Pračka AEG Lavamat, chyba E40 - zámek dvířek

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mirosne
Příspěvky: 2806
Registrován: 07 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Blue rock,VK-SR

#16 Příspěvek od mirosne »

frostsilenec píše:Ted uz jen prijit jak spravne propojit draty a jak obejit ridici jednotku aby si myslela ze viko je zavrene
Skúsime to:Ak nemáš práčku pripojenú na prúdový chránič,odmeraj proti kostre,kde sa všade nachádza na tých konektoroch fáza.Alebo ak máš schému,daj ju sem.
Pozdravujem Vás, Miro.

Uživatelský avatar
frostsilenec
Příspěvky: 14
Registrován: 25 kvě 2012, 02:00

#17 Příspěvek od frostsilenec »

at jsem s tim delal co jsem s tim delal proste to nefungovalo, civka vypadala vpohode, ale proste to nespianlo a i kdyz jsem to propojil to co by melo spinat "na tvrdo" tak pracka furt davala error / error 44 , tak jsem nasel krasny web kde to maji i s postovnym za 16 euro tak to uz se mi zda ferovejsi cena :) http://www.avelmak.sk/index.php?lm=462& ... icle=40366 , tak snad pomuze budoucim generacim.

ad. schema jsem nevygooglil, to si budou asi prisne strazit

Uživatelský avatar
mirosne
Příspěvky: 2806
Registrován: 07 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Blue rock,VK-SR

#18 Příspěvek od mirosne »

Som rád,že si sa takto rozhodol. :wink:
Pozdravujem Vás, Miro.

Uživatelský avatar
frostsilenec
Příspěvky: 14
Registrován: 25 kvě 2012, 02:00

#19 Příspěvek od frostsilenec »

novy zamek namontovany, error 44 uz se neukazuje, ale ted prozmenu pracka pouze vypousti pri spusteni jakehokoliv programu, podle manualu by mohl by spinavy filtr privodu/odtok apod. vsechno jsem poradne vycistil jak privod vody, tak filtr ze predu pracky.. pred spustenim programu didoda blika cervene a po spusteni programu pracka pouze "vypusti" za 10 sec a tim to hasne, pipne ze je hotovo.

nake napady prosim? :(

Uživatelský avatar
frostsilenec
Příspěvky: 14
Registrován: 25 kvě 2012, 02:00

#20 Příspěvek od frostsilenec »

vzhledem k ostatnim threadum tady na foru to vypada na chybne cidlo hladiny?

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#21 Příspěvek od tatramacek »

Bude to znít blbě ale měl jsi puštěnou vodu ? Tento model pračky má bezpečnostní hadici s ventilem AQUA stop na přívodu. Seš si jistý že Ti do pračky natéká voda... Odmontuj hadici, dej ji mimo a zkus povolit vodu.. Jestli hadicí proudí voda.. Pokud ne, chce to novou hadici.. Pokud ano,je chyba v pračce samotné..
Ještě mne napadá jedna věc, Zkontroluj,jestli Ti pračka opravdu zamyká ty dveře. Jak píšeš že vypouští jen 10 vteřin - během tohoto cyklu za ně zatáhni jestli jsou opravdu zamknuté.. Jestli ten spínač není jen špatně připojen.. Studňáky atd... :wink:
Přinejhorším: http://aukro.cz/pracka-aeg-lavamat-4733 ... 41906.html

Uživatelský avatar
frostsilenec
Příspěvky: 14
Registrován: 25 kvě 2012, 02:00

#22 Příspěvek od frostsilenec »

ano s tou vodou jsem mel taky blbe podezreni, tak jsem to pekne vycistil a vyzkousel, ty dvirka zkusim vytrhnout za "jizdy" jestli ten zamek sepne.. ale asi nespina s takovou.. ale nechapu proc potom nehlasi error hlasku ze dvirka nejsou zavrena..

na tom aukru to vypada na slusnou cenu 3000kc vs. 300-500 euro za stejnej model rekneme

Uživatelský avatar
frostsilenec
Příspěvky: 14
Registrován: 25 kvě 2012, 02:00

#23 Příspěvek od frostsilenec »

tak zamek porad nespina, tak mi nezbyva nic jineho nez jit po tom kabelu co je tam kde jeste spaleneho... tak snad neco najdu..

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#24 Příspěvek od tatramacek »

Mno jasne.. uvidis.. treba jsi jen spatne zastrcil konektor nebo je nejaky studenak na desce rizeni.. vse to projdi jemnyma rucickama a uvidis :wink:

Uživatelský avatar
frostsilenec
Příspěvky: 14
Registrován: 25 kvě 2012, 02:00

#25 Příspěvek od frostsilenec »

tak jsem nasel konecne asi pravy duvod proc to nejede.. tak aspon vim kterym smerem ted jit..

kabely jsou OK, premeril jsem merakem, je tam v haji jen tato soucastka a mozna ten kondenzator

foto prilozene, radeji i v lepsim rozliseni zde - https://plus.google.com/photos/10455502 ... 4qAlLyLsgE


Diky moc za radu, uz jsem to chtel vzdat a volat technika za 25 euro.
Přílohy
IMG_6853.JPG
(262.07 KiB) Staženo 361 x
IMG_6856.JPG
(227.66 KiB) Staženo 353 x
IMG_6850.JPG
(223.42 KiB) Staženo 446 x

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#26 Příspěvek od tatramacek »

tak to mne mrzi.. Ale tak treba se to podari spravit.. pokud jsi trosku manualne zrucnejsi :wink:
pripadne hod sem PNC kod devitimistny. a muzu mrknout az prijdu rano s nocni na kolik by pripadne vysla vymena te ridici desky

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#27 Příspěvek od keemo »


Uživatelský avatar
frostsilenec
Příspěvky: 14
Registrován: 25 kvě 2012, 02:00

#28 Příspěvek od frostsilenec »

no tak podle oficilaniho webu to vypada dost blede..


005 EWM2500 ELEKTRONIKA
Díl vyžaduje specifický software a školeného technika pro instalaci 1 2888.27 CZK 108 24 47-81/2 /
108 34 16-59/2

vyhledal jsem podle production number - 913212471

tak to uz mi je opravdu milejsi koupit novou pracku a zasadne od jineho vyrobce, zkusim sehnat nekoho kdo by mi pomohl s opravou, opravdu nevim co je ta cerna soucastka zac, prepokladam ze to bude naka specificka soucastka co jen tak nevymenim..

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#29 Příspěvek od ohryzek36 »

Zrovna jsem trochu prozkoumal fotky a nějaké dostupné schéma a vypadá to, že by se to mohlo dát opravit. Na tom konektoru (J1) je připojený ten zámek (pin1,2 - šedý kabel, 3,4 - žlutý kabel), měly by tam být dva triaky, jeden jsem poznal jako "TYACS2", což je ACS102 a ten druhý by mohl být zrovna ten odpálený - typ součástky nemám jak zjistit, ale asi budou shodné jako zbytek triaků na desce, co mají toto pouzdro (SOT223) - tipuju to na ACS108 - bývají na deskách od Procondu (což je asi stejný případ).

Mimochodem, nová elektronika (a to ještě nenaprogramovaná) stojí cca 3000Kč - to už spíš zkusit to aukro :?
Přílohy
ACS.GIF
(9.53 KiB) Staženo 324 x

Uživatelský avatar
frostsilenec
Příspěvky: 14
Registrován: 25 kvě 2012, 02:00

#30 Příspěvek od frostsilenec »

oooo dekuji mnohokrat, ostatni triaky na cele desce maji oznaceni ACS108 , podle vyrazu SOT223 se to da najit na GME.SK :) , takz super mam se kam pohnout a mozna se to bude dat i opravit :) , jsem jen zvedavej jestli to tam budu schopnej napajet tak aby se mu to libilo..

a ano cela deska stoji oficilane tech 2800-3000kc a jeste to chce toho technika co to naprogramuje..

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“