Ovládání čerpadla

Vše co se týká silnoproudu.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#16 Příspěvek od Honza_dy »

Jenom si dovolím upozornit, že s těmahle jednotkama už jsem se setkal a pokud fredis tak bazíruje na kvalitě tak tahle Italská krabička ho určitě nepotěší.

Uživatelský avatar
MiroH
Příspěvky: 54
Registrován: 28 led 2011, 01:00
Bydliště: Nitra

#17 Příspěvek od MiroH »

este jedna moznost, pozri sa na toto

http://www.gardenmax.sk/obchod/action/p ... 0402.xhtml

Uživatelský avatar
Jonapo
Příspěvky: 184
Registrován: 02 črc 2005, 02:00
Bydliště: slovensko

#18 Příspěvek od Jonapo »

prepáčte prosím,nejak som prehlidol chybu v tom linku.
Áno presne je to ono,poprrípade si myslím,že je z čoho vyberať podľa konfortu ovládania čerpadla a samozrejme úmerne k tomu je aj cena.
Ako som už spomínal namontoval som ich už niekoľko aj keď nie som vodár,
s tým,že som zrušil na vodárninádrž lebo práskali membrány,odvtedy žiadny problém. Však keď si to preštudujete tak je to odporúčané na to.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#19 Příspěvek od Michal22 »

Mám na znalé dotaz a nechci zakládat další vlákno- kolega mi tvrdí, že když má čerpadlo výtlak X metrů, tak toto X obnáší údajně nejen rozměr vertikální, ale i horizontální.
Příklad dle jeho tvrzení: mám čerpadlo s výtlačnou výškou 25m, potřebuji vodu dostat do místa, které je vzdálené 20 metrů od studny, čili mi zbývá výtlačná výška 5 metrů.
Mě se tohle nějak nezdá- nejsem znalec přes čerpadal (na střední jsem z lopatkových strojů málem neodmaturoval), ale přece ztráty ve vedení nemůžou být adekvátní ztrátám pro překonání gravitace.
Díky

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#20 Příspěvek od helios »

Je to blbosť, rozhodujúci je len rozdiel výšky od čerpadla k odbernému miestu. To by potom nemohol fungovať niekoľko km dlhý samospád, ako to býva zvykom u prameňov v horách a vodojemoch v údoliach. Takisto na tlak nemá vplyv svetlosť potrubia, má vplyv len na množstvo vody za jednotku času.
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#21 Příspěvek od BOBOBO »

S vodou to máš stejně jako s elektrikou . Max. výtlak je ale pro výkon-tekoucí množství 0! Ale pokud ti jde i o množství , tak i rovné potrubí má dynamický odpor , nedejbože soustava kolen . No a pak se stane v panelu , že i když je patní tlak dobrý , tak nahoru se ta voda přes odpory v potrubí a reálné odběry nedostane . Stejnětak počítáš součet současně možných elspotřebičů v domě . Jen výjimky by si mohly dovolit zapnout všechny vlastněné spotřebiče najednou . Ale pokud ti o množství nepůjde a nejvyšší výpust bude 20m nad čerpadlem při jeho maxvýtl. 25m , uvidíš na manometru tlak 50kPa (pokud čerpeš H2O) . Ale vytékané množství se bude odrážet od vložených odporů .

Uživatelský avatar
vybihal
Příspěvky: 297
Registrován: 04 čer 2007, 02:00
Bydliště: Suchý

#22 Příspěvek od vybihal »

BOBOBO u čerpadel se udává max. výtlak při jmenovitém množství vody.
Jestliže např. nautila má 60m a 120litrů za minutu tak to dá, ale jestliže dopravní výška je menší musíme udávané množství vody dodržet (výtlak přiškrtit) - motor by byl přetížen, protože čerpadlo bude dodávat větší množství vody.
VyBiSu

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#23 Příspěvek od BOBOBO »

Co myslíš , že je údaj MAXIMÁLNÍ ? Zkus nám to vysvětlit . Čerpadla jsou všechna čerpadla . Specielně vyběhané oběhovky z aukra nedají většinou ani polovinu tabulkových hodnot . Zadej nám sem graf a popiš , jenom dobře . :D I z grafu musíš vidět , kde končíš .

Uživatelský avatar
vybihal
Příspěvky: 297
Registrován: 04 čer 2007, 02:00
Bydliště: Suchý

#24 Příspěvek od vybihal »

Já mluvím o štítkových údajích . A vůbec tady není řeč o nějakých vykopávkách z aukra.
VyBiSu

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#25 Příspěvek od BOBOBO »

Však ano dej sem a popiš !!!!!!!!

Uživatelský avatar
vybihal
Příspěvky: 297
Registrován: 04 čer 2007, 02:00
Bydliště: Suchý

#26 Příspěvek od vybihal »

Základní údaje u čerpadel jsou - dopravní výška a množství.
A Ty tady tvrdíš, že "Max. výtlak je ale pro výkon-tekoucí množství 0!". Toto mě vysvětli. A grafů je web plnej tak si je najdi a studuj.
VyBiSu

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#27 Příspěvek od Honza_dy »

No, já se v tom moc nevyznám, ale obrázek pod textem lze najít snad na každé krabici od čerpadla.Podle něj je zřejmé, že pro maximální výšku je průtok roven 0.
Obrázek

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#28 Příspěvek od BOBOBO »

:D :D :D

Odpovědět

Zpět na „Silnoproudá technika“