NTB HP G7000, nejde podsvícení panelu

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jfelgr
Příspěvky: 97
Registrován: 09 říj 2010, 02:00
Bydliště: Mělník

NTB HP G7000, nejde podsvícení panelu

#1 Příspěvek od jfelgr »

Ahoj bastlíři!
Přihodil se mi takový problém a tož jsem se rozhodl se Vás optat. Na mém noťasu mi praskly panty. To není ten zásadní problém, ale vzaly sebou pravděpodobně invertor jestli se domnívám správně?! Obraz jde, ale absolutně žádný podsvit. A pokud ano, našel jsem na aukru plno invertorů na HP, ale nejsem si jistý jestli mi budou pasovat. Předem díky ... zde jse ten odkaz na ten předraženej g7000/http://www.ntsup.cz/www/cz/shop/inverto ... -hp-g7000/

Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#2 Příspěvek od Vogon »

Ten invertor nemusí být vadný. Je možné, že se jenom přerušil kabel který ho napájí. Asi by to chtělo demontovat a oměřit.

Uživatelský avatar
jfelgr
Příspěvky: 97
Registrován: 09 říj 2010, 02:00
Bydliště: Mělník

#3 Příspěvek od jfelgr »

No s kabeláží nic není, na to jsem koukal. Spíš se asi musel prorazit ten invertor...snad..ale stovka mě nezabije

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#4 Příspěvek od p32 »

Tak invertor za 800 stovek plus poštovné je velmi přijatelná cena, ale jestli chceš levnější, tak se mrkni na http://sema-for.cz/shop/product.php?id_product=12 . Tam je podobnej za 1 stovku plus poštovné. :wink:

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#5 Příspěvek od rezis »

měř na tom invertoru napětí. Často se podaří vytvořit zkrat nebo něco a pak vylítne pojistka nebo odejde tranzistor na desce.... Musíš tam najít napájecí napětí a dvě řídící
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
jfelgr
Příspěvky: 97
Registrován: 09 říj 2010, 02:00
Bydliště: Mělník

#6 Příspěvek od jfelgr »

Na vstupu či na výstupu? Díky (španělská vesnice)

Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#7 Příspěvek od Vogon »

Invertor má uzeměné mínus, takže proti kostře napájecího zdroje hledej na konektoru invertoru plus napájecího napětí. Tenhle NB ho má 19V. Potom hledej dvě malá napětí kolem 1,8V - 3V. Napětí které reguluje jas, poznáš podle toho, že snížíš jas panelu a napětí na jednom z řídících pinů se bude zvětšovat. Tenhle invertor má inverzní řízení. Potom zkus přepnout panel na externí monitor a řídící napětí zmizí. Teď máš identifikovaný jednotlivé napětí a můžeš tam dát třeba ten ze semaforu.

Uživatelský avatar
jfelgr
Příspěvky: 97
Registrován: 09 říj 2010, 02:00
Bydliště: Mělník

#8 Příspěvek od jfelgr »

Takže bod č.1 chápu li to dobře mám si vzít + ze zroje NTB a a změřit to proti těm šroubkům co drží ten invertor? Jinak tenhle zroj má mít snad 18,5?

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#9 Příspěvek od rezis »

Bod 1 evidentně nechápeš.
Máš si někde o kostru notebooku (např pant) dát jeden hrot a druhým najít zda je napájení na invertoru. je tam určitě pojistka takže ni. Pak bych ověřil zda zem invertoru vede - tedy zda není přerušen kabel. Pak bych hledal ty řídící. Bude tam něco měnící se podle jasu odhadem 0-3,3V a spínací 3,3V.
Jestli 19V nebo 18,5V je z pohledu naprosto jedno - na to se nahraje.
Nebo spíše najdi někoho kdo ví jak alespoň měřit. Jinak naděláš více škody než užitku.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#10 Příspěvek od Vogon »

Spolehlivá zem/mínus jsou šroubky externího monitoru, ty jsou vždy připojeny na mínus zdroje.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“