DT-9989 multimetr a osciloskop z GM elektronik

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
LF398
Příspěvky: 7
Registrován: 20 lis 2009, 01:00

DT-9989 multimetr a osciloskop z GM elektronik

#1 Příspěvek od LF398 »

Koupil jsem v GM inzerovaný multimetr DT-9989 (za 8.490,-) a mám potíž. Přístroj je od čínského výrobce CEM a ten se snžil napodobit (aspoň podobou a třídou přesnosti) multimetr FLUKE 289. Samozřejmě to dopadlo "čínsky". Multimetr stjí za tu cenu - má opravdu přesnost flukeho a dokonce se dá navíc cejchovat (pokud máte přístup k normálům napětí) a má řadu jiných dobrých vlastností, jako posouvání teploty (kalibrace čidla) při měření teploty - ale jen do vypnutí přístroje, což je dosti velký nedostatek, ale je to csi nového, co ostatní multimetry nemají. Tedy až sem kladné hodnocení a doporučení. Co se týče osciloskopu, tak to je jen náznak a nelze to použít pro vážnou práci. Tedy pokud neměříte kilovolty a to do 1 MHz!!! Totíž do vstupního zesilovače proniká rušení z měniče pro displej (něco přes 8 kHz), takže na rozsahu 50mV (žel nejcitlivější) je rušení asi 42 mV, což je prakticky skoro jeden dílek. Pokud měříte nad 500 mV, tak se už dá o průběhu něco usoudit, ale to jen v rozsahu do 1 MHz. Proklamovaných 5 MHz se nedá vůbec použít, leda že měříte čistou sinusovku a tu vám to pak přístroj zmrší, že se divíte. Tedy osciloskop jen ozdoba a pěkná obrazovka (ta by byla opravdu pěkná, kdyby.....) a ta pěkně "žere" proud (tak hodina provozu).
Přes všechny tyto nedostatky bych stále přístroj doporučoval ke koupi, protože přesnost měření a stabilita zobrazení multimetru je víc, jak výborná. Osciloskop nelze brát vůbec vážně. Ozdoba. Ale je jedno velké ALE!!! A to je to, proč píši do fóra. Představte si, že v jedné sérii dodávky přístrojů do GM (a já, napotvoru, jsem zrovna koupil přístroj z této série) je v přloženém CD s programem pro použití s PC nahrán pořádný vir - trojský kůň. Počítač se mohl zbláznit (jeho ochrany), když jsem chtěl program nahrát. Ale to není vše. Když jsem tuto skutečnost reklamoval v GM, tak mě řekli, že se omlouvají a že mě e-mailem pošlou nový program. Že u nich na prodejně mají dobré CD. No a to je naposled, co jsem měl možnost hovořit o tomto problému s GM. Od této doby hraje GM "mrtvého brouka" a už se tam nemohu ani dovolat!!!
Proto se obracím na kolegy z oboru, abyh touto cestou poprosil někoho, kdo také tento přístroj vlastní a to z důvodu výměny zkušeností s tímto přístrojem (např. jak přenést data z paměti přístroje do PC k dalšímu zpracování atd., atd.) a hlavně, kdo by byl ochoten mě poslat finkční software k tomuto přístroji - pokud měl to štěstí a má jej bez virů.
Čekám na pomoc od kolegů, protože z GM to asi nebude.
Prosím o odpověď na e-mail: daxs@seznam.cz Dík, Standa[/b]

Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#2 Příspěvek od Vogon »

Co přesně ty "ochrany" psaly? Typ viru a název by nebyl?

Je možné, že to není nic zásadního, prostě jenom "číský" způsob přístupu k disku. Někdy ty AV mají poněkud svéráznou představu o fungování.
Mě například AV od Microsoftu reaguje "výstrahou" na záplatu vydanou Microsoftem. Zrovna tak legračně se chová i AVG.


Navíc pokud je to jenom soubor, který není podstatný pro funkci toho SW tak asi nebude problém se ho zbavit.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#3 Příspěvek od Hydrawerk »

Tak se stav na prodejně GM osobně. Nebo zkus napsat email výrobci. http://www.cem-instruments.com. Na jeho webu už ten multimetr není. http://www.cem-instruments.com/en/pro/nsort13-1.html

Uživatelský avatar
LF398
Příspěvky: 7
Registrován: 20 lis 2009, 01:00

#4 Příspěvek od LF398 »

Moc děkuji všem za snahu mě pomoci. Já se osobně v počítačích moc nevyznám, ale odborník na PC (ten mě také opravil zavirovaný počítač) říkal asi toto: Máš tam virus "Win32/Alman.NAB". A pak mě radil, abych to už po druhé nedělal, abych vypnul antivirus počítače (používám AVAST) a ve vypnutém stavu to pak šlo nainstalovat. Spojení přes Bluetooth pak se dalo navázat, ale nešel uskutečnit přenos dat uložených v multimetru, ale pouze provést nové měření, ale za pomocí PC. Hlavní věc, kterou jsem potřeboval, totíž provést časově delší měření pomocí multimetru (např. proces nabíjení akumulátoru) a tato data pak převést do PC a tam pak je zpracovat. Tedy funkce datallogeru. To ovšem nesouvisí s instalací programu, ale pravděpodobně s nedokonalostí software jako takového.
A jednání přímo s prodejcem GM-elektronik je zatím "na mrtvém bodě". Na prodejně mě řekli, že nic kopírovat nesmí a v Praze se mě sice slušně omluvili a slíbili, že program mě ihned pošlou, ale je to již 14 dní a teď raději ani nezvednou telefón. Tak proto hledám někoho, kdo tento přístroj má a pak se jistě domluvím na operaci okopírování a zaslání třeba e-mailem, což je tak práce na 10 minut. Ten můj známý odborník mě také řekl, že když nepochodím, tak že je prý schopen "odvirovat" i ten program na tom CD, ale zatím to nechce udělat, protože je v tom určité riziko pro jeho vlastní počítač. Tomu však nerozumím. Děkuji.

Uživatelský avatar
LF398
Příspěvky: 7
Registrován: 20 lis 2009, 01:00

#5 Příspěvek od LF398 »

Uživateli "Vagon".
Děkuji za odpověď a nechci zneužívat tento portál, ale přesto vyslovím svou prosbu. Usuzuji, že se vyznáte v počítačích a tak bych Vás chtěl poprosit, kdyby bylo nejhůř, nemohl bych s Vámi osobně pohovořit o problému? Jsem také z Brna a osobní kontak je jistě lepší. Ale to je jen prosba pro poslední případ. Nezlobte se a děkuji. Standa.

Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#6 Příspěvek od Vogon »

Máš sz

Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#7 Příspěvek od Vogon »

Win32/Alman.NAB se šíří převážně pomocí souboru Autorun.inf tedy v přenosných médiích. Pokud je vypnuto automatické spuštění a není ínstalován soubor Setup.exe lze soubory z CD vyčistit a použít.
Pokud ti někdo poradil, že máš vypnout ochrany a nainstalovat soubory z infikovaného media tak je to nesvéprávný kokot.
Pokud jsi to skutečně udělal, máš infikovaný PC. Vzhledem k tomu, že výše uvedený Trojan se v systému chová poměrně agresivně, je změněn registr, jsou změněny některé knihovny a je změněn soubor explorer.exe. Suma sumárum, docela dost práce se toho zbavit.

Uživatelský avatar
LF398
Příspěvky: 7
Registrován: 20 lis 2009, 01:00

#8 Příspěvek od LF398 »

Tak to máte s tím "ko*ot" určitě pravdu a jsem to já. Žel je mě už 75 let a tak mě to už "nepálí", co se může stát. Zatím - musím zaklepat - po nastartování "doktora" a samotný avast se také snažil (nějaké testy - no trvalo to pár hodin) - počítač "jede" dobře. Samozřejmě jsem napřed odinstaloval "slavný" program. Snad se dočkám pomoci od GM, kteří mě sdělili, že mě pošlou e-mailem nový program. Je to sice již 14 dní, ale snad to pošlou. Zatím Vám moc děkuji za pomoc a je to pravda, že se dá odvírovat ten program na CD přiloženém k přístroji? A ještě jeden dotaz. Co znamená ten Váš dotaz "Máš sz"? Děkiji. St.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#9 Příspěvek od Hydrawerk »

LF398 píše:Co znamená ten Váš dotaz "Máš sz"? Děkiji. St.
To znamená, že máte soukromou zprávu. Vlevo od odhlášení to je.

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“