elektromìr

Vše co se týká silnoproudu.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
jagrova

elektromìr

#1 Příspěvek od jagrova »

Zøejmì budu mít hloupej dotaz, ale nikdy jsem tuto info nepotøebovala, tak to zkouším tady. Mám místnost bez elektøiny. Kam mám jít nebo co mám udìlat, abych mìla elektromìr a kdo mi tam tu elektriku rozvede? Taky by mì zajímala cena. Díky moc.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#2 Příspěvek od Sendyx »

Elektřinu si musíš rozvést sama, s dopomocí toho, kdo má na to papíry (třeba ŽL). O připojení proudu a zavedení hodin je třeba žádat na Rozvodných závodech, otázka elektroměrové skříně apod. je třeba probrat s nima, rovněž možnost zavedení (energetické přípojky, samozřejmě :D ). Taky je někdy možné podružné dodání od majitele objektu nebo přípojky v dosahu....

Uživatelský avatar
jopein
Příspěvky: 413
Registrován: 07 črc 2005, 02:00
Bydliště: Kostelec na Hané

#3 Příspěvek od jopein »

Nebo se obrátit na nějakou elektromntážní firmu, ve zlatých stránkách jich je , zajistí vše co je potřebné včetne revize.
http://search.seznam.cz/searchScreen?w= ... irmy&mod=f

nebo s dotazem na
http://www.elektrika.cz

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#4 Příspěvek od Crifodo »

Podružný elektroměr od jiného odběratele v sousedství je určitě nejjednodušší, podle rozsahu instalace a okolností by ani nemusel být projekt, výchozí revize, kolaudace atd., ale zase to stojí a padá s mezilidskými vztahy :roll: už jsem zažil snad tři hádky až k soudu kvůli pozdějšímu znepřátelení kamarádů a to zas tak mezi lidi nechodím...
Jinak, solidní elektromontážní firma dokáže všechnu tu administrativu zařídit aniž by vás to zruinovalo finančně nebo duševně, protože problematiku zná z denní praxe a rozvoďáci jí obvykle (ne vždycky) jdou na ruku. Teda jak kde.

Uživatelský avatar
DRAKE
Příspěvky: 276
Registrován: 05 zář 2005, 02:00

#5 Příspěvek od DRAKE »

Omlouvám se, že trochu odbočuji, ale bylo tady nakousnuto téma elektroměrů a já jsem zaslechl, že jde elektroměr zapojit tak, aby se točil pozpátku a prý k tomu stačí jenom jeden kondenzátor - a to už se vyplatí, že????? :D Nevite někdo jak se to dělá????? :)
Ježíš na kříži zaplatil za naše hříchy a tím nás osvobodil od věčné smrti. Platí i pro bastliře :-).

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#6 Příspěvek od Radix »

Většina elektroměrů má zpětnou brzdu - značení .../z, proto také fígle nejsou možné.

Odpovědět

Zpět na „Silnoproudá technika“