zaschle trysky inkoustovky

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
kulik

zaschle trysky inkoustovky

#1 Příspěvek od kulik »

Rok se na ni netisklo barevne. Nyni je nova kartridge s barevnymmi inkousty, presto nekteré radky netisknou vùbec -> zaschle trysky.
Lze je nejak vycistit (odmoceni v horke vode, ultrazvukem,...)?

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#2 Příspěvek od Crifodo »

a co takhle typ tiskárny. Tepelná, piezo, název cartridge?
Odmočit se někdy dá, někdy se dá prostříknout čisticí kapalinou z refill sady vpravenou stříkačkou do nosu cartridge, někdy se dá "roztisknout" několika jednobarevnými plochami na celou A4

kulik

zaschla inkoustovka

#3 Příspěvek od kulik »

Je to HP OfficeJet7110. Kartridge s barevnyma inkoustama nese oznaceni C5010D. Trysky jsou pro kazdou barvu zvlast (4), kazda jde vytahnout samostatne.

Uživatelský avatar
pole
Příspěvky: 1487
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#4 Příspěvek od pole »

Kad zaschne frajerkina tlaciaren Lexmar 1170 (taky lacnejsi multifunkcny mode) tam je crtrige spolu s triskami v jednej kazete tak cele tricky namocim do telpel vody kym sa rozpustia trochu zahrkam a necham "odpit" hajzlovym papierom. Potom to tlaci OK. Inak v softverovom vybaveni to ma funkciu aj "cistenie zaschlich trisek" ale tu som neskusal takto to funguje.

Uživatelský avatar
jopein
Příspěvky: 413
Registrován: 07 črc 2005, 02:00
Bydliště: Kostelec na Hané

#5 Příspěvek od jopein »

používám metody jiz uvedené a když nic nezabere tak vezmu odsávačku cínu , dám na ni bužírku a tím vysávám z tisk. hlavy inkoust, občas to zabere :D

Uživatelský avatar
MaTTo
Příspěvky: 528
Registrován: 25 dub 2005, 02:00
Bydliště: Slovakia

#6 Příspěvek od MaTTo »

mne zaschol cartridge cierny na hp 5550 a som to nechal celu noc namocene tak 1cm ponorene v liehu , na radiatore nech sa to zohrieva v uzavretej nadobe samozrejme bo sak lieh ---
a pomohlo to ,ten cartridge bol tak zaschnuty ze konec , 3-4 mesiace sa nepouzival a odvtedy co presiel mojou procedurou som ho uz aj 3x plnil novou farbou spolu s prelepenim pinov na oklamanie tlaciarne a tlaci bezchybne .Inak sa mi zda ze v tom liehu bola mozno aj ta elektonika ci co to tam je , ale tak lieh tomu neuskodi , a ani neuskodil , kedze to bolo celu noc a este doobeda .

Mno a pak tu mam 4 rocny cartridge EPSON ... zaschnuty a ten nerozchodi uz nic nato uz aj kaslem .

Cherokee007
Příspěvky: 57
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Cherokee007 »

mam epson stylus c 20sx a mam asi taky zaschlej cerne inkoust mam tam novej a netiskne slo by to tak nejak rozchodit ??

Uživatelský avatar
MaTTo
Příspěvky: 528
Registrován: 25 dub 2005, 02:00
Bydliště: Slovakia

#8 Příspěvek od MaTTo »

Cherokee007 píše:mam epson stylus c 20sx a mam asi taky zaschlej cerne inkoust mam tam novej a netiskne slo by to tak nejak rozchodit ??
Mno v tom je ten problem ze tie shity od EPSONU .... to sa fakt inak nazvat neda co som si uzil uz z tromi tlaciarnami ,, maju piezo tie tlacove hlavy a to ked zaschne tak ja neviem co nato pouzit ,, skus to namocit do liehu ale mno neviem mne sa to teda nepodarilo uz rozchodit

Uživatelský avatar
jantas
Příspěvky: 2
Registrován: 20 pro 2006, 01:00

epson

#9 Příspěvek od jantas »

Cherokee007 píše:mam epson stylus c 20sx a mam asi taky zaschlej cerne inkoust mam tam novej a netiskne slo by to tak nejak rozchodit ??
Taky mi zaschla tisková hlava na EPSON C64,zkoušel jsem líh,čistící roztok(10ml za 98kč) máčel v teplé vodě,máčel v horké vodě a to i 2 dny,nakonec jsem to vařil 3 hodiny v octové vodě a pořád nefachčí.Na nějakém foru psal někdo o epsonu že skoušel ultrazvuk a taky nic.Souhlasím že EPSON je šit už to nechci.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“