi na odpor! - Georg Simon Ohm ~

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#5 Příspěvek od rnbw »

Vodive lepidlo nasledne zalejes nevodivym. Akurat musis nejaky vhodny druh zvolit, aby nerozpustilo to vodive.

Uživatelský avatar
no_-_name
Příspěvky: 257
Registrován: 13 pro 2007, 01:00
Bydliště: Mladá Boleslav

#6 Příspěvek od no_-_name »

tak jsem to rozdělal, vypadá to, jako když na tom displeji je jen vrstva uhlíku nebo něčeho vodivého, ty kontakty jsou jen takové "stíny"...
Přílohy
IMG_8799.jpg
kontakty
(120.75 KiB) Staženo 192 x
IMG_8798.jpg
celek
(127.35 KiB) Staženo 210 x
~Nestavte se mi na odpor! - Georg Simon Ohm ~

Uživatelský avatar
stepus
Příspěvky: 17
Registrován: 12 kvě 2012, 02:00

#7 Příspěvek od stepus »

taky by mě to zajímalo jak to přidělat, chci si ho taky zabudovat do moto, protože sem měnil převody a ručkovej mi ukazuje o 10 km/h mín, rozdělal sem ten cyklo tacho a mam to stejný jako ty elektrody mam taky na jedný straně, ptal sem se učitele a říkal že sou takový packy do kterých se displej zasune a v tý pacce sou takový pružný pásky který se o ty elektrody opřou, jenže kde to sehnat ? nebo mě napadlo nechat to na tý vodivý gumě jenom ten displej by se musel opřít o nějaký plexi a tu desku k tomu plexi nějak stáhnout, jenže přes to plexi by byla horší viditelnost a za slunce by na tom nebylo vidět už tuplem nic a i jak přitáhnout tu desku k tomu by bylo složitý,nebo skusit experiment prostě drátky oholit přitlačit něčím na elektrody a zalejt to lepidlem

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#8 Příspěvek od masar »

stepus píše:... jenže přes to plexi by byla horší viditelnost a za slunce by na tom nebylo vidět už tuplem nic ...
Většinou bývá LCD displej zakrytý plexisklem (nebo podobným materiálem). Čitelnost displeje se zvyšujícím okolním osvětlením spíše vzrůstá.
Vymýšlíš vymyšlené. :wink:

Uživatelský avatar
petr_
Příspěvky: 201
Registrován: 06 pro 2010, 01:00

#9 Příspěvek od petr_ »

Nebylo by lepší vzít třeba LCD z nokie a tachometr si postavit na míru ?

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#10 Příspěvek od termit256 »

Na nejakem zahranicnim foru jsem kdysi cetl, ze pri prodlouzeni kabelu od radice k displeji cela vec fungovala podivne/vubec, displej nezhasinal apod. Detaily si ale uz nepamatuju.

Uživatelský avatar
lantros7
Příspěvky: 452
Registrován: 22 lis 2010, 01:00

#11 Příspěvek od lantros7 »

Jak se ta kontaktní guma,která propojuje LCD a DPS správně nazývá?

Uživatelský avatar
czatlantis
Příspěvky: 1012
Registrován: 10 čer 2009, 02:00

#12 Příspěvek od czatlantis »

Zebra strip

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“