TV Sony KV-29LS60E, AE-6B, ide cca 30min, potom vypne

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
yesper26
Příspěvky: 1051
Registrován: 19 kvě 2012, 02:00
Bydliště: Bratislava

TV Sony KV-29LS60E, AE-6B, ide cca 30min, potom vypne

#1 Příspěvek od yesper26 »

Zdravim, potreboval by som helpnut s touto telkou. Telka po zapnuti ide cca 30min, potom vypne a zostane blikat ledka 2x alebo 3x. Zatial som skontrolovat studaky v zdroji a tam kde je vn trafo, v zdroji som pomenil vsetky kondiky tie male, napetia dava vsetky a presne. Malo by to hlasit OVP alebo OCP protect. Je ale teraz chyba v zdroji alebo tam kde je VNT???
Moze byt vadne VNT alebo doska kde je CPU? Studak tam nieje, ked telka ide triasol som s celym chassis, telka nezhasla. Vymenil som aj ten IO v zdroji. Diky za rady !!!

Uživatelský avatar
yesper26
Příspěvky: 1051
Registrován: 19 kvě 2012, 02:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od yesper26 »

Problem zrejme vyrieseny, po vymene dosky s cpu - M board, tv sla hodinu potom so ju vypol, zajtra ak pojde cely den tak fajne :))) Este ale mi treba nastavit vert. rozmer a korekciu - hadam pojde v servisnom, kedze nieje to orig. M-modul. Ako sa to ide do servisneho ? Akosi som pozabudol, DO mam ten programovatelny orig. SONY, teda nie progr. da sa prepinat TV, VCR, DVD ci co to tam je. Hmmm a co odislo na tom M-boarde? Cpu pochybujem kedze telka ide 20 min ok no potom vypne a blika 2x alebo 3x. Skusim este vymenit tie dva kondiky na nej, co to preletovat, prip. nahriat teplovzduskou. Dikes za rady.

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#3 Příspěvek od KUBO »

Tie M-moduly odchádzali bežne. Sú to také soňácke ku....ka.
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
yesper26
Příspěvky: 1051
Registrován: 19 kvě 2012, 02:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od yesper26 »

Ale neverim tomu ze odisiel cpu, ci ? Nechapem ale co ma spolocne cpu s prudovou a napetovou ochranou. Iba ak by daval zle impulzy pre budenie RKS a tym padom stupne bud napetie alebo prud a vtedy to vyhlasi error alebo kieho b... :?:

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#5 Příspěvek od KUBO »

TU sa o tom písalo.
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
yesper26
Příspěvky: 1051
Registrován: 19 kvě 2012, 02:00
Bydliště: Bratislava

#6 Příspěvek od yesper26 »

Neviete niekto jak sa ide do servisneho menu ?

Uživatelský avatar
yesper26
Příspěvky: 1051
Registrován: 19 kvě 2012, 02:00
Bydliště: Bratislava

#7 Příspěvek od yesper26 »

Telka uz fakci dve hodiny :) S novym M-modulom, musel som ale nastavit geometriu.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“