Plazma Panasonic

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ralph
Příspěvky: 226
Registrován: 16 bře 2007, 01:00

Plazma Panasonic

#1 Příspěvek od Ralph »

Zdravim vás,chtěl bych se poradit ohledně menšího problému u této plazmy.Vlastním ji téměř dva roky,v červnu mi končí záruka a včera večer jsem zpozoroval v horní části obrazovky tmavší flek a dole podélný pas který vznikl častým sledováním televizní stanice ČT24.Da se tato vada reklamovat na záruční dobu nebo si nechat raději vyměnit panel?Nevím jaké životnosti se dožívají takové televize zda by se to vyplatilo.V červnu bude tahle televize po záruce.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#2 Příspěvek od Hydrawerk »

Nemáš co ztratit, zkus to reklamovat.

Uživatelský avatar
Ralph
Příspěvky: 226
Registrován: 16 bře 2007, 01:00

#3 Příspěvek od Ralph »

Je to zajímavé jelikož na této plazmě sleduji i jiné stanice ale často program čt24 a používám ji denně 2-3 hodiny a je to značka Panasonic a už je to vypalené.Navíc používám eco režim a jas i kontrast mám nastavený jen na jednu třetinu.

Uživatelský avatar
Ralph
Příspěvky: 226
Registrován: 16 bře 2007, 01:00

#4 Příspěvek od Ralph »

Jaká je pravděpodobnost tedy uznání reklamace?Ono chápu,že kdybych připojoval na tuto plazmu počítač tak dojde k vypálení ikon,ale během sledování tv stanice čt24 jsem si sám neuvědomil toho bílého pruhu který se miže vypalit.Pokud by mi reklamaci uznali tak mi vymění panel anebo vracejí peníze?

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#5 Příspěvek od Hydrawerk »

No hele, v návodu se určitě píše něco o tom, co lze považovat za běžné opotřebení a co ne. Mrkni se tam. Jinak to vypalování obrazu se tu už dříve asi řešilo.

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#6 Příspěvek od Killroy »

Ralph: mlácení prázdný slámy a zatím se tu ještě nikdo nedozvěděl o jaký model té plazmy vůbec jde. To vypálení toho tickeru na ČT24 může být jen krátkodobé (taktéž to někdy pozoruju na TX-P50) a nevěřím, že za necelé dva roky to máš ve fázi trvalého stavu. O tom bychom debatovat tak v roce 2007. Nastav si správně televizi a zapni pixel orbiter.
A jinak někdy mám pocit, že problém bude víc u tebe než u nějakých Panasoniků a až se tu objeví Kozoka, tak to objasní:

http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... ht=#340466
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... ht=#339499
Na SZ a maily od uživatelů se žádným přínosem pro toto fórum zásadně neodpovídám a mažu je bez přečtení…

Uživatelský avatar
Ralph
Příspěvky: 226
Registrován: 16 bře 2007, 01:00

#7 Příspěvek od Ralph »

Tak jedná se o model plazmy Panasonic TX-P37x20E a za měsíc končí právě záruka.Nevím kde najdu zapnutí možnosti pixel orbiter v menu jsem nic podobného nenašel.

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#8 Příspěvek od kozoka »

Neuznají panel na reklamaci a máš smůlu, vypalování je vlastnost PDP vice info na Panasoniku p. Jiří Fiala. Panely se už v Panasonikách běžné mění a pokud není skladem, zákazník dostane nový kus nebo adekvátní nahradu za novější model v tomto připadě by to byl X50

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#9 Příspěvek od kozoka »

Jinak pan Ralph Frydek mistek běžné vrtá do plazem a jeho nejoblibenější jsou právě Panasonik, furt to reklamuje a myslí si, že mu budou vracet peníze a dělá to všechno ve sklepě :-D

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“