MVT-oprava zkrat.magnetronu

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vamservis
Příspěvky: 236
Registrován: 09 úno 2005, 01:00
Bydliště: Krkonoše

MVT-oprava zkrat.magnetronu

#1 Příspěvek od vamservis »

Dostal jsem do opravy nefunkční MVT. Měřením jsem zjistil (slusmetrem), žé přívod do magnetronu je zkratovaný na kostru. 8O
Oprava spočívá ve výměně plastové průchodky,z jiného nefunkčního magnetronu. :lol:

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#2 Příspěvek od mi-ro »

Jak jsi přišel na to, že je zkratovaná průchodka? Snad že by byla na uhel?

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

z trochu jineho soudku..

#3 Příspěvek od Artaban001 »

jednou jsem jednomu kolegovy od nas z prace spravoval mikrovlnku, tusim, ze to byla Goldstar. Duvod poruchy: po peti minutach se vypne, at je nastavena jakkoliv. Daval to pry do trech servisu, kde mu rekli, ze to neopravuji. Tak jsem ji rozkuchal a zjistil jsem, ze nejaky chytrak ve fabrice, kde to vyrobili, usoudil, ze kdyz protahne drát skrz ventilator od trafa ke kondu, tak to nicemu neva. Tim se vsak prehrival magnetron a vypinala ho ochrana. Drat jsem tedy natahl jinudy a bylo po problemu.
akorat kolegovy bylo chvilu divny, proc ta mikrovlnka hučí.. :D

Uživatelský avatar
vamservis
Příspěvky: 236
Registrován: 09 úno 2005, 01:00
Bydliště: Krkonoše

#4 Příspěvek od vamservis »

Na uhel nebyla, ale když si začneš postupně odpojovat dráty a včetně tlumivek které jsou za průchodkou a stále je naměřitelný odpor tak se zdá že závada je v průchodce. :lol:

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#5 Příspěvek od mi-ro »

To jsi mě docela překvapil, i když to dělám snad co MW jsou tak jsem vždycky předpokládal že při naměření zkratu je KO vnitřek systému a dál to nepitval. Jedná se o ojedinělou závadu nebo jsi to měl vícekrát?

Návštěvník

#6 Příspěvek od Návštěvník »

Nedokážu odhadnout jak èasto je zkrat na magnetronu nedìlám si statistiku, ale prùchodeku mám pouze jednu na výmìnu z jinak vadných magnetronù. Magnetron nevyhodím pokud z nìj neodmontuji prùchodku.

Uživatelský avatar
kulikus
Příspěvky: 2484
Registrován: 10 pro 2009, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od kulikus »

Šla by opravit? Obkoružit trn do určité hloubky a vzrazit ho, převrtat díru a trn zalít lepidlem? Zkoušel někdo?

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#8 Příspěvek od mi-ro »

To, že jsme to řešili před 9 lety by nevadilo ale teď fakt nevím o čem je řeč. Trn obkroužit? vrazit ho? zalepit? 8O
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
kulikus
Příspěvky: 2484
Registrován: 10 pro 2009, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od kulikus »

Aha.Opravit svod v průchodce...
Jsou v ní zalité dva fastony, jež přecházejí v dva trny na druhé straně. Dutým 'vrtákem' ten trn se svodem obkroužit, vyrazit , převrtat díru, do díry novej faston s trnem a zalít dvojsložkovým lepidlem.

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#10 Příspěvek od ohryzek36 »

Máš tam přes 4kV, pár ampér a kdoví, jestli kapacita v průchodce nemá nějaký vliv na funkci magnetronu - raději než nějaké opravování je jistější sehnat druhou průchodku...

Uživatelský avatar
kulikus
Příspěvky: 2484
Registrován: 10 pro 2009, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od kulikus »

Ta kapacita v průchodce svádí vf napětí na kostru/plech a nepustí je mimo krabku magnetronu.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#12 Příspěvek od Artaban001 »

On v tý pruchodce bude nějaký dvojitý kondenzátor, nejspíš keramickýho provedení, protože po měření magnetronu megmetem 1000V ta průchodka dává pěkný "šupky" Tipuju, že několik pF mít bude..

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#13 Příspěvek od mi-ro »

Něco v tom bude zalitý, není to jen obyčejná průchodka. Až bude příležitost, čas a chuť, tak se to pokusím rozpitvat.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
kulikus
Příspěvky: 2484
Registrován: 10 pro 2009, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od kulikus »

Změřím kapacitu průchodky, indukčnost tlumivek, abych odhadl napěťové a proudové namáhání vestavěného kondu,a zkusím se po něčem podívat.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#15 Příspěvek od mi-ro »

To nemusíš nic měřit. Než dojde k nažhavení magnetronu, je napětí proti kostře vrcholově 6kV.
..to bude jen ňákej odpůrek

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“