Hlasitost TV NOVA

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

Hlasitost TV NOVA

#1 Příspěvek od mi-ro »

Tak nevím jak přesně zní ten přijatý zákon o hlasitosti reklamních bloků a od kdy má platit ale poslední dobou jsem zpozoroval nápadné snížení modulace zvuku TV Nova na 39k z vysílače Krásné. Že by příprava na "dodržování" zákona? nebo s tím chtějí zase takhle vym.dat, sníží základní hlasiost a reklamu tam narvou zase jako dřív. V každým případě je to nyní katastrofa, při přepínání programů novu neslyším :cry:
Naposledy upravil(a) mi-ro dne 25 kvě 2012, 21:13, celkem upraveno 1 x.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#2 Příspěvek od Hill »

Souhlasí, Nova z Krásného má zvuk reklam asi o 8dB slabší, než je normální úroveň jiných stanic... obvykle tomu bývalo naopak.

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#3 Příspěvek od Eleman »

Zpozoroval jsem to podobně u vysílače Buková Hora. Zvuk běžného programu TV Nova je tišší než ostatních programů (např. ČT). Reklama je na úrovni těch ostatních programů. Výsledek? - tak jak je běžné v tomto státě - zákonu bylo vyhověno, ale jinak se nic nezměnilo, rozdíl hlasitosti zůstal, ale celé se to posunulo o nějaký ten dB dolů.
Toť moje subjektivní pozorování, ale třeba to někdo vnímá jinak.
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#4 Příspěvek od kokun »

mi-ro píše:Tak nevím, jak přesně zní ten přijatý zákon o hlasitosti reklamních bloků a od kdy má platit ale poslední dobou jsem zpozoroval nápadné snížení modulace zvuku TV Nova ...
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... ht=reklama :
kokun píše:Že jim to ale trvalo: Sněmovna podpořila zákon o omezení hlasité reklamy 8O
EDIT:
Eleman píše:... Reklama je na úrovni těch ostatních programů. Výsledek? - tak jak je běžné v tomto státě - zákonu bylo vyhověno, ale jinak se nic nezměnilo, rozdíl hlasitosti zůstal, ale celé se to posunulo o nějaký ten dB dolů.
...
Ano zákonu bylo vyhověno ...
Jsi nucen zesílit běžný program na úroveň stejnou s ostatnímy programy - no a když přijde reklama, tak řve zase stejně jako předtím :twisted:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#5 Příspěvek od Eleman »

Jo, přesně tak :twisted: .
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od ZdenekHQ »

Ale logiku to moc nemá : "Hlasitost reklamy podle novely nemá mít vyšší hlasitost proti předchozímu nebo následujícímu pořadu.".
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od AmarokCZ »

Eleman: zákonu nebylo vyhověno, protože zákon říká:
§49
(3) Provozovatel televizního vysílání je povinen zajistit, aby reklamy, teleshopping a označení sponzora nebyly vysílány takovým způsobem, že zvuková intenzita jejich vysílání je vyšší než zvuková intenzita pořadů a dalších částí vysílání vysílaných v době předcházející vysílání reklamy, teleshoppingu nebo označení sponzora, a také v době následující po jejich odvysílání. Takový způsob vysílání se použije i při vysílání zvukově-obrazových prostředků oddělujících reklamu a teleshopping od ostatních částí vysílání podle odstavce 1 písm. a). Podrobnosti stanoví Rada vyhláškou.
Ale do 1.srpna 2012 má TV NOHA ještě dost času na nápravu...
http://www.zvodovodu.cz/ | Pokud neodpovídám na téma a chce něco vědět, pište SZ!

Uživatelský avatar
Chenzee
Příspěvky: 464
Registrován: 26 čer 2007, 02:00
Bydliště: Vysočina

#8 Příspěvek od Chenzee »

nejlepší je na tu krabici plnou kravin nekoukat a dělat něco ušlechtilého :lol:
Žádnej učenej z nebe nespadl ...

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od CZJKP1 »

Nám zase dělá telka to, že když běží nějákej pořad na TV Barrandov a je reklama, tak zvuk vypne uplně na několik sekund, ale pak zase začně, a pak když pokračuje film, tak zase vypne, a prvních cca 20-30 sekund, co běží film není slyšet co říkají :D

Uživatelský avatar
Banda
Příspěvky: 1170
Registrován: 22 bře 2005, 01:00
Bydliště: OV

#10 Příspěvek od Banda »

Taková telka, co dokáže poznat začátek a konec reklamy je k nezaplacení :D
Zkopíruj, jak je zapojen ten "mute" obvod, ať to můžem nainstalovat do všech TV :P

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od CZJKP1 »

ja nevim, ale nekecam..myslim ze to dela i u jinych kanalu.. Je to nejaka nejlevnejsi lcd z alzy...

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#12 Příspěvek od EKKAR »

Bych si tipnul, že tam je použit nějaký "normalizační" prvek, cosi jako kompresor dynamiky signálu - a protože má příšernou časovou konstantu, reaguje na větší skoky v intenzitě zvuku tím popsaným způsobem...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
kasa
Příspěvky: 205
Registrován: 24 bře 2010, 01:00

#13 Příspěvek od kasa »

@CZJKP1: S hlasitostí reklam to nemá nic společného. Je to problém unikátního českého způsobu vysílání, kdy se na jednom zvukovém kanálu střídá režim mono/stereo/dual. To sice není zakázáno, ale někteří konstruktéři takovou hloupost nepředpokládají a režim průběžně nekontrolují nebo jen v intervalech řádu minut. Typicky k tomu dochází při vložení stereofonní reklamy do monofonní telenovely. Stačí přepnout na jiný program a zpět a je to OK. Na multiplexu ČT tento problém není, protože ČT vysílá zvuk s trvalou indentifikací jako stereo. Pokud pro Váš televizor existuje autorizovaný servis, zkuste se zeptat po firmware.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“